Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 квітня, п'ятниця
17:52 Четвер 0 1 036
25-04-2019, 17:52

Літургія на кожен день, 26 квітня, п'ятниця

(біл) П’ятниця у Великодній октаві
Хто ж як не Ісус спитав би нас з такою любов’ю і щирістю: “Дітоньки, чи маєте щось з’їсти?” Тридцятитрьохрічний воскреслий Чоловік величезним Серцем обійняв і своїх учнів і ввесь всесвіт. Нехай прославиться Ісус Христос.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь провадив свій народ безпечно, * а ворогів їхніх покрило море. * Алілуя. (Пс 78 (77), 53)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, Ти в пасхальній тайні примирив із собою людство і уклав з ним новий союз, * вчини, щоб наші вчинки були згідні з тим, що ми сповідуємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 4, 1-12
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями, коли Петро і Йоан промовляли до народу після того, як зцілився кульгавий, підійшли до них священики, начальник сторожі храму та садукеї, обурені тим, що вони навчали народ і проповідували воскресіння з мертвих в Ісусі. Вони наклали на них руки і посадили у в’язницю до ранку, оскільки був уже вечір. Проте багато з тих, які чули слово, повірили; кількість чоловіків сягала п’яти тисяч. А наступного дня в Єрусалимі зібралися їхні начальники, старші й книжники; і Анна – первосвященик, і Каяфа, і Йоан, і Олександр, і всі інші, які були з первосвященичого роду; поставивши їх посередині, вони допитувалися: «Якою силою чи яким ім’ям ви це зробили?» Тоді Петро, сповнений Святим Духом, сказав їм: «Начальники народу і старші! Якщо нас нині допитують про благодіяння недужому: через що він був врятований, то хай буде всім вам і всьому народові ізраїльському відомо: через Ім’я Ісуса Христа, Назарянина, якого ви розіп’яли, якого Бог воскресив із мертвих; через Нього оцей стоїть перед вами здоровий. Він є камінь, відкинутий вами, будівничими, – камінь, що став наріжним. І в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!»  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1-2 і 4. 22-24. 25-27а
Ось став наріжним знехтуваний камінь.
Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Нехай скаже Ізраїль: «Його милість навіки!» *
Хай скажуть ті, які Господа бояться: †
«Його милість навіки!»
Камінь, який відкинули будівничі як непридатний, – *
він став наріжним:
від Господа це сталось, і це чудо в очах наших. *
Це день, що його створив Господь: †
радіймо і веселімось у ньому!
О Господи, дай своє спасіння! О Господи, пошли успіх! *
Благословенний той, хто йде в Ім’я Господнє!
Ми благословляємо вас з Господнього дому. *
Бог – Господь, Він освітив нас.
(Можна заспівати Пасхальну Секвенцію – стор. 128)

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 118, 24
Алілуя, алілуя, алілуя.
Це день, що його створив Господь:
радіймо і веселімось у ньому!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 21, 1-14
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус явив себе знову учням біля Тиверіадського моря. А явив так: були разом Симон-Петро й Тома, прозваний Близнюком, і Натанаїл, який був з Кани Галілейської, і сини Зеведеєві, й інші два Його учні. Каже їм Симон-Петро: «Іду рибу ловити!» Говорять йому: «Ідемо й ми з тобою». Вони вийшли й сіли в човен, та тієї ночі не зловили нічого. А як настав уже ранок, став Ісус на березі, але учні не знали, що це Ісус. Отже, каже їм Ісус: «Діти, чи є у вас щось з риби поїсти?» Відповіли йому: «Немає». Він же сказав їм: «Закиньте невода праворуч човна – і знайдете». Вони закинули, і вже не могли витягти його від великої кількості риби. Тоді учень, якого любив Ісус, каже Петрові: «Це ж Господь!» Тож Симон-Петро, почувши, що це Господь, накинув на себе одяг, бо був нагий, і кинувся в море. А інші учні попливли човном, оскільки були недалеко від землі, якихось двісті ліктів, тягнучи невода з рибою. А коли вийшли на землю, бачать, що розкладений жар і лежить на ньому риба й хліб. Ісус каже їм: «Принесіть тієї риби, яку ви нині зловили». Тож Симон-Петро піднявся і витяг на землю невода, повного великих риб, – сто п’ятдесят три; і хоч стільки було, невід не порвався. Каже їм Ісус: «Ідіть, снідайте». І ніхто з учнів не наважився запитати Його: «Хто Ти?» – знаючи, що це Господь. Ісус підходить, бере хліб і дає їм, так само й рибу. Це вже втретє з’явився Ісус учням, після того, як воскрес з мертвих.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
До милостивого Господа, який дбає про своїх учнів, вознесімо наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб йому ніколи не бракувало сил приходити з допомогою потребуючим.
2. Молімося за поневолені народи, щоб вони отримали благодать істинної свободи.
3. Молімося за священиків та місіонерів, яких переслідують за проповідування Христового вчення, щоб воскреслий Ісус був їхньою міццю.
4. Молімося за всіх несправедливо засуджених і ув’язнених, щоб вони змогли повернутись до своїх сімей.
5. Молімося за померлих, щоб воскреслий Господь Христос прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, йдучи за Божим голосом, своїм життям, працею і молитвою приносили щедрі плоди.
Господи Ісусе Христе, Ти наповнюєш свою Церкву радістю воскресіння; вчини, щоб усі ми отримали плоди добра та миру. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:

Вчини милостиво, Господи, в нас святий обмін пасхальних дарів, * щоб ми, залишивши земні прив’язаності, запалали небесними бажан- нями. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ісус сказав до своїх учнів: * “Йдіть поснідайте!” * Взяв хліб і давав учням. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоб вони завжди перебували в радості Його воскресіння. Котрий живе і царює навіки вічні.
Ідіть, жертва звершена. Алілуя, алілуя.
Богу подяка. Алілуя, алілуя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.