Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 16 листопада, четвер
19:12 Середа 0 1 492
15-11-2017, 19:12

Літургія на кожний день. 16 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІІ звичайного тижня
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви

Христос застерігає нас від духовної сліпоти, яка не дозволяє нам бачити ту реальність, яка потенційно є присутня в нас. Царство Боже могло бути непомітним для Його учнів, бо вони ще не пережили Його відкуплення і воскресіння. Ми, однак, маючи в своєму розпорядженні плоди Його перемоги над смертю, які є в Церкві, все ще вагаємось, чи є вони нам потрібні. На цю форму сліпої дурості Христос вказує нам сьогодні.

Св. Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Св. Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Є покровителькою Шотландії.

Св. Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистеріанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.

АНТИФОН НА ВХІД

Господи, нехай прийде перед Твоє обличчя моя молитва! * Приклони Твоє вухо до мого благання! (Пс 88 (87), 3)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милосердний Боже, визволи ми- лостиво нас від усі х ворожих сил, † щоб ми, ві льні від небезпек душі  та ті ла, * могли у свободі духа йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Милосердний Боже, Ти обдарував святу Маргариту надзвичайною любов’ю до бідних; † вчини, щоб за її заступництвом і прикладом * ми ставали серед людей образом Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Боже, Ти благоволив приготувати в серці святої діви Гертруди достойне Тебе помешкання, † за її заступ- ництвом розсій милостиво темряву наших сердець, * щоб ми радісно відчували в нас Твою присутність і дію. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Мудр 7, 22 — 8, 1

Читання з Книги Мудрості
Є у мудрості дух розумний, святий, однорідний, многовидний, витончений, діяльний, проникливий, неоскверненний, ясний, невинний, добролюбний, бистрий, нестримний, доброчинний, чоловіколюбний, постійний, певний, безжурний, всемогутній, всеосяжний, що пронизує всі духи розумні, чисті, найвитонченіші. Адже мудрість понад усякий рух рухливіша: чистою вона крізь усе проходить, усе пронизує. Вона – подув Божої сили і чистий виплив слави Вседержителя; тому нічого заплямленого не впаде на неї. Вона – вічного світла відблиск, безплямне дзеркало Божого діяння і образ Його доброти. Хоч і одна, вона все може; і, залишаючись сама в собі, вона все відновлює; вона з роду в рід у святі душі сходить і робить з них друзів Божих та пророків. Бо Бог лиш того любить, хто з мудрістю живе. Вона ж над сонце краща, понад увесь зоряний світ. У порівнянні зі світлом вона виявляється перша, бо світло поступається ночі, а мудрості зло не подолає. Могутньо простягається вона від краю і до краю і керує усім доладно. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 119, 89-90. 91 і 130. 135 і 175

Господнє слово незмінне повіки.

Господи, Твоє слово навіки залишається незмінним на небі. *
З роду в рід Твоя правда.
Ти заснував зем­лю, *
і вона стоїть непохитно.

Господнє слово незмінне повіки.

За Твоєю постано­вою вони існують сьогодні, – *
адже все Тобі служить.
Твої слова, відкрившись, несуть світло *
і недосвідчених мудрими роблять.

Господнє слово незмінне повіки.

Засяй своїм обличчям на раба свого, – *
своїх настанов навчи мене, Боже.
Тож нехай моя душа живе і Тебе прославляє, *
а Твої присуди хай мені допомагають.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 15, 5

Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Виноградна Лоза, ви – га­лу­з­ки.
Хто перебуває в Мені, а Я в ньому, той плід рясний приносить.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 17, 20-25

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу фарисеї запитали: «Коли прийде Боже Царство?» – Ісус від­повів їм і сказав: «Боже Царство не прийде помітно, і не скажуть: “Ось тут” або: “Там”. Адже Боже Царство всередині вас». І сказав учням: «Настануть дні, коли забажаєте побачити один із днів Людського Сина, – та не по­бачите. І скажуть вам: “Ось тут!” – або: “Ось там!” – не виходьте і не біжіть слі­дом. Адже як блискавка, блиснувши, сві­тить від краю до краю неба, – так буде і Людський Син cвого дня. Та спершу Він має багато по­страждати і бути відкинутим цим родом». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Завданням Церкви є приготування людей до Царства Христового в небі; молімося за все людство, щоб, з’єднане в одну спільноту, воно прямувало до спасіння:

1. Святіший Отець є першим, хто відповідає за діяльність Церкви; просімо для нього здоров’я, мудрості та сили.
2. Уряд у державі повинен дбати про духовність, економічний і політичний розвиток країни; молімося, щоб урядовці все більше усвідомлювали відповідальність своєї посади.
3. Завдання семінарій полягає у підготовці й навчанні тих, кого Господь покликав будувати своє Царство в людських душах; молімося, щоб семінарії давали Церкві ревних і освічених священиків.
4. Діяльність місіонерів часто викликає супротив та оскарження їх у поширенні прозелітизму; молімося, щоб сучасні місіонери здобували людей для Христа істиною та вчинками милосердя.
5. Людина призначена для життя на небесах; молімося, щоб наш Господь прийняв усіх померлих до свого Царства.
6. Кожен з нас несе відповідальність за діло Христа на землі; молімося за ревність у служінні Ісусові.

Вислухай, Боже, смиренні молитви Твоїх дітей і вчини, щоб Церква, подорожуюча по землі, привела всіх людей до Царства Твоєї слави. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, поглянь милостиво на принесені дари † і вчини, щоб ми, звершуючи тайну страстей Твого Сина, * осягнули її спасенний плід. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сімстворінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господь царює наді мною і нічого мені не бракуватиме. * На буйних пасовиськах Він дає мені лежати; * веде мене на тихі води. (Пор. Пс 23 (22), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені святим даром, складаємо Тобі подяку, Господи, † і благаємо Твою милість, щоб вилиттям Твого Духа благодать щи- рості перебувала в тих, * кого наповнила небесна сила. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.