Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Мечислав Мокшицький на урочистостях блаженної Марти Вєцкої в Польщі

Архієпископ Мечислав Мокшицький на урочистостях блаженної Марти Вєцкої в Польщі

«Ви можете пишатися тим, що саме з цієї землі вона вирушила у світ», – сказав 1 червня 2019 року архієпископ Мечислав Мокшицький під час святкування в місці народження блаженної Марти Вєцкої – Новому Вєці Пельпінської дієцезії.
Як повідомляє Львівська архідієцезія, перед святкуванням Львівський митрополит побував у Щодрово, де очолив червневий молебень, і завітав до школи, якою опікується блаженна сестра з Вікентійської родини, піднесена до слави вівтаря 11 років тому ві Львові.

Меса в Новому Вєці була звершена в приватному сквері, біля сімейного будинку Марти Вєцкої.

На початку проповіді архієпископ говорив про культ блаженної Марти, символом якої є її могила в Снятині в Україні. «Навіть темні роки комунізму не знищили вшанування, яким оточували вірні це надзвичайне місце». Львівський митрополит розповів, чим захоплює вірних блаженна: «Вона взяла Ісуса Христа, Світло світу, і звікувала життя, роблячи добро». Блаженна «не тільки несла полегшення стражденним тілам, а й дбала про здоров’я душ довірених їй пацієнтів». Для сестри Марти був важливий кожен, хто страждав, – українцем він був, поляком чи євреєм, греко-католиком, православним, римо-католиком чи невіруючим. Тому нещодавня перегринація мощей блаженної Марти в Україні зібрала християн різних обрядів і конфесій. Наприкінці проповіді митрополит сказав: «Ви можете пишатися тим, що тут народилася сестра милосердя, яка приносить мир і надію, єднаючи всіх не навколо себе, а навколо Ісуса».

Церемонія зібрала багато паломників, зокрема прибулих пішки й велосипедами.

Марта Вєцка народилася в Новому Вєці 1874 року. Вона була медсестрою в Снятині й померла 1904 року, коли добровільно продезинфікувала приміщення після померлого на черевний тиф. Блаженна Марта – покровителька медсестер.
Новини зі світу Папа: Перемінити образи та недовіру у нові можливості для єдності «Санктуарії, майже сакраментальні місця Церкви як польового госпіталю, зберігають пам’ять вірного Божого люду, який серед своїх страждань ніколи не втомлюється шукати джерела живої води, де можна було б освіжити надію. Це місця святкування та богослужінь, місця сліз і благання», – сказав Папа Франциск у суботу, 1 червня 2019 року, у проповіді в Марійному санктуарії у Шумулеу-Чук, прощею до якого розпочався другий день його апостольської подорожі до Румунії.