Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » На знак подяки за допомогу українському народові Папі подарували цінне розп’яття
10:27 Четвер 0 356
28-03-2019, 10:27

На знак подяки за допомогу українському народові Папі подарували цінне розп’яття

26 березня 2019 року під час приватного візиту Папи Франциска до Папського Латеранського університету в Римі Його Святості передали в подарунок художнє розп’яття. Твір замовила та вручила Папі українська меценатка Стелла Беньямінова. Автор скульптури – український митець Олександр Животков, чиї роботи глибоко пройняті релігійним духом.
Стелла Беньямінова – православного віросповідання, як і автор твору, – цим жестом прагнула висловити подяку всього українського народу за постійну підтримку Папи Франциска, зокрема через акцію «Папа для України». У рамах акції було зібрано 16 мільйонів євро, частину з яких дав сам Папа, а решту пожертвували парафії з усієї Європи; кошти дозволили допомогти понад 800 тисячамам осіб, які постраждали від конфлікту на сході України.

Зустрічаючись із Папою меценатка розповіла, зокрема, що на підтримку мистецтва її надихає впевненість у тому, що лише духовне піднесення, яке пробуджує в нас краса, може врятувати світ від насильства й банальності, відкрити світлі шляхи для надії, що сприятимуть діалогу та взаємозбагаченню різних культур. 

Папа Франциск був зворушений посланням Стелли Беньямінової, ассирійки за походженням, і сердечно подякував їй за цей жест. Освятивши розп’яття, яке тепер, за бажанням Понтифіка, прикрашатиме хол «його університету», він зупинився навпроти нього в роздумах.

Джерело: Апостольська Нунціатура в Україні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:04 Субота 0 281 Кардиналу Яворському вручили золоту медаль «Gloria Artis» за культурні заслуги 4 квітня 2019 року малопольський воєвода Пьотр Цьвік вручив у Кракові кардиналу Мар’янові Яворському, архієпископу-емеритові Львівському, золоту медаль «Gloria Artis» за культурні заслуги, якою архієпископа вшанував Міністр культури і національної спадщини Пьотр Глінський.