Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Хто ранить Церкву – той чинить важкий гріх
20:46 Неділя 0 292
11-06-2017, 20:46

Папа: Хто ранить Церкву – той чинить важкий гріх

Як ми уже повідомляли, у четвер, 8 червня 2017 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції у Ватикані делегацію нігерійської дієцезії Ахіари, яка прибула до Апостольської Столиці обговорити шляхи виходу із складної ситуації, яка виникла в цій африканській спільноті після смерті першого єпископа.
Коли Папа Бенедикт XVI наприкінці 2012 року призначив його наступником о. Петера Окпалеке, місцеве духовенство не прийняло цього рішення та завадило йому обійняти уряд. У липні 2013 року Папа Франциск призначив Апостольським Адміністратором «ad nutum Sanctae Sedis» кардинала Джона Онайєкана, Архиєпископа Абуджі.
Члени делегації, до якої входили кардинал Джон Онайєкан, єпископ Петер Окпалеке, а також Президент Нігерійської Єпископської Конференції, митрополит Митрополії Оверрі, до якої входить Ахіарська дієцезія, та представники духовенства, чернецтва і громади, мали теж зустрічі з кардиналом П’єтро Пароліном, Державним Секретарем Апостольської Столиці, та з проводом Конгрегації Євангелізації Народів.
Приймаючи їх, Святий Отець зазначив, що ця зустріч є для нього відрадною, оскільки він «дуже засмучений ситуацією Церкви в Ахіарі». За його словами, ця дієцезія перебуває, так би мовити, у стані «вдівства», а поведінка представників духовенства схожа до поведінки «виноградарів-убивць» із притчі, які вирішили привласнити собі виноградник, ввірений їхній опіці. Як наслідок, Ахіарська дієцезія «залишилася немовби без жениха, а тому втратила свою плідність і не може принести плоди».
«Той, хто виступав проти вступу в уряд єпископа Окпалеке, – сказав Наступник святого Петра, – хоче знищити Церкву. Так неможна поводитися. Може ця особа й не зауважує цього, але Церква страждає, а разом з нею – Божий люд. І Папа не може залишатися байдужим».
Святий Отець зазначив, що йому добре відомі події, що відбуваються в цій дієцезії протягом останніх років, та склав подяку призначеному єпископові за виявлену терпеливість, називаючи її «святою терпеливістю». Він також розповів, що багато роздумував над пропозицією розформувати цю дієцезію, але прийшов до висновку, що «Церква є матір’ю і не має права покидати своїх дітей».
«Мені дуже прикро за цих священиків, які піддаються маніпуляції, можливо також і зовнішній, з-поза дієцезії», – сказав Понтифік, додаючи, що не вважає, що мова йде про простий трайбалізм, але про «присвоєння Господнього виноградника».
«Церква – це мати, і хто її ображає, той чинить смертний гріх. І це серйозна провина, – вів далі Святий Отець. – Тому я вирішив не скасовувати дієцезію. Однак, прагну залишити певні вказівки, які слід передати усім: насамперед, слід сказати, що Папа глибоко засмучений, тому прошу, аби кожен священик чи духовна особа, приписана до Ахіарської дієцезії, що проживає на її території чи служить деінде, також і закордоном, написала листа на моє ім’я, в якому просить прощення».
Понтифік зазначив, що кожен повинен написати такого листа особисто, виразно засвідчуючи повну слухняність Наступникові святого Петра та готовність прийняти єпископа, якого Папа посилає і призначеного єпископа. Цей лист повинен бути надісланий протягом тридцяти днів після 9 червня, а хто цього не зробить, силою самого факту отримує покарання заборони в служінні та втрачає займані уряди.
«Це може здаватися дуже жорстоким. Тож чому Папа це чинить? Тому що Божий люд отримав згіршення, а Ісус пригадує, що коли хтось спокушає інших, то повинен отримати покарання», – наголосив Святий Отець, подякувавши члена делегації за візит.
Папа також схвально відгукнувся на пропозицію кардинала Фернандо Філоні, Префекта Конгрегації Євангелізації народів, про те, аби після завершення справи, Ахіарська дієцезія разом зі своїм єпископом здійснила паломництво до Риму й зустрілася з Папою.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Єпископи Панами розповіли Папі про приготування до Всесвітнього Дня Молоді 2019
Папа Франциск прийняв делегацію з Ахіарської дієцезії з Нігерії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий