Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 червня, середа
18:37 Вівторок 0 332
5-06-2018, 18:37

Літургія на кожен день, 6 червня, середа

(зел) Середа IХ звичайного тижня
УРОК ПРОЗОРИХ ПРАВИЛ

Формування молодої людини починається із вказівки конкретних та ясних принципів благородного життя. Мета кожної християнської сім’ї – це виростити молоде покоління до святості. На шляху нашого воскресіння найважливішою є здатність будувати відносини з Богом, яка осягає свою земну повноту під час Євхаристії. Цей святий час є перебування з Христом, який формує нас у школі свого Євангелія.
Або (біл) довільний спомин св. НОРБЕРТА, єпископа
Св. Норберт народився близько 1080 року в Надрейнській області. Був каноніком в Ксантені. Прагнучи вести життя за Євангелієм, в 1120 році заснував у П’ємонті спільноту Регулярних Каноніків, з якої розвинувся орден П’ємонтців. Невдовзі св. Норберт був призначений архієпископом Магдебурга та працював над відновленням церковного життя. Відзначався набожністю до Євхаристії та до Божої Матері. Помер у Магдебурзі 6 червня 1134 року.
Спільні Меси: про єпископа (стор. 123)


АНТИФОН НА ВХІД
Зглянься і змилосердься надо мною, Господи, * бо я самотній і нещасний. * Споглянь на моє горе й на труд мій, * і відпусти всі мої гріхи, мій Боже.

КОЛЕКТА
Боже, Твоє Провидіння ніколи не помиляється у своїх рішеннях; † смиренно благаємо Тебе: віддали від нас усе, що нам шкодить * і обдаруй нас усім, що служить для нашого блага. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив, що святий єпископ Норберт відзначився у служінні Церкві духом молитви та пастирською ревністю, † за його заступництвом дай своїй пастві пастирів по Твоєму Серцю * і веди Твій народ до пасовиськ спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Тим 1, 1-3. 6-12
Початок Другого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Павло, з волі Божої апостол Ісуса Христа, за обітницею життя, що в Ісусі Христі, – до Тимотея, улюбленого сина: благодать, милість і мир, від Бога Отця та Ісуса Христа, Господа нашого. Дякую Богові, якому від предків служу з чистим сумлінням, що постійно, вдень і вночі, пам’ятаю про тебе в моїх молитвах. Я тому нагадую тобі це, щоб ти розпалював Божий дар, який є в тобі через покладання моїх рук. Адже Бог не дав нам Духа страху, але Духа сили, любові й поміркованості. Тому не соромся свідчити про нашого Господа, ні мене – Його в’язня. Але перетерпи зі мною зло заради Євангелія згідно з силою Бога, який спас нас і покликав святим покликанням, – не за наші діла, але згідно зі своїм наміром і благодаттю, яка дана нам в Ісусі Христі ще перед вічними часами; тепер же вона відкрилася через з’явлення Спасителя нашого Ісуса Христа, який знищив смерть, а життя і нетління освітив Євангелієм, для якого я поставлений проповідником, апостолом і вчителем. Через це я і страждаю, але не соромлюся, бо знаю, Кому я повірив, і переконаний, що Він має силу зберегти моє передання до того дня. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 123, 1-2
До Тебе, Боже, піднесу я очі.
Я підніс мої очі до Тебе, що живеш на небі! *
Ось, як очі слуг на руку свого пана, †
а очі слугинь – на руки її пані,
так наші очі – до Господа, нашого Бога, *
аж доки не змилосердиться над нами.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 11, 25а. 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є воскресіння і життя, – слово Господнє, –
кожний, хто вірить у Мене, – не помре повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 18-27
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу прийшли до Ісуса садукеї, – ті, які кажуть, нібито немає воскресіння, – і запитують Його, кажучи: «Учителю, Мойсей написав нам, що коли в когось помре брат і залишить дружину, а дітей не залишить, то нехай візьме брат дружину померлого та й збудить потомство своєму братові. Було сім братів. Перший узяв дружину, але помер, не залишивши потомства. Другий узяв її, і він помер, не залишивши потомства; і третій так само. І так семеро, – і не залишили по собі потомства. Після всіх померла й жінка. У воскресінні, коли вони воскреснуть, кому з них буде вона дружиною? Адже семеро її мали за дружину!» Ісус сказав їм: «Хіба не тому ви помиляєтеся, що не знаєте ні Писання, ні Божої сили? Адже коли воскреснуть із мертвих, то не одружуються і не виходять заміж, але є такими, як ангели на небі. А про мертвих, що вони воскресають, хіба ви не читали в книзі Мойсея про те, що сказав йому Бог біля куща: “Я – Бог Авраама, і Бог Ісаака, і Бог Якова”? Він не є Богом мертвих, а живих! Ви дуже помиляєтеся!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Правила, записані у Євангелії – найповні ша дорога до зрі лого людства. Хай Бог Отець, джерело усякого закону, почує наші смиренні прохання:
1. Отче, зміцнюй Церкву в справі виховання «нової людини» і  провадженню дорогою відповідальності за спільноту.
2. Отче, підтримуй Папу, єпископів і священників у праці служіння Таїнству сповіді, щоб виконували її баченням милосердя.
3. Отче, просимо за батьків, щоб своїм дітям могли гарантувати безпеку, а вдивляючись в Марію і Йосифа  уміли вберегти їх перед загрозами помилкових ідеологій.
4. Отче, вділи свій дар мудрості тим, які не вибирають дорогу Євангелії і моральних засад, a у релятивізмі вбачають вигідну дорогу.
5. Отче, будь нагородою для тих, які відійшли з цього світу, а в своєму житті були добрими вихователями і прикладом християн- ського життя.
6. Отче, освячуй наші життєві плани і кожному з нас даруй благодать переживати наше покликання згідно з Твоєю волею.

Отче, по-справжньому добрий, який хочеш для своїх дітей того, що найкраще, прийди з допомогою на нашу безпорадність і дай відповідь потребам нашого часу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, довіряючи Твоїй батьківській доброті , ми приходимо з дарами до святих вівтарів; † нехай завдяки Твоїй благодаті, що приносить святість, * ми будемо очищені тайнами, яким служимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухаєш мене, о Боже, * нахили до мене Твоє вухо, вислухай мої слова.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти нас насичуєш Тілом і Кров’ю Твого Сина, † керуй нами за посередництвом Твого Духа, щоб ми свідчили про Тебе не тільки словом та мовою, але ділом та правдою, * і таким чином заслужили, щоб увійти в Небесне Царство. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:46 П'ятниця 0 134 Літургія на кожен день, 16 лютого, субота (зел) Субота V звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок” як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Але чудом є не тільки саме розмноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів, це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.