Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пасхальні урочистості в луцькій катедрі
11:44 Середа 0 259
24-04-2019, 11:44

Пасхальні урочистості в луцькій катедрі

Пасхальна таємниця в луцькому кафедральному соборі розпочалася Літургією Великого Четверга – Месою Господньої Вечері, під час якої згадуємо та святкуємо встановлення Таїнств Євхаристії й Священства.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

У проповіді єпископ Віталій Скомаровський звернувся до слів Ісуса, Який, умиваючи ноги учням, каже: «Я дав вам приклад». Що це для нас означає? Омивати ноги – це бачити в іншій людині Христа, особливо тоді й у тих, хто не заслуговує нашої любові; це робити добро іншим, навіть якщо вони не можуть, не хочуть і не будуть віддячувати добром; це вважати потреби іншої людини так само важливими, як свої власні; це пробачити від щирого серця, навіть якщо хтось не вибачиться. Служити, навіть якщо це неприємно. Ділитися тим, що маємо. Вміти поступитися. Змінювати плани, щоб служити потребам інших, не чекаючи жодної винагороди. Так – своїми вчинками і стражданнями – ми любимо і служимо Ісусу Христу, як Він полюбив нас і навчав чинити. Ми лише віддаємо те, що отримали. У цьому і є Воскреслий Христос. Чи можливо все це виконати? Так, але не власними зусиллями, а тільки приймаючи Живий Хліб, приймаючи любов Христа. З Ним навіть такі неможливі речі стають здійсненними.

У четвер єпископ традиційно, як Ісус апостолам, омив ноги дванадцятьом чоловікам, парафіянам.

Центральною подією Великої П’ятниці було поклоніння хресту, знаку нашого спасіння, вшанування Христових страстей та смерті. Літургії Страстей Господніх передувала Хресна дорога, під час якої молилися за родини.

Тиша Великої Суботи завершилася Пасхальною вігілією, урочистою Літургією, яка нагадує нам історію спасіння та провіщає Христове Воскресіння. Урочисту Месу єпископ Віталій Скомаровський звершив у співслужінні з владикою Йосафатом Говерою, екзархом Луцького екзархату УГКЦ, а також митрофорним протоієреїм УГКЦ отцем Романом Бегеєм, настоятелем кафедральної парафії отцем каноніком Павлом Хом’яком і вікарієм отцем Романом Власюком.

Пасхальне Тридення завершила Неділя Господнього Воскресіння. Ісус воскрес і вже більше на помре. Він відчинив двері до нового життя, яке не знає смерті. Велична і тріумфальна резурекційна процесія з фігуркою Воскреслого Христа і Його живою присутністю в монстранції освятила вулиці Луцька.

Великдень – свято нового творіння. Як зауважив єпископ Віталій у проповіді, серце людини, яка зустрічає Воскреслого та вдивляється в Його життя, змінюється. Присутність Воскреслого – це любов, але у вимірі хреста, тобто любов розіп’ята.

На Месі були присутні представники міської влади, зокрема голова Волинської облдрежадміністрації Олександр Савченко, радник голови ОДА з питань будівництва Валерій Криворог, виконувач повноважень міського голови секретар міської ради Григорій Пустовіт і радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, керівник Управління культури з питань релігій і національностей Ольга Чубара й головний спеціаліст Управління з питань внутрішньої політики Василь Гайдук. Після Меси з вітальним словом до парафіян звернувся намісник луцького монастиря Воздвиження Хреста Господнього ієромонах Никодим (Смілий), який із благословення митрополита Луцького й Волинського Михаїла привітав священнослужителів і вірян РКЦ з великодніми святами. З вітальними словами звернувся також представник Лютеранської Церкви Луцька.

Єпископу Віталію Скомаровському вручили вітальні грамоти представники влади міста – Олександр Савченко та Григорій Пустовіт. Олександр Савченко нагадав про громадянський обов’язок кожного – молитися як за свої родини, так і за Україну, випрошуючи добра і благодаті, за святу Церкву, за душі загиблих на війні земляків. Григорій Пустовіт сказав, що Христос, воскреснувши, дав нам шанс зробити це життя кращим, досконалішим, закликав нести у світ добро і щирість.

На завершення пролунала молитва–гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:08 Неділя 0 114 Реколекції для священиків у Замлинні 9–12 вересня 2019 року у мальовничому селі Замлиння Любомльського району, в інтеграційному центрі, директором якого є отець канцлер Ян Бурас, Генеральний Вікарій Луцької дієцезії та настоятель парафії Пресвятої Трійці у Любомлі, відбулися щорічні реколекції для священиків Луцької дієцезії на чолі з єпископом Віталієм Скомаровським, які провів отець Серафим Тишко OCD.