Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 травня, середа
17:48 Вівторок 0 302
30-04-2019, 17:48

Літургія на кожен день, 1 травня, середа

(біл) Середа ІІ Великоднього тижня
У дорозі до світла нам товаришує правда про Боже Милосердя і наші провини. Нехай виявляться наші діла, бо сподіяні вони в Бозі. Світло життя нехай помагає людям. Адже твоє життя в Бозі може стати єдиною Біблією, яку прочитають люди.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОСИФА, робітника
Св. Йосиф – це взірець християнина у виконанні домашніх обов’язків. Він жив у злагоді з Марією та Ісусом і працював, щоб забезпечити їм прожиток. Кожен християнин повинен працювати і пам’ятати, що, працюючи, він виконує Божий наказ: “Підкоряйте собі землю” та готує себе до вічного життя.
(Меса про св. Йосифа на стор.  122)


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, між народами Тебе прославлю, * я сповіщу моїм братам про Твоє Ім’я. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Боже, Ти щороку дозволяєш нам переживати пасхальну тайну, завдяки якій людська природа віднайшла втрачену гідність і надію на воскресіння; † смиренно просимо Твою величність: * вчини, щоб ми ревною любов’ю досягли того, про що з вірою споминаємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Всетворителю, Ти встановив для людей обов’язок праці, † вчини милостиво, щоб ми за прикладом святого Йосифа та під його опікою виконували завдання, які Ти нам доручаєш, * і отримали обіцяну Тобою нагороду. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Діян 5, 17-26
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями піднявся первосвященик і всі, які були з ним, із саду- кейської течії, – вони наповнилися заздрістю, наклали руки на апостолів і посадили їх у громадську в’язницю. Та ангел Господній уночі відчинив двері в’язниці, вивів їх і сказав: «Ідіть, ставайте в храмі й кажіть народові всі слова цього життя!» Почувши це, вони пішли вдосвіта до храму й навчали. Тим часом первосвященик і ті, котрі з ним, прийшовши, скликали синедріон й усіх старших з-поміж синів Ізраїля і послали до в’язниці, щоб їх привести. Слуги пішли, та у в’язниці їх не знайшли. Повернувшись, сповістили, кажучи: «В’язницю ми знайшли ретельно замкненою, з охороною, яка стояла перед дверима. Але відчинивши, всередині нікого ми не знайшли!» Коли почули ці слова, начальник охорони храму та первосвященики дивувалися, як це все могло статися. Тут прийшов хтось і сповістив їм: «Ось мужі, яких ви посадили до в’язниці, перебувають у храмі, стоять і навчають народ». Тоді начальник охорони пішов зі слугами, привів їх без застосування сили, бо боялися народу, щоб не побив їх камінням. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 4-5. 6-7. 8-9
Господь Бог чує бідного волання. (або: Алілуя.)
Благословлятиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Господом хвалитися душа моя буде. *
Хай почують лагідні і звеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом Його Ім’я будемо прославляти.
Я шукав Господа, і Він до мене відізвався, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і не будуть засоромлені обличчя ваші.
Цей убогий заволав – і почув Господь його, – *
Він спас його від всякого горя.
Господній ангел отабориться навкруги тих, †
які Його бояться, – *
і їх порятує.
Скуштуйте і побачите, як Господь добрий. *
Блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 3, 16-21
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус сказав Никодиму: «Аж так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне. Адже не послав Бог Сина у світ, щоб судити світ, але щоби світ був спасенний через Нього. Хто вірить у Нього, того не судять, а хто не вірить, той уже осуджений, бо не повірив в Ім’я Єдинородного Божого Сина. Це і є суд, що світло прийшло у світ, але люди полюбили темряву більше, ніж світло, бо погані були їхні діла. Адже кожний, хто чинить зло, ненавидить світло і не приходить до світла, щоби не виявилися його вчинки. А хто чинить правду, той іде до світла, щоб його діла стали явними, бо зроблені вони в Богові!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи перше ув’язнення учнів Христа, молімося до Господа разом з усією Церквою:
1. Молімося за єпископів та священиків, котрих переслідують за вірність Господу Богу, щоб Ісус Христос сам був їхньою силою.
2. Молімося за людей, які важко працюють, щоб вони поєднували свою працю з Христовою Жертвою, а самі тішилися вдяч- ністю суспільства й ближніх.
3. Молімося за тих, кого переслідують за віру, щоб вони отримали свободу віросповідання.
4. Молімося за в’язнів, щоб вони відродилися у Святому Духові й повернулися до своїх сімей.
5. Молімося за померлих, щоб після трудів земного життя вони осягнули вічне спочивання у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми у житті керувалися голосом сумління, а після смерті могли спокійно стати перед Ісусом Христом, Суддею живих і мертвих.
Господи Ісусе, Ти провістив свої м учням переслідування, оточуй своєю опікою Твою Церкву, а особливо Церкву, яка терпить гоніння, і допоможи нам бути завжди вірними Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Боже, Ти чудесним обміном дарів, що відбувається у цій жертві, робиш нас учасниками своєї єдиної і всевишньої божественної природи; † вчини, просимо, щоб ми, пізнавши Твою істину, * поводилися достойно неї. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я вас вибрав зі світу, – мовить Господь, – * і призначив, щоб вийшли * і плід принесли, * та щоб тривав ваш плід. * Алілуя. (Пор. Йн 15, 16. 19)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Просимо, Господи: будь милостивий до свого народу, який Ти оросив небесними тайнами; * вчини, щоб він, покинувши давні гріхи, жив новим життям. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:53 Четвер 0 36 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 17:34 Неділя 0 193 Літургія на кожен день, 17 червня, понеділок (зел) Понеділок ХІ звичайного тижня
Зло  існувало  у  світі  з  часів, коли людство піддало сумніву доброту і любов Бога. Саме тому Ісус говорить про зло як про те, що існувало й існуватиме завжди. Він вчить нас протиставити самих себе злу смиренням, добротою і любов’ю. Так ми приречемо зло на поразку. Це є метою християнського життя, бо Христос переміг зло на Хресті. Рятуй нас, Господи, від зла в наших серцях.
Або (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ХМЕЛЬОВСЬКОГО, монаха
Святий Альберт (Адам Хмельовський) народився в 1845 році у Польщі. Ще юнаком приєднався до повстання, яке спалахнуло в 1863 році. Тяжко поранений, він потрапив у полон і втратив ногу. Після втечі з полону вчився малярського мистецтва. Йдучи за голосом покликання, залишив розпочату мистецьку кар’єру і в Кракові допомагав бідним, а з часом заснував конгрегацію братів і сестер, що служать убогим. Св. Альберт відзначався героїчною любов’ю до ближнього, любов’ю до вбогості та довірою до  Божого Провидіння. Помер у Кракові 25 грудня 1916 року.
Спільні Меси: про ченців