Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Мечислав Мокшицький на урочистостях блаженної Марти Вєцкої в Польщі
14:11 Вівторок 0 150
4-06-2019, 14:11

Архієпископ Мечислав Мокшицький на урочистостях блаженної Марти Вєцкої в Польщі

«Ви можете пишатися тим, що саме з цієї землі вона вирушила у світ», – сказав 1 червня 2019 року архієпископ Мечислав Мокшицький під час святкування в місці народження блаженної Марти Вєцкої – Новому Вєці Пельпінської дієцезії.
Як повідомляє Львівська архідієцезія, перед святкуванням Львівський митрополит побував у Щодрово, де очолив червневий молебень, і завітав до школи, якою опікується блаженна сестра з Вікентійської родини, піднесена до слави вівтаря 11 років тому ві Львові.

Меса в Новому Вєці була звершена в приватному сквері, біля сімейного будинку Марти Вєцкої.

На початку проповіді архієпископ говорив про культ блаженної Марти, символом якої є її могила в Снятині в Україні. «Навіть темні роки комунізму не знищили вшанування, яким оточували вірні це надзвичайне місце». Львівський митрополит розповів, чим захоплює вірних блаженна: «Вона взяла Ісуса Христа, Світло світу, і звікувала життя, роблячи добро». Блаженна «не тільки несла полегшення стражденним тілам, а й дбала про здоров’я душ довірених їй пацієнтів». Для сестри Марти був важливий кожен, хто страждав, – українцем він був, поляком чи євреєм, греко-католиком, православним, римо-католиком чи невіруючим. Тому нещодавня перегринація мощей блаженної Марти в Україні зібрала християн різних обрядів і конфесій. Наприкінці проповіді митрополит сказав: «Ви можете пишатися тим, що тут народилася сестра милосердя, яка приносить мир і надію, єднаючи всіх не навколо себе, а навколо Ісуса».

Церемонія зібрала багато паломників, зокрема прибулих пішки й велосипедами.

Марта Вєцка народилася в Новому Вєці 1874 року. Вона була медсестрою в Снятині й померла 1904 року, коли добровільно продезинфікувала приміщення після померлого на черевний тиф. Блаженна Марта – покровителька медсестер.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий