Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Хресна дорога зі святим подружжям Мартенів
10:06 Понеділок 0 393
1-04-2019, 10:06

Хресна дорога зі святим подружжям Мартенів

Рік святості подружжя і сім’ї став для світських кармелітів поштовхом для укладення Хресної дороги, в основу якої лягли листи святих Луї та Зелі Мартенів. Це перша подружня пара в історії Церкви, разом проголошена святими; канонізував їх 2015 року Папа Франциск.
Про життя, погляди, турботи й радощі Мартенів дізнаємося з рукописів їхньої наймолодшої дочки, святої Терези від Дитятка Ісуса, і з листування з рідними. Попри прагнення чернечого життя, вони відкрилися для Божого плану й поєднались у подружжі. Мали дев’ятьох дітей, четверо з яких померли ще малими. Луї та Зелі спромоглися виховати доньок у глибокій вірі та скласти жертву Богові – усі дівчата вирішили піти в монастир: четверо до Кармелю в Лізьє, а одна – до візитанток.

Хресну дорогу зі святим подружжям уклав світський Кармель. Вона вже була проведена в Боярці, Ірпені, Києві (у храмі святого Олександра) й Сумах. 5 квітня ця Хресна дорога відбудеться в київській парафії Воздвиження Святого Хреста, якою опікуються босі кармеліти, а 10 квітня – у харківській катедрі. Молитовний намір – за родини.

Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:37 Четвер 0 78 Таїнство Миропомазання в Житомирі Парафія святого Вацлава в місті Житомир давно не переживала такої піднесеної та урочистої події. Святкування відпусту на честь другого покровителя храму святого Йоана з Непомук, було поєднане з уділенням таїнства Миропомазанням.