Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Престол: Доступ до води – суттєве право людини
10:09 Четвер 0 376
27-07-2017, 10:09

Святий Престол: Доступ до води – суттєве право людини

Якщо усвідомлення «серйозності кризи культури та екології повинно вилитися у нові звички», як писав Папа Франциск в енцикліці «Славен будь», то сьогодні більше, ніж будь-коли, світ потребує зайняти рішучу позицію щодо справи, яку в цій енцикліці названо «проблемою справедливості»: можливість для всіх мати доступ до води.
У цьому контексті дипломатична місія Святого Престолу в Женеві заанґажована у те, щоб зробити свій вклад у здійснення Програми 2030, запропонованої ООН для викорінення бідності у світі. Про аспекти цієї програми у згаданій перспективі своїми думками поділився архієпископ Іван Юрковіч, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві.
«Числа, надані ООН щодо наслідків відсутності доступу до води не можуть залишати нас байдужими. Вони дійсно трагічні: майже тисяча дітей вмирає щодня від хвороб, пов’язаних з водою, майже два мільярди людей, а точніше, мільярд і 800 мільйонів, споживають забруднену воду, щороку два мільйони людей вмирають від недуг, пов’язаних з водою. Мова йде про дуже серйозні дані», – зауважує ватиканський дипломат, вказуючи на те, що міжнародна спільнота поставила перед собою завдання зупинити та розвернути цю тенденцію.
За словами представника Святого Престолу, кожна держава покликана «конкретизувати також і за допомогою юридичних засобів» те, на що вказала Генеральна Асамблея ООН 2010 року. Мова йде про визнання «права на питну воду та гігієну правом людини, необхідним для повного здійснення всіх інших прав, передовсім, права на життя». Згаданою резолюцією це право визнане як вже існуюче, тобто, що воно вже включене в попередні права, опрацьовані ООН.
«Однак, – підкреслює архієпископ Юрковіч, – 70 країн-членів не голосували за цю резолюцію. Це означає, що стоїмо перед обличчям складної ситуації. З того часу у міжнародних текстах не відзначено значущого поступу в справі визнання та кодифікації цього права. Згідно з цілями сталого розвитку, погодженими міжнародною спільнотою 2015 року, тобто, Програмою 2030, кожна країна покликана діяти згідно з власними стратегіями для досягнення цих цілей. В тому що стосується води, було підкреслено ключовий вимір цієї проблеми. Це означає, що існує чітко окреслена проблема, зосереджена на воді».
Голова дипломатичної місії Святого Престолу в Женеві розповів, що вона у співпраці з фундацією «Caritas in veritate», яка працює при цій місії, представить в женевському осередку ООН працю, яка аналізує головні труднощі, які випливають із ринку, що стосується доступу до води, особливо зупиняючись на проблемах, що походять із комерціалізації сектору, а також наводячи приклади технічної співпраці та досвіду неурядових католицьких організацій. Захід відбудеться 14 вересня за участі Префекта Дикастерії сприяння цілісному розвиткові людини кардинала Петера Турксона.
Відповідаючи на запитання про дії Святого Престолу в цій ділянці, архієпископ Іван Юрковіч ще раз підкреслив, що «кожна людина має право на доступ до безпечної питної води, і це – суттєве право людини та ключове питання сучасного світу». За його словами, боляче спостерігати за тим, як законодавство деяких країн не вважає воду правом людини, а ще більшу прикрість спричиняє занедбання того, що було підписано, заперечуючи це право. І йдеться про проблему, яка «стосується всіх, спричиняючись до того, що наш спільний дім переживає чимало нужди та вимагає ефективних вирішень, дійсно здатних перемогти егоїзм, що стоїть на заваді здійсненню життєво необхідного права».
«Заанґажування Святого Престолу полягає в тому, щоб полегшувати діалог і намагатися об’єднати голоси, що виступають в одній і тій же справі. В цій культурі зустрічі незамінною є дія кожної держави, а їх є багато, як гарантів загального доступу до безпечної та якісної води», – зазначив ватиканський дипломат, пригадуючи про те, що із правом пов’язаний також і обов’язок шанувати цей ресурс. Важливим аспектом він назвав виховання майбутніх поколінь щодо серйозності цієї дійсності.
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
Представник Святого Престолу в ООН про воду, екологію та сталий розвиток
Ватикан: вимкнені фонтани з огляду на посуху в центральній Італії
Акція «Папа для України» забезпечила питною водою дитячі медичні заклади Лисичанська

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.