Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Перемінити образи та недовіру у нові можливості для єдності
14:08 Неділя 0 244
2-06-2019, 14:08

Папа: Перемінити образи та недовіру у нові можливості для єдності

«Санктуарії, майже сакраментальні місця Церкви як польового госпіталю, зберігають пам’ять вірного Божого люду, який серед своїх страждань ніколи не втомлюється шукати джерела живої води, де можна було б освіжити надію. Це місця святкування та богослужінь, місця сліз і благання», – сказав Папа Франциск у суботу, 1 червня 2019 року, у проповіді в Марійному санктуарії у Шумулеу-Чук, прощею до якого розпочався другий день його апостольської подорожі до Румунії.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Папа зазначив, що вірні прибувають до цього Марійського санктуарію, багатого історією та вірою, щоб зустріти Пречисту Діву Марію і братів. Вірні без надмірних слів приходять до стіп Пресвятої Богородиці, аби Вона материнським поглядом провела їх до Того, Хто є «дорогою, істиною та життям» (Йн 14, 6).

Заступництво Марії

Щороку в суботу перед урочистістю Зіслання Святого Духа до цього санктуарію прибувають паломники, щоб віддати шану обітницям предків і зміцнити віру в Бога й відданість Пресвятій Богородиці. «Це щорічне паломництво належить до спадщини Трансільванії, а водночас віддає шану румунській і угорській релігійним традиціям; у ньому беруть участь також вірні інших конфесій, що є символом діалогу, єдності й братерства». Паломничати, за його словами Папи, означає усвідомлювати, що ми прямуємо до нашого дому як один народ, багатством якого є його тисячі облич, культур, мов і традицій.

Під час весілля у Кані Галилейській Пресвята Богородиця попросила Ісуса вчинити Його перше чудо, допомігши молодятам, у яких закінчилося вино для весільних гостей. На переконання Папи, у кожному санктуарії Пречиста Діва Марія заступається за Своїх дітей, і то не лише перед Сином, а й перед кожним із нас, щоб ми не були окрадені з братерства. «Складних і сумних подій минулого не можна забувати або заперечувати, але вони не повинні також бути перешкодою братерському співжиттю».

Паломничати – прямувати разом

Папа підкреслив, що паломничати означає відчувати себе покликаними й натхненими прямувати разом, просячи в Господа благодаті перемінити давні та сучасні образи й недовіру на нові можливості для єдності; це означає зійти з якоря нашої впевненості та зручностей і вирушити на пошуки нової землі, яку Господь бажає нам подарувати. «Паломничати – це виклик відкрити й передати дух спільного життя, не боятися змішатися, зустрітися й допомогти одне одному. Паломничати означає брати участь у тій дещо хаотичній течії, яка може перетворитися на справжній досвід братерства чи завжди солідарний караван для будування історії», – наголосив Його Святість, цитуючи апостольське повчання «Evangelii gaudium».

Він нагадав, що паломництво є зобов’язанням боротися, щоб ті, хто вчора залишився позаду, стали головними дійовими особами завтрашнього дня, і щоби протагоністи сьогодення не були відкинуті назад. Спільної праці задля спільного майбутнього, потрібної для цього, можемо навчитися від Пречистої Діви Марії, разом із Нею кажучи «так» Господові та стаючи на шлях примирення. «Господь не розчарує того, хто ризикує. Ідімо вперед, прямуймо разом, дозволяючи Євангелієві стати закваскою, здатною наповнити все та подарувати нашим народам радість спасіння», – закінчив проповідь Папа.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий