Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 125-річчя заснування Згромадження Служебниць Найсвятішого Серця Ісуса
11:41 Четвер 0 434
2-05-2019, 11:41

125-річчя заснування Згромадження Служебниць Найсвятішого Серця Ісуса

Серцянки – саме так найчастіше називають сестер, які на своєму скапулярії мають вишите Серце Господа Ісуса, зовнішній вияв духовності й належності до згромадження. Вітаються вони словами: «Слава Найсвятішому Ісусовому Серцю. Слава навіки». 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Служіння Христові в ближніх, зокрема найнужденніших, і прославлення Триєдиного Бога в таємниці Пресвятого Ісусового Серця – ось основна мета згромадження, яку сестри осягають, ідучи шляхом євангельських рад – чистоти, вбогості й послуху.

Єпископ Юзеф Себастьян Пельчар і сестра Клара Людвіка Щенсна заснували згромадження 15 квітня 1894 року в Кракові, а вже за рік сестри прибули до Львова. За основне завдання серцянки мали апостольську й виховну діяльність серед убогих дівчат. Вони відкрили також дитячий садок, а згодом почали працювати медсестрами в інфекційній лікарні. Невдовзі виникли нові осередки, зокрема в Летичеві, Бродах, Жабйому, Стрию, Миколаєві, Зубрі, Самборі, Нижанковичах, де сестри перебували до 1946 року. На жаль, зміни на політичній карті світу та нова, атеїстично налаштована, влада змусили серцянок покинути цю територію.

Падіння комуністичного режиму відкрило широкі душпастирські можливості. Священики зі львівського кафедрального храму 1991 року попросили серцянок допомогти в катехитичному служінні під час канікул, а 13 грудня 1991 року сестри на запрошення францисканців почали систематичну катехизацію в парафії святого Антонія. Відповідаючи на знаки часу й суспільні потреби, вони залучилися в роботу в інших місцевостях відродженої Львівської архідієцезії: Золочеві (1992), Бродах (2000) i Рудках (2017) – і в Київсько-Житомирській дієцезії: у Романові (1993) й Новограді-Волинському (2002).

Служебниці Найсвятішого Серця Ісуса, за своєю харизмою, опікуються хворими й самотніми, працюють як катехитки, ризничі, а у Львові – ще і як органістки й медсестри. У Новограді-Волинському сестри опікуються світлицею «Зернятко», а в Бродах, у гуртожитку для студенток імені блаженної Матері Клари, дбають про виховання дівчат-мешканок.

Щоб подякувати Господу за кожну сестру, яка відповіла на дар покликання Пресвятого Серця Ісуса, усі сестри, що працюють в Україні, зібралися у Львові на урочистій Месі. Відбулася вона у храмі святого Йоана Хрестителя, біля колишнього монастиря серцянок, на вулиці Ужгородській. Очолив Літургію архієпископ Мечислав Мокшицький, а проповідь виголосив єпископ Едуард Кава. З цієї нагоди з Польщі прибули генеральна настоятелька згромадження сестра Ольга Подсадня й асистентка сестра Хероніма Галяс. Напередодні сестри присвятили день спільній молитві й радісному святкуванню.

Можливо, і ти відчуваєш у серці велику любов до Пресвятого Серця Ісуса, а також бажання по-особливому присвятити Йому своє життя і здібності. У такому разі звертайся до сестер безпосередньо або за електронною адресою: sercanki.lwow@gmail.com

Текст і фото – Ірина Рудь

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:01 Середа 0 79 День зосередження для духовенства і мирян у динаміці «Lectio divina» у Львові 21 травня 2019 року до Львова завітав, аби провести день зосередження, отець Христофор Вонс SDS, духівник, пропагатор «Lectio divina», директор сальваторіанського Центру духовної формації у Кракові.