Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 травня, субота
17:52 П'ятниця 0 222
24-05-2019, 17:52

Літургія на кожен день, 25 травня, субота

(біл) Субота V Великоднього тижня
Перспектива переслідування не наповнює нас радістю. Ніхто не прагне, щоб хтось його ненавидів. Це простий наслідок нашого вибору і факту, який показує нам, як сильно відрізняються цінності цього світу від Христового вчення. Вибираючи Його, автоматично стаємо в опозиції до світу навколо нас. На щастя, ми знаємо, хто переміг у цій битві й тому ми не так сильно боїмося.
Або (біл) довільний спомин св. БЕДИ ДОСТОЙНОГО, пресвітера і Вчителя Церкви
Св. Беда народився в північній Англії у 673 році. Вступив до бенедиктинського абатства Джерроу, де провів все своє життя в молитвах і науковій праці. Ще за життя його називали “Достойним”. Помер він 25 травня 735 року. Його називають найученішим серед святих і найсвятішим серед учених. Він говорив: «Священик, який без поважної причини не відправляє Служби Божої, позбавляє Пресвяту Трійцю слави, ангелів – радості, грішників – відпущення вин, праведних – допомоги благодаті, душі в чистилищі – охолоди, Церкву Христову – духовних благословінь, себе ж – ліків та допомоги».
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. ГРИГОРІЯ VII, Папи
Гільдебранд народився у Тосканії близько 1028 року. Вступив до відомого бенедиктинського абатства в Клюні, був радником декількох Пап. У 1073 році був обраний Папою і прийняв ім’я Григорія VII. Взявся за реформу Церкви, але зустрів протидію з боку імператора Генріха IV. Продовжував реформи, що були направлені на незалежність Церкви від світської влади: через від- міну інвеститури, дякуючи якій світська влада назначала на церковні посади, через боротьбу з симонією, тобто купівлею церковних посад, й через за- кріплення целібату. Помер у вигнанні в Салерно у 1085 році. Його останніми словами були: “Я полюбив праведність, а неправду – зненавидів. Тому й помираю у вигнанні”. Поразка св. Григорія стала перемогою – його принципи були прийняті в усій Церкві.
Спільні Меси: про Папу (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. МАРІЇ МАГДАЛИНИ ДЕ ПАЦЦІ, діви
Св. Марія Магдалина народилася у Флоренції в 1566 році. У молодому віці вступила до монастиря Кармеліток. Гаслом її життя були слова: “Терпіти і не помирати”. Очищена стражданням, вона пізнала великі містичні переживання. Померла 25 травня 1607 року.
Спільні Меси: про одну діву


АНТИФОН НА ВХІД:
 Поховані з Христом у Хрещенні, * з Ним ви разом  також  воскресли,  *  вірою  в  силу  Бога,  який  воскресив  Його з мертвих. * Алілуя. (Кол 2, 12)

КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, Ти хрестильним відродженням благоволив обдарувати нас небесним життям; † вчини, щоб ті, котрих Ти, виправдовуючи, удостоїв безсмертя, * з Твоєю допомогою дійшли до повноти слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти благоволив освітити свою Церкву знаннями святого Беди, пресвітера; † вчини милостиво, щоб ми, Твої  слуги, завжди були осяяні світлом його мудрості * та зміцнені його заслугами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо, Боже: дай своїй Церкві духа мужності та ревність у праведності, яким Ти благоволив обдарувати святого Папу Григорія, † та вчини, щоб вона, відкидаючи беззаконня, * могла в любові вільно чинити те, що праведне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, в своїй великій любові до невинності Ти прикрасив небесними дарами святу Марію Магдалину, діву, яка палала любов’ю до Тебе; * вчини, щоб ми наслідували в чистоті   та любові святу, яку сьогодні вшановуємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 16, 1-10
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями прибув Павло до Дервії і Лістри. І ось був тут один учень на ім’я Тимотей, син жінки-юдейки, яка повірила, і батька грека. Про нього добре свідчили ті брати, які були в Лістрі та Іконії. Павло забажав, щоб він ішов з ним, тож узяв і обрізав його через юдеїв, які були в тих місцевостях, бо всі знали, що його батько був грек. Коли вони переходили через міста, то передавали братам зберігати постанови, які схвалили в Єрусалимі апостоли і старші. Церкви ж зміцнювалися у вірі та щодня кількісно зростали. Вони пройшли через Фригію і Галатійську країну, оскільки Святий Дух заборонив їм звіщати слово в Азії, а дійшовши до Мисії, вони намагалися піти до Витинії, та Дух Ісуса їм не дозволив. Перейшовши через Мисію, вони прибули до Троади. І вночі з’явилося Павлові видіння: якийсь чоловік, македонець, стояв і благав його, закликаючи: «Переберися до Македонії, допоможи нам!» Коли побачив він те видіння, ми відразу почали шукати нагоди, щоб вирушити до Македонії, зробивши висновок, що Бог покликав нас благовістити їм. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 100, 2-3. 5.
Прославте Бога, всі земні народи.
Служіть Господу з радістю, *
веселими з’явіться перед Його обличчям.
Знайте, що Господь є Богом, †
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Адже Господь добрий, *
Його милість – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Кол 3, 1
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отже, коли ви з Христом воскресли,
то горішнього шукайте –
того, де Христос сидить праворуч Бога.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 18-21

† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене він раніше від вас зненавидів. Коли б ви були від світу, то світ своє любив би; ви ж не від світу, але Я вибрав вас зі світу, тому світ і ненавидить вас. Згадуйте слово, яке Я сказав вам: “Слуга не більший за свого пана”. Якщо Мене переслідували, то й вас будуть переслідувати; якщо Моє слово зберегли, то й ваше зберігатимуть. Але це все будуть робити вам задля Мого Імені, бо ж не знають Того, хто Мене послав». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Субота – це день, у який ми особливо вшановуємо Пресвяту Діву Марію; представмо Господу за Її заступництвом наші смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй не бракувало ревних священиків,  котрі за прикладом святого апостола Павла служили б людям.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він зміцнював вірних, приводив до Церкви заблукалих, а неприятелів переконував любов’ю.
3. Молімося за нашу Батьківщину, про мир та щоб всі її громадяни, керуючись Господніми заповідями, працювали для блага України та суспільства.
4. Молімося за священиків і семінаристів, щоб свідомість того, що їх вибрав Господь, наповнювала їхні серця вірністю обраній життєвій дорозі.
5. Молімося за всіх померлих, особливо за тих, хто загинув, захищаючи Україну, нехай тішаться вічним миром.
6. Молімося за нас самих, щоб ми у служінні Богу з допомогою Непорочної Діви Марії мужньо переносили труднощі та протистояли спокусам.
Господи, Ти ведеш свою Церкву і віддані Тобі душі своїми стежками, допоможи, щоб ми ніколи не відійшли від Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи, прийми милостиво приношення своєї родини, * щоб перебуваючи під Твоїм захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Отче, молю, щоб усі в нас були одно, * щоб світ увірував, що Ти Мене послав, – говорить Господь. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоб вони завжди перебували в радості Його Воскресіння. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:53 Четвер 0 192 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.