Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Літургія на кожний день. 23 листопада, четвер
19:07 Середа 0 119
22-11-2017, 19:07

Літургія на кожний день. 23 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІІІ звичайного тижня
Або (черв) довільний спомин св. КЛИМЕНТА І, папи і мученика
Або (біл) довільний спомин св. КОЛУМБАНА, абата

Христос неодноразово різко виступав проти беззаконня конкретних соціальних груп, чи також людської поведінки. Сьогодні бачимо, як Він страждає через наслідки, які чекають на грішне місто. Так само Він плаче над кожним з нас, співчуваючи та страждаючи, коли ми переживаємо болісні наслідки наших нерозумних рішень. Дозвольмо Йому нам допомогти, й відчуємо розраду.

Св. Климент, третій після св. Петра наступник Петрового престолу, керував Церквою з 88 по 97 рік. Він написав Лист до Корінтян, що є свідченням значення римського єпископа в першому столітті. Цей лист пронизаний піклуванням про єдність християн. Ім’я св. Климента споминається у Римському Каноні. Згідно традиції, св. Климент загинув мученицькою смертю в кримському Херсонесі.

Св. Колумбан народився близько 540 року в центральній Ірландії. Підготовлений в монастирі в Бангор, він разом з групою монахів близько 590 року прибув до Галії, де працював над відновленням монастирів, що там знаходилися. У своїх місіонерських подорожах дійшов до Італії. Помер в абатстві Боббіо 23 листопада 615 року.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь каже: * “Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-помі ж усі х народів і з усі х околиць, куди вас був повиганяв”.

КОЛЕКТА

Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо тільки у цьому ми можемо знайти нескінченне й повне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Всемогутній, ві чний Боже, чудесна сило всіх Твої х святих, † дай нам з радістю відзначати щорі чний спомин святого Климента, який був священиком Твого Сина й мучеником; * він свої м сві дченням підтвер- див те, що звершував у тайнах, і власним прикладом зміцнив те, що проголошував устами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Боже, Ти чудесно поєднав у святому Колумбані місіонерське служіння із запалом до монастирського життя; † вчини, щоб ми за його заступництвом і при- кладом шукали передусім Тебе * і дбали про зростан- ня числа віруючих. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 1 Мак 2, 15-29

Читання з Першої книги Макавеїв

Тими днями прибули царські посіпаки, які примушували до відступництва, у місто Модін, щоб жертвувати, і багато з Ізраїля перейшло до них. Маттатія ж і його сини зібрались осторонь. Заговорили царські посіпаки й мовили до Маттатії: «Ти у цім місті славний ватажок і сильний, із синами та братами навкруги себе. Тож приступи першим та виконай царський наказ, як то зробили всі народи, мужі юдейські й ті, які залишилися в Єрусалимі, то й станете, сам ти й твої сини, царськими друзями. Ти й твої сини будете обсипані сріблом і золотом та силою дарунків». Відповів Маттатія й голосно промовив: «Навіть якби всі народи в державі царській послухалися царя й усі до одного відступили від своєї батьківської віри і прийняли його накази, я з моїми синами й братами буду пильнувати союз батьків наших. Хай Бог боронить, щоб ми покинули Закон і установи! Слів царських ми слухати не будемо, щоб відступити від нашої віри, чи то направо, чи наліво». Як тільки він вимовив слова ці, якийсь чоловік, юдей, на очах усіх приступив, щоб жертвувати на жертовнику у Модіні, згідно з царським наказом. Уздрів те Маттатія, скипів, увесь затрясся, запалав гнівом за правду, кинувся на нього і на вівтарі його заколов. Та й чоловіка царського, який примушував жертвувати, теж убив під ту пору, а жертовник повалив на землю. Він палав ревністю до Закону, як Фінеес проти Замбрі, сина Шалома, і став кричати голосно по місті: «Хто ревнує за Закон і зберігає союз, нехай іде за мною!» І втік, сам він і його сини, у гори, покинувши все, що мали вони в місті. Тоді багато тих, які плекали справедливість та правду, повтікали у пустиню, щоб там оселитись. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 50, 5-6. 8-9. 16бв-17. 21 і 23

Безвинним серцем покажу спасіння.

Зберіться до Мене, Мої святі, *
які уклали зі Мною завіт через жертву;
і небеса проголошують Його правду, *
адже Бог є суддею.

Безвинним серцем покажу спасіння.

Я не буду звинувачувати тебе за твої жерт­ви, *
оскільки твої всепалення постійно переді Мною.
Не прийму теляти з твого дому, *
ні козлів із твоєї отари.

Безвинним серцем покажу спасіння.

Чому ти розповідаєш про Мої постанови, *
чому згадуєш Мій завіт своїми устами?
Ти ж зненавидів повчання *
і повністю Мої слова відкинув.
Безвинним серцем покажу спасіння.

Ти таке робив, а Я мовчав. І ти вважав, що Я подібний до тебе. *
Я ж докорю тобі й вис­тавлю твої гріхи перед твоїми очима.
Хто приносить жертву подяки, той Мене прославляє: *
і тому, хто крокує непорочним шляхом, Я покажу спасіння Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Пс 95, 8аб

Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 19, 41-44

† Читання святого Євангелія від Луки

Того часу, коли Ісус наблизився і побачив місто, то заплакав над ним, кажучи: «Якби ти зрозуміло хоч у цей день, що потрібне для твого миру! Тепер же це сховано від очей твоїх. Адже прийдуть на тебе дні, – і твої вороги оточать тебе валом, візьмуть тебе в облогу, тіснитимуть тебе звідусіль, повалять на землю тебе й твоїх дітей у тобі, не залишать каменя на камені в тобі, бо не зрозуміло ти часу своїх відвідин».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Просімо Господа, щоб уся Церква і кожен з нас зумів гідно використати дари Божі, якими Він так щедро обдаровує нас:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, проповідуючи відважно всьому світові Ісуса Христа, зміцнив віру у святій Церкві.
2. Молімося за тих, хто займає високі державні посади, щоб вони дбали не про власне благо, а дійсно служили своїй Батьківщині і народу.
3. Молімося за вчителів та вихователів, щоб вони не тільки передавали знання підростаючому поколінню, але й тур­бувалися про його моральний та духовний розвиток.
4. Молімося за молодь нашої парафії, щоб вона зростала у свя­тості та чеснотах.
5. Молімося за помираючих, щоб вони добре приготували­ся до зустрічі з предвічним Суддею.
6. Молімося за нас самих, щоб своїм життям та любов’ю до ближнього ми вели інших людей до віри та побожності.

Господи Ісусе, Ти плакав над Єрусалимом, вислухай наші мо­литви та вчини, щоб ми були радістю Церкви, Вітчизни, сім’ї і нашої громади, а передусім Твоєю радістю. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, вчини, щоб дари, які  ми приносимо перед лик Твоє ї величі, обдарували нас благодаттю ревного служі ння Тобі  * і допомогли нам осягнути ві чне блаженство. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сім створінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий