Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканський дипломат: Освіта – джерело надії
12:52 Середа 0 907
5-07-2017, 12:52

Ватиканський дипломат: Освіта – джерело надії

«Цілі сталого розвитку» (ЦСР), ухвалені Організацією Об’єднаних Націй на період від 2015 до 2030 року, нараховують 17 глобальних цілей, четвертою з яких є якісна освіта.
Обговорення шляхів досягнення цієї мети, а зокрема сприяння всеохоплюючій та справедливій освіті й навчанню протягом усього життя, стало темою зустріч на високому рівні, що відбулася 28 червня 2017 р., у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. У зустрічі взяв участь Апостольський Нунцій та Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН архієпископ Бернардіто Ауза.
У своїй доповіді він зазначив, що Католицька Церква має багаторічний досвід управління та заснування навчальних закладів в усьому світі, відкритих не тільки для католиків, а й для всіх дітей і, зокрема, для бідних. Завдяки цьому Церква прагне сприяти побудові згуртованішого та мирного світу через цілісне виховання наступних поколінь громадян та лідерів.
Доповідач пригадав слова Папи Франциска, який під час Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у 2015 році сказав, що право на освіту випливає з первинного права сім'ї на освіту своїх дітей, а також з права Церков та соціальних груп підтримувати й допомагати сім'ям у вихованні своїх дітей. Таке розуміння освіти, за словами Святого Отця, є основою для досягнення «Цілей сталого розвитку 2030».
«Для того, щоб досягти успіху в цьому важкому завданні, – наголосив архієпископ Ауза, – необхідно сприяти культурі зустрічі, що передбачає справжню атмосферу пошани, взаємоповаги, щирого слухання та солідарності, без необхідності розмивати, або применшувати свою ідентичність. Така культура здатна реагувати на численні форми насильства, бідності, експлуатації, дискримінації, маргіналізації та обмежень свободи, які прагнуть подолати «Цілі сталого розвитку».
Ватиканський дипломат підкреслив, що навчальні заклади повинні намагатися поширювати «граматику діалогу». Це словосполучення використав Його Святість у своєму зверненні до учасників пленарної наради Конгрегації католицької освіти у лютому цього року, зазначаючи, що граматика діалогу є основою зустрічі та засобом гармонізації культурних відмінностей. «Формування нових поколінь у цій граматиці інтелектуальної бесіди, спрямованої на відкриття істини разом, дасть учням мотивації будувати мости та знаходити нові відповіді на численні виклики нашого часу», – сказав архієпископ Ауза.
Він також пригадав, що кілька тижнів тому Папа Франциск відкрив у Ватикані відділ Фундації «Scholas Occurrentes» – «Близьких шкіл», чи «Шкіл зустрічі» – яку він особисто заснував у 2013 році. Фундація має мережу з півмільйона шкіл у 190 країнах, основна мета якої полягає у сприянні «культурі зустрічі за мир через освіту, технологію, мистецтво та спорт». Архієпископ пригадав, що під час інавгурації Фундації у Ватикані Вселенський Архієрей застеріг присутніх від небезпеки «елітарності» в освіті, особливо коли йдеться про якісну освіту. Папа наголосив, що ця небезпека є реальною, особливо там, де немає належної державної підтримки освіти, а ексклюзивні освітні заклади створюються тими, хто може дозволити собі платити за освіту. «Елітарна освіта, – наголосив архієпископ Ауза, – посилює нерівність та збільшує розрив між надзвичайно заможніми та найбіднішими й закріплює соціальну та економічну маргіналізацію й виключення тих, хто не має доступу до освіти, зокрема до якісної освіти».
На завершення Представник Святого Престолу при ООН наголосив, що освіта породжує надію і що людина не може жити без надії в те, що освіта допомагає породжувати, як у студентів, так і у вчителів, бажання пошуку краси, доброти, правди та спілкування з іншими для загального блага. «Коли педагоги слухають молодь, а студенти слухають своїх професорів, народжується згуртований і мирний світ, який з чутливістю та розумінням прислухається до інших», – сказав архієпископ Бернардіто Ауза.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Ватиканський дипломат про протидію торгівлі людьми
Представник Cвятого Престолу про кризу у Венесуелі: Єдиним шляхом є переговори
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 72 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.