Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 червня, понеділок

Літургія на кожен день, 3 червня, понеділок

У сьогоднішньому Євангелії Христос показує нам одну з найважливіших особливостей батьківства – ПРИСУТНІСТЬ: “ТА Я НЕ САМ, БО ОТЕЦЬ ЗІ МНОЮ”. Покинутий дім, у якому немає батька, – це дім, якому загрожує невпевненість у майбутньому, а також постійні страхи і тривоги. Нехай ця Євхаристія буде силою і мужністю для тих, хто взяв на себе батьківські обов’язки.
СВ. КАРЛА ЛВАНГИ І СПОДВИЖНИКІВ, МУЧЕНИКІВ (черв) Обов’язковий спомин
У 1885-1887 роках багато християн Уганди прийняли мученицьку смерть, на яку їх засудив тамтешній володар Мванга. Серед загиблих особливою силою віри відзначались Карл Лванга і його сподвижники (було їх 21), багато з яких були новоохрещеними. Чотирьох із них Карл Лванга охрестив у в’язниці. Наймолодшому з цієї групи, Кізіто, було лише 13 років. Святий Карл Лванга і його сподвижники загинули 3 червня 1886 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь  випробував  своїх  вибраних,  як  золо- то в горнилі, † і прийняв їх, як жертву всепалення; * і очі куватиме їх, коли їхній час наблизиться, * бо ласка і милосердя – для вибранців Божих. Алілуя. (Пор. Мудр 3, 6-7. 9)

КОЛЕКТА

Боже, Ти зробив кров мучеників насінням християн; † вчини, щоб поле Твоєї Церкви, зрошене кров’ю святого Карла Лванги і його сподвижників, * постійно приносило щедрі плоди. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 19, 1-8
Читання з Діянь Апостолів.
Сталося, як Аполлос був у Коринті, Павло, пройшовши по височині, прибув до Ефеса і, знайшовши деяких учнів, запитав їх: «Чи отримали ви Духа Святого, коли ви увірували?» Вони відповіли йому: «Та ми й не чули, що є Дух Святий!» А він сказав: «То в що ж ви хрестилися?» Вони відповіли: «В хрещення Йоана». Тож Павло промовив: «Йоан хрестив хрещенням покаяння, кажучи людям, щоби повірили в Того, хто йде за ним, тобто в Ісуса». Почувши, вони охрестилися в Ім’я Господа Ісуса, а коли Павло поклав на них руки, зійшов на них Дух Святий, і вони говорили мовами й пророкували. А було їх усіх чоловік з дванадцять. Увійшовши до синагоги, він відважно проповідував три місяці, дискутуючи і переконуючи про Царство Боже. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 68, 2-3. 4-5аб. 6-7аб
Співайте Богу, всі земні народи.
Повстає Бог, і Його вороги розбіглись, – *
і втікають Його ненависники від Його обличчя.
Як розсівається дим, так Ти їх розвієш; *
як віск плавиться від полум’я вогню, †
так пропадуть грішники від обличчя Бога.
Праведники радітимуть, – †
вони будуть веселитися перед Божим обличчям *
і радістю сповнені будуть.
Співайте Богу, *
псалми Його Імені співайте.
Він – батько сиротам і суддя вдовам, – *
Бог на своєму святому місці.
Бог оселяє самотніх у домі, *
виводить в’язнів з полону в достаток.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Кол 3, 1
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отже, коли ви з Христом воскресли,
то горішнього шукайте –
того, де Христос сидить праворуч Бога.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 29-33
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу учні сказали Ісусу: «Ось нині відкрито говориш і жодної притчі не розказуєш. Тепер знаємо, що Ти знаєш усе і не потребуєш, щоби хтось Тебе запитував. По цьому віримо, що Ти вийшов від Бога». Ісус відповів їм: «Тепер вірите? Ось надходить година, ба, вона вже прийшла, що розбіжитеся кожний до свого, а Мене самого залишите. Та Я не сам, бо Отець зі Мною. Це Я сказав вам, щоб у Мені ви мали мир. У світі зазнаєте скорботи, але будьте відважні: Я переміг світ!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христос сказав: «Я перемі г світ», тому смиренно просимо, щоб він допоміг нам подолати спокуси сучасного світу:
1. Молімося за святу Божу Церкву, щоб сумлінно проголошувала правду про розп’ятого і воскреслого Христа усім народам.
2. Молімося за нашого Папу, єпископів та священиків, щоб проголошували усім створінням Боже Слово, яке має силу торкнутися кожного людського серця і змінити його.
3. Молімося за батьків сімей, які залишили свій дім заради заробітків, щоб турботи про матеріальне благополуччя сім’ї не стали важливішими за обов’язки виховання дітей і батьківську присутність.
4. Молімося за тих батьків, які втратили свій авторитет в очах своїх дітей, щоб через щире покаяння і смирення вони використали цей благодатний час спасіння і з Божою допомогою відновили у собі образ Бога Отця.
5. Молімося за загиблих членів наших сімей, друзів та близьких нашому серцю людей, щоб Христос, який переміг смерть, обдарував їх благодаттю перебування у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб сучасні тенденції та любов до земного світу не затьмарили нам істини Божого Слова, і щоб переживання таємниць Святої Літургії дало нам силу захищати християнські цінності.

Господи, смиренно просимо Тебе, зміцнюй нас на шляху Твоїх заповідей і дай нам свого Духа, на чий прихід ми чекаємо в спільноті Церкви. Котрий живеш і царюєш навіки вічні. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які  ми Тобі  смиренно приносимо, † і дай нам за прикладом святих мучеників з Уганди, котрі бажали краще померти, ніж згрішити, * так само служити при Твоєму вівтарі  у цілковитій відданості Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37 або про Вознесіння, № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Цінна в очах Господніх * смерть Його Святих.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, споминаючи перемогу Твоїх святих мучеників, † ми прийняли божественне таїнство, яке обдарувало їх силою, щоб знести муки; * вчини, щоб і нам воно дало стійкість у вірі та любові посеред життєвих випробувань. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії