Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Великопісні реколекції з єпископом Станіславом Широкорадюком у бердичівському санктуарії
15:56 Вівторок 0 403
26-03-2019, 15:56

Великопісні реколекції з єпископом Станіславом Широкорадюком у бердичівському санктуарії

З 22 до 25 березня 2019 року в парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, яка діє при Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія в Бердичеві, відбулися великопісні реколекції.
Цього року на запрошення братів босих кармелітів і настоятеля парафії отця Рафаїла Мишковського OCD їх провів єпископ-коад’ютор Одесько-Сімферопольської дієцезії  й апостольський адміністратор Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Широкорадюк.


«Парафіяльні реколекції, особливо в нашому національному санктуарії, дуже важливі, бо пробуджують у людях потребу духовного відновлення. І саме це головна мета реколекцій. Кожні реколекції мають три етапи. По-перше, вірян треба добре підготувати до сповіді, допомогти зробити іспит совісті. У цьому допомагають спеціальні лекції, теми, підготовка. Це дуже важливо. По-друге, йдеться про покаяння й потребу покаятися; по-третє, про радість єднання з Богом. Ці три етапи дуже важливі. Церква заохочує людей уміти жити в радості, у єдності з Богом. Радість життя у благодаті святості – це радість, якої нічим замінити не можна. Узагалі святість – це найпрекрасніше, що може бути. І до такої радості Церква запрошує всіх», – сказав єпископ Станіслав Широкорадюк.

На початку реколекцій відбулася Хресна дорога, роздуми до якої проголошував єпископ, а пізніше – Меса з загальним реколекційним повчанням.


Другий день реколекцій розпочався в парафії Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії в селі Гвоздава на Бердичівщині. Брати босі кармеліти, які тут служать, зараз будують у Гвоздаві новий кармелітський монастир і реколекційний дім. Єпископ Станіслав Широкорадюк виголосив проповідь для вірних парафії.  

Продовжилися реколекції в Бердичеві, де відбулася парафіяльна Меса під час дня зосередження для міністрантів бердичівського регіону. Очолив її й виголосив проповідь єпископ Станіслав Широкорадюк. Після Служби Божої реколекції слухали подружні пари, потім міністранти, а під час вечірньої Меси – вірні парафії. Після Літургії єпископ зустрівся з парафіяльною молоддю.


Третього дня реколекцій, на ІІІ неділю Великого Посту, єпископ Станіслав Широкорадюк виголошував реколекційні повчання під час кожної Меси, а також знову побував у гвоздавській парафії.

Останнього дня реколекцій, в урочистість Благовіщення, єпископ очолив у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія вечірню Месу й виголосив завершальну реколекційну проповідь. Перед початком Служби Божої до бердичівських парафіян звернулися засновники Міжнародного реколекційного руху «Подружні зустрічі» Ірена та Єжи Гжибовські. 

Настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отець Рафаїл Мишковський OCD подякував єпископу Станіславові Широкорадюку за реколекційні повчання. Від імені всіх парафіян подяку склала також молодь.  


На завершення Служби Божої єпископ вручив двом бердичівським родинам ікони Святої Родини, які розпочали перегринацію домівками бердичівлян з нагоди Року святості подружжя та сім’ї, що триває в Римсько-Католицькій Церкві в Україні.

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:12 П'ятниця 0 79 Освячення єлеїв і мира в харківській катедрі 17 квітня, у Велику Середу, у харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ Ян Собіло та ще понад двадцять священиків Харківсько-Запорізької дієцезії зібралися на Святу Літургію освячення єлеїв та мира.