Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 28 вересня, четвер
18:08 Середа 0 1 078
27-09-2017, 18:08

Літургія на кожний день. 28 вересня, четвер

(зел) Четвер XXV звичайного тижня

Або (черв) довільний спомин св. ВАЦЛАВА (В'ячеслава), мученика

Або (черв) довільний спомин свв. ЛАВРЕНТІЯ РУЇС і сподвижників, мучениківІрод не знавким був Ісусале особа Ісуса зацікавила ЙогоВін чув про чудаякі чинив Ісусі хотів побачити ЙогоАле не для тогощоб послуха­ти Його наукуТільки з чистої цікавості шукав БогаПоставмо сьогодні собі питанняЯкого Бога я шукаю ? Яку роль Ісус відіграє в моєму життіКоли до Ірода привели Ісусазв'язаного ланцюгамиІрод розчарувавсяІ сьогодні багато людей розчаровуються в ІсусіЧомуА томущо наука Ісуса багатьом невигідна.


АНТИФОН НА ВХІД

Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь-якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.


КОЛЕКТА

Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього;  вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * заслужили на вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого,  котрий з Тобою живе і царює в єдності Свя­того Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Боже, Ти навчив святого Вацлава, мученика, цінити Царство Небесне більше, ніж земне;  вчини, щоб ми за його заступництвом, * зрікшись самих себе, могли всім серцем припасти до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого,  котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Господи Боже, сподоби нас витривалістю в служінні Тобі й ближньому, якою відзначалися святі Твої мученики Лаврентій і сподвижники, * адже у Твоєму Царстві блаженні ті, хто терпить переслідування за праведність. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого,  котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Агг 1, 1-8

Початок Книги пророка Аггея

Другого року царя Дарія, першого дня шостого місяця, надійшло через пророка Аггея до Зоровавела, сина Шалтієла, правителя Юдеї, і до Ісуса, сина Йоцадака, первосвященика, таке слово Господнє: «Так говорить Господь Сил: Цей народ каже: "Не на­став ще час відбудовувати дім Господній"». І надійшло через пророка Аггея таке слово Господнє: «То це вам сидіти час у ва­ших вигідних домах, тоді як дім цей лежить у руїнах? Оце ж так каже Господь Сил: Розважте добре путі ваші! Ви сіяли багато, але зібрали мало; їсте, але не до наситу, п'єте, та не впиваєтеся, вдягаєтесь, та вам не тепло і заробітчанин заробляє в гаманець дірявий. Так говорить Господь Сил: Розважте добре путі ваші! Йдіть у гори, приносьте дерево й будуйте дім: він буде Мені до вподоби, і Я звеличений буду». Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ  Пс 149, 1-2.3-4.5-6а і 96

Благоволить Бог людові своєму.


Заспівайте Господу нову пісню, - *

Йому хвала на святих зібранні.

Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, * 

хай пишаються своїм Царем сини Сіону.


Благоволить Бог людові своєму.


Хай хвалять Його Ім'я в хороводах, *

нехай грають Йому на псалтирі й тимпані,

бо Господь свій народ любить *

і прославить покірних спасінням.


Благоволить Бог людові своєму.


Праведні будуть веселитися в славі *

й радітимуть на своїх постелях.

Прославляння Бога на устах їхніх. *

Така слава - для всіх Його вірних.СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Ин 14, 6

Алілуя, алілуя, алілуя.

Я є дорога, і правда, і життя!

Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене


+ЄВАНГЕЛІЄ  Лк 9, 7-9

Читання святого Євангелія від Луки

Того часу Ірод, тетрарх, почув про все, що сталося з Ісусом, і бен­тежився, бо дехто казав, ніби це Иоан встав із мертвих; інші - що це Ілля з'явився; ще інші - що воскрес один із давніх пророків. Тоді Ірод сказав: «Иоанові я відтяв голову; хто ж такий оцей, про кого я чую таке?» І намагався побачити Його.   Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Попри власні слабкості й гріховність, в дусі служіння братам у святій Церкві, молімося за всіх людей та представмо Господу наші прохання:

- Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольскі труди допомогли людям пізнати та полюбити Церкву Божу.

- Молімося за священиків, щоб Господь дарував їм силу і муд­рість у їхній праці.

- Молімося за керівників держав, щоб вони поважали закони Божі та людські і піклувалися про народи, довірені їм.

- Молімося за нові численні священицькі та чернечі покликан­ня, щоб світло Божої істини могли узріти всі народи землі.

- Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь зглянувся над ними і благоволив відкрити перед ними брами Небесного Царства.

- Молімося за нас самих, щоб ми з любов'ю відносилися до всіх людей і вміли прощати навіть тим, хто чинить нам зло.

Господи наш і Боже, Ти дав нам Ісуса Христа як взірець істинно пра­ведного життя, вчини, щоб ми вірно наслідували Його і удостоїлися Небесного Царства. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні.


МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми милос­тиво дари свого народу f і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.


ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА (40)

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над всім створінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...


АНТИФАН НА ПРИЧАСТЯ 

Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)


МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплений. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.