Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Перша післявоєнна урочистість Пасхи у храмі в Годовиці на Львівщині
15:38 Вівторок 0 516
23-04-2019, 15:38

Перша післявоєнна урочистість Пасхи у храмі в Годовиці на Львівщині

20 квітня 2019 року, у Велику Суботу, вікарій митрополичої базиліки у Львові отець Олександр Кусий у стінах зруйнованого храму Всіх святих у селі Годовиця Пустомитівського району на Львівщині відслужив Месу й освятив пасхальні страви.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

«Це перша пасхальна урочистість у цій святині після закінчення Другої світової війни», – розповіла пані Наталя Сподарик, яка згуртувала навколо себе вірних і прихильників відбудови барокової сакральної пам’ятки XVIII ст.

Храм був зведений за проектом архітектора Бернарда Меретина (творця львівського греко-католицького собору святого Юра), а головним творцем різьби був знаменитий майстер Пінзель. За радянської влади святиню перетворили на склад, а 1974 року внаслідок підпалу й пожежі впали дах і склепіння з розписами.

Щороку в Годовиці приймають на нічліг учасників пішого паломництва з Жешува до митрополичої базиліки у Львові, а також групи паломників із різних місцевостей Польщі.

Пані Наталя Сподарик розповіла, що ще в середині 2018 року вірні з Годовиці звернулися до обласної влади з проханням зареєструвати в цьому селі громаду РКЦ, однак досі не отримали відповіді. А тим часом унікальна історична споруда далі руйнується.

Костянтин Чавага

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:37 Четвер 0 78 Таїнство Миропомазання в Житомирі Парафія святого Вацлава в місті Житомир давно не переживала такої піднесеної та урочистої події. Святкування відпусту на честь другого покровителя храму святого Йоана з Непомук, було поєднане з уділенням таїнства Миропомазанням.