Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 квітня, неділя
17:39 Субота 0 379
6-04-2019, 17:39

Літургія на кожен день, 7 квітня, неділя

(фіол) V Неділя Великого Посту
Господь Ісус промовляючи слова: “Не засуджую і Я тебе”, не питає жінку чи жалкує, не питає її чи хоче щось змінити в своєму житті. Бог не засуджує нікого. Засудити – означає визнати, що немає нічого доброго у тій людині. Так не може бути сказано ні про кого у світі. Лише вчинок може бути осуджений, але ніяк не людина. Якщо Господь нікого не судить поки людина живе на цьому світі, чому мав би робити це я або ти?


АНТИФОН НА ВХІД
Обстань за мною, Боже; * розсуди мою справу проти нечестивого народу; * від чоловіка лукавого й несправедливого мене визволь. * Бо Ти – Бог мій і моя твердиня.

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб у тій любові, якою полюбив світ Твій Син, віддаючи себе на смерть, * перебували і ми, ревно ходячи у ній з Твоєю допомогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 43, 16-21
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь, який відкрив дорогу в морі, стежку у великих водах, який вивів колісниці і коней сильне військо; але всі ра- зом полягли і не встануть більше, погасли, наче гніт, згасли. «Не згадуйте про те, що було, не думайте про давнє! Ось Я творю щось новітнє: воно ось-ось уже сходить. Чи ж ви його не впізнаєте? Я прокладу дорогу в пустині і на безлюдді – ріки. Звір дикий буде мене прославляти, шакали й страуси, бо Я дам воду в пустині і на безлюддях ріки, щоб напоїти Мій вибраний народ. Народ той Я утворив для себе, він звіщатиме Мою хвалу». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Велике діло Бог вчинив із нами.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
наче уві сні ми були:
тоді були сповнені радості уста наші, *
а наш язик – веселості повний.
Тож будуть між народами говорити: *
«Велике вчинив Господь із ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, хто у сльозах сіє, *
з радістю жати будуть.
Хто, виходячи, іде і плаче, *
несучи торбину насіння,
той, повертаючись, з радістю прийде, *
несучи повні оберемки.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Флп 3, 8-14
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Все визнаю за втрату з огляду на вищість пізнання мого Господа Ісуса Христа. Задля Нього я все втратив і вважаю за сміття, аби здобути Христа, і виявитися в Ньому, маючи як свою праведність не ту, яка від Закону, але ту, що через віру в Христа, праведність, яка від Бога, через віру; щоби пізнати Його, і силу Його воскресіння, і спільність у Його стражданнях, уподібнюючись Його смерті, аби якось досягти воскресіння з мертвих. Це не так, що я вже осягнув мету або вже став досконалим, але женусь, щоб здобути її – тому що і я був здобутий Ісусом Христом. Брати, я не вважаю себе тим, хто вже осягнув мету. Знаю лише одне: забуваючи те, що позаду, і прямуючи до того, що попереду, я женусь до мети – до нагороди високого Божого покликання в Ісусі Христі. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йоіл 2, 12-13
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Тепер поверніться до Бога усім вашим серцем,
бо Він благий і милосердний.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 8, 1-11
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус пішов на Оливну гору. Та вдосвіта знову прийшов до храму, і весь народ приходив до Нього, і Він, сівши, навчав їх. А книжники й фарисеї привели жінку, схоплену на перелюбі і, поставивши її посередині, кажуть Йому: «Учителю, ця жінка явно була схоплена на перелюбі. В Законі Мойсей наказав нам таких побивати камінням. А Ти що на це скажеш?» Це вони говорили, випробовуючи Його, щоб мати підставу звинуватити Його. Ісус же, схилившись додолу, писав пальцем по землі. Оскільки вони продовжували запитувати Його, Він підвів голову і сказав їм: «Хто з вас без гріха, нехай перший кине в неї камінь!» І знову, схилившись, писав по землі. Вони ж, почувши, відходили один за одним, починаючи зі старших; і залишився сам Ісус та жінка, яка стояла посередині. Ісус, підвівши голову, сказав їй: «Жінко, де вони? Ніхто тебе не осудив?» Вона відповіла: «Ніхто, Господи». А Ісус їй сказав: «Я тебе також не засуджую. Іди й відтепер більше не гріши». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Людські дії часто заслуговують на осудження, але Христос з лю­бов’ю ставиться навіть до найбільшого грішника. Тому з довірою просімо Гос­пода:
1. Молімося, щоб святу Церкву, яка проповідує Божу ми- лість, могли почути люди, які втратили віру в прощення і Боже милосердя.
2. Молімося за Папу Франциска, щоб Дух Святий керував ним для добра цілої Церкви та світу.
3. Молімося за всіх священиків та монахів в Україні, щоб вони, вірні своєму покликанню та наповнені Святим Ду­хом, укріплювали вірних у дотриманні Божих заповідей.
4. Молімося за наших рідних та близьких, щоб вони, щирим серцем користаючи з таїнства Покаяння, поєдналися з Бо­гом.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, які перед смертю не встигли очистити свої душі від бруду гріха, щоб Господь довершив їхнє очищення і дав їм вінець святості.
6. Молімося за нас самих, щоб слова Христа: “Йди та вже віднині не гріши” примножували в нас надію на прощен­ня та допомагали в боротьбі зі спокусами.

Господи, Ти не осудив перелюбницю, а пробачив їй гріхи і за­кликав до щирого навернення, прости й нам наші гріхи і до­поможи жити Твоєю благодаттю. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Вислухай нас, Всемогутній Боже, † і силою цієї жертви очисти своїх слуг, * яким Ти дав пізнати істини християнської віри. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-8 

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
І стинно, і стинно кажу вам: пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, * залишиться саме-одне; * коли ж завмре, то рясний плід принесе. (Йн 12, 24-25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, просимо Тебе, щоб ми завжди належали до живих членів Христа, * Тіло й Кров якого ми приймаємо. Котрий живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Благослови, Господи, свій народ, який очікує дару Твоєї милості, † і вчини, щоб він щедро отримав те, * чого за Твоїм натхненням бажає. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:40 Неділя 0 163 Літургія на кожен день, 20 травня, понеділок (біл) Понеділок V Великоднього тижня
Ісус говорить про виконання Його заповідей як конкретний знак любові до Нього. Спаситель вказує дорогу спасіння, тому заповіді мають на меті наше добро. Якщо любимо Ісуса і впевнені в Його любові до нас, то й заповіді для нас не будуть важкими.
Або (біл) довільний спомин св. БЕРНАРДИНА СІЄНСЬКОГО, пресвітера
Св. Бернардин народився у Масса Маріттіма в Тосканії у 1380 році. Вступивши до ордену Францисканців, провів реформу ордену, повертаючись до первісної дисципліни, особливо бідності. Як генеральний вікарій ордену взяв участь у поширенні реформи в Італії. Володіючи даром слова, місіонер плідно працював по всій країні. Поширював молебні до Імені Ісуса. Помер під час апостольської праці в Аквілеї 20 травня 1444 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)