Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Приймати життя з Христовим миром і почуттям гумору
12:43 Середа 0 120
22-05-2019, 12:43

Папа: Приймати життя з Христовим миром і почуттям гумору

Як можна примирити випробування й переслідування, яких зазнав святий апостол Павло, з миром, який Ісус залишив Своїм учням, утішаючи апостолів під час Тайної вечері? Про це розмірковував Папа Франциск під час проповіді на Месі в Домі святої Марти у вівторок, 21 травня 2019 року.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Життя в переслідуваннях та випробуваннях може здаватись життям без миру», але треба пам’ятати, що це, навпаки, блаженство, бо Ісус каже: «Блаженні ви, коли вас будуть зневажати переслідувати та виговорювати всяке лихо на вас заради мене».

Блаженні переслідувані

Він наголосив, що Христовий мир приходить до нас з цим життям переслідувань і скорбот. Це дуже глибокий мир, якого ніхто не може забрати, мир, що є даром, немов море, яке спокійне в своїх глибинах навіть тоді, коли на поверхні бачимо хвилі. «Жити в мирі з Ісусом, – мовив далі Святіший Отець, – це мати той внутрішній досвід, який триває під час усіх випробувань, усіх труднощів, усіх скорбот. Християнин несе життя на своїх раменах, не втрачаючи миру. Лише таким чином можна зрозуміти, як багато святих мучеників пережили свої останні години на землі, не втративши миру». Папа наголосив, що цього миру не можемо здобути людськими, дочасними засобами, бо він походить від Святого Духа, що діє в людських серцях, обдаровуючи їх мужністю.

Нести на раменах труднощі, не втрачаючи спокою

«Христовий мир навчає нас прямувати вперед життєвою дорогою, – сказав Святіший Отець. – Вчить нас витривалості, терпеливості, навчає взяти на свої рамена життя, труднощі, працю, взяти все, не втрачаючи спокою. Що більше, нести це все на раменах і сміливо прямувати вперед. Це можна зрозуміти тільки тоді, коли маємо в душі Святого Духа, Який дарує нам Христовий мир». А далі він додав, що коли, навпаки, ми піддаємось неспокоєві та втрачаємо мир, то це означає, що з нами щось негаразд.

Мир – це Божий дар, що змушує нас усміхнутись


Папа Франциск зазначив, що Божий дар миру приносить радість до наших сердець, примушує їх усміхатись. «Людина, яка живе цим миром, ніколи не втрачає почуття гумору, – підкреслив Його Святість. – Така людина вміє посміятись із себе самої, з інших, навіть з власної тіні… Це почуття гумору дуже близьке до Божої благодаті, до Христового миру в щоденному житті, Ісусового миру в нещастях і тієї крихітки почуття гумору, що дозволяє нам легко дихати… Нехай же Господь обдарує нас цим миром, який походить від Святого Духа, миром, який є Йому властивим і допомагає нам витривати, перенести багато життєвих труднощів», – сказав на закінчення своєї проповіді Папа Франциск.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:34 П'ятниця 0 56 Папа: спорт завжди повинен служити людству Ковзанярство дає захоплюючий досвід життя, свободи руху, навчає дисципліни та роботи в команді, прагнучи до досконалості. З такими словами звернувся Папа до членів виконавчого комітету Міжнародного союзу ковзанярів.