Істина, про яку Христос говорить сьогодні в Євангелії, є початком шляху повернення додому і можливістю почати все спочатку. Взаємне прощення у відносинах між батьками і дитиною – це шлях до оновлення сім’ї. Без цього жесту примирення неможливо побудувати краще майбутнє. Без здатності прощати неможливо плідно виховувати. Бог Отець, який завжди прощає, нехай буде для батьків сімей і для кожного з нас прикладом того, як покращувати та відновлювати світ.
СВ. БОНІФАТІЯ, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Святий Боніфатій народився близько 673 року в Англії. Вступив до бенедиктинського монастиря в Ексетері. У 719 році відправився на місію до Німеччини. У 722 році папа Григорій ІІ висвятив його на єпископа, у 732 році Боніфатій став архієпископом, а у 738 – папським легатом усієї Німеччини. Проголошував Євангеліє, засновував дієцезії та монастирі. У 80-річному віці вдруге відправився на місію до Фризії. Був убитий у Доккумі (Голландія) разом із 52 сподвижниками в день П’ятдесятниці, 5 червня 754 року. Його тіло покоїться у Фульді.
АНТИФОН НА ВХІДСВ. БОНІФАТІЯ, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Святий Боніфатій народився близько 673 року в Англії. Вступив до бенедиктинського монастиря в Ексетері. У 719 році відправився на місію до Німеччини. У 722 році папа Григорій ІІ висвятив його на єпископа, у 732 році Боніфатій став архієпископом, а у 738 – папським легатом усієї Німеччини. Проголошував Євангеліє, засновував дієцезії та монастирі. У 80-річному віці вдруге відправився на місію до Фризії. Був убитий у Доккумі (Голландія) разом із 52 сподвижниками в день П’ятдесятниці, 5 червня 754 року. Його тіло покоїться у Фульді.
Ось муж, що не зрікся Бога у день випробування, * тому отримав вінець, бо вірно вистояв у заповідях Господа. * Алілуя.
КОЛЕКТА
Господи, святий Боніфатій, мученик, проголошував і стинну віру і посвідчив її власною кров’ю; † вчини за його заступництвом, * щоб ми вірно тривали в цій вірі та визнавали її своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 20, 28-38
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Павло сказав пресвітерам ефеської церкви: «Пильнуйте себе та всю отару, в якій вас Дух Святий поставив єпископами, щоби пасти Церкву Бога, яку Він придбав своєю кров’ю. Бо Я знаю, що після мого відходу увійдуть до вас вовки люті, які не будуть щадити отари. І з-поміж вас самих постануть мужі, які будуть говорити перекручене, аби потягти учнів слідом за собою. Тому пильнуйте, пам’ятаючи, що я три роки, день і ніч, не переставав зі слізьми врозумляти кожного з вас. І тепер доручаю вас Богові та слову благодаті Того, хто може збудувати й дати спадщину між усіма освяченими. Срібла, золота чи одягу я не жадав ні від кого. Самі знаєте, що моїм потребам і тим, хто був зі мною, послужили ось ці руки. Я вам увесь час показував, що так працюючи, треба підтримувати немічних і пам’ятати слова Господа Ісуса, який сам сказав: “Блаженніше давати, ніж брати!”» Промовивши це, він опустився на коліна та помолився з ними всіма. Великий же був плач усіх; припадаючи Павлові до шиї, вони цілували його, сумуючи найбільше через слово, яке сказав, що більше не побачать його обличчя. І вони провели його до корабля. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 68, 29-30. 33-34. 35б-36в
Співайте Богу, всі земні народи.
Вияви, о Боже, свою силу; *
зміцни, о Боже, те, що для нас вчинив Ти!
Задля Твого храму, що в Єрусалимі, *
царі Тобі дари приносити будуть.
Царства землі, співайте Богу, *
Господу співайте гімни, співайте гімни Богу:
Він зійшов на небеса небес, на сході; *
ось, Він подасть свій голос – голос могутній.
Визнайте силу Бога, *
над Ізраїлем велич Його і потуга Його на хмарах.
Дивовижний Бог у своїй святині. *
Бог Ізраїля дає силу і міць народові своєму.
Його велич над Ізраїлем і потуга Його на хмарах. *
Дивовижний Ти, Боже, у своїй святині!
Бог Ізраїля – Він дає силу і міць народові своєму. *
Нехай Бог буде благословенний!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 17 б. а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє Слово, Господи, – то істина.
Освяти нас істиною своєю!
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 11б-19
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу, підвівши очі до неба, Ісус молився і казав: «Отче Святий, збережи їх у Твоє Ім’я – тих, кого Ти Мені дав, – щоби були одне, як і Ми. Коли Я був з ними, Я оберігав їх у Твоє Ім’я, – тих, кого Ти Мені дав, – і Я їх зберіг, і ніхто з них не загинув, крім сина погибелі, щоби сповнилося Писання. Нині ж до Тебе Я іду, і кажу це у світі, щоб вони мали Мою радість, виповнену в них. Я дав їм Твоє Слово, та світ їх зненавидів, бо вони не від світу, як і Я не від світу. Не благаю, щоб Ти забрав їх від світу, але щоби зберіг їх від лукавого. Вони не від світу, як і Я не від світу. Освяти їх в істині; Слово Твоє – то істина. Як Ти послав Мене у світ, так і Я послав їх у світ. За них Я посвячую себе, щоб і вони були освячені в істині». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
До Отця, що на небі, зверні мо наші прохання:
Будемо повторювати: Освяти нас правдою.
1. Зміцнюй своїх послідовників, що будують Царство істини і миру.
2. Влий в серця осіб, відповідальних за впровадження законів у нашій країні, щире бажання безкорисливо допомагати людям.
3. Обдаруй установи та організації, які підтримують сім’ї, підтримкою суспільства й державних органів, щоб вони могли якнайкраще виконувати свою виховну місію.
4. Будь підтримкою для тих, кого світ зненавидів за їхню боротьбу на захист істини, щоб обітниця єдності з Тобою була для них втіхою.
5. Очисти від гріха померлих, які не змогли примиритися зі своїми рідними перед смертю.
6. Наповни нашу свідомість бажанням пізнавати Твою волю в нашому житті.
Отче наш, що єси на Небесах, який у своїй щедрості поділився з людиною даром батьківства, не дай нам відвернутися від правдивих цінностей життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву примирення і слави, яку ми приносимо Твоїй величі у спомин святого мученика Боніфатія; † нехай вона вибла-гає нам прощення * та зробить наше життя безустанною вдячністю Тобі . Через Христа, Господа нашого.
Префація про святих мучеників № 37.
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, * залишиться саме-одне; * коли ж завмре, то рясний плід принесе. * Алілуя.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, радіючи сьогоднішнім святом, ми спожили Твої небесні дари; † просимо Тебе, вчини, щоб ми, котрі під час цієї божественної трапези проголошували смерть Твого Сина, * удостоїлися участі зі святими мучениками у Його воскресінні та славі. Через Христа, Господа нашого.
Слова Ісуса про ненависть дуже важкі для нас і якісь незрозумілі. Може, Ісус виповів їх з огляду на те, що ми називаємо любов’ю, хоча воно становить виправдання непослуху Богові та Його заповідям? Так легко в нашому реальному житті хтось або щось стає важливішим від самого Бога. Дуже часто це провадить до зради Богу і завжди шкодить тим, кого ми в такий безбожний спосіб любимо.
Добре мати такого Царя, як Ісус, який лікує, годує, потішає, біля Нього безпечно. І тому багато людей, що слухали Ісуса, хотіли Його затримати біля себе.