Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 квітня, понеділок
17:31 Неділя 0 1 104
21-04-2019, 17:31

Літургія на кожен день, 22 квітня, понеділок

(біл) Понеділок у Великодній октаві
Заповідь воскреслого Господа це радість. Радість в хрестах; радість в здоров’ї і радість в хворобі; радість в проголошенні Євангелія і радість в усамітненні; радість в подружжі, сім’ї і радість в служінні Церкві. Від дня Воскресіння аж до сьогодні християнство несе в собі велику радість.


АНТИФОН НА ВХІД
Христос воскрес із мертвих, як заповідав, * радіймо і веселімось усі, * бо ж Він царює повіки. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Боже, Ти безустанно примножуєш число дітей своєї Церкви, † вчини, щоб Твої вірні берегли у своєму житті благодать таїнства, * яке вони у вірі прийняли. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 2, 14. 22-33
Читання з Діянь Апостолів.
У день П’ятдесятниці Петро, ставши з Одинадцятьма, підвищив свій голос і звістив їм: «Мужі ізраїльські, послухайте оці слова: Ісуса Назарянина, мужа, засвідченого вам Богом проявами сили, чудесами й знаменнями, які Бог вчинив через Нього серед вас, як самі знаєте, – Його, виданого згідно з визначеним наперед задумом і передбаченням Бога, ви вбили, прибивши до хреста руками беззаконників; та Бог Його воскресив, звільнивши від мук смерті, бо вона не могла тримати Його під собою. Давид говорить про Нього: “Я завжди бачив Господа переді мною, бо Він – праворуч мене, щоб я не похитнувся. Тому зраділо моє серце і звеселився мій язик, навіть тіло моє спочине у надії, бо Ти не залишиш душі моєї у відхлані й не даси своєму Святому побачити тління. Ти дав мені пізнати дороги життя і сповниш мене радістю перед Твоїм обличчям!” Мужі-брати! Потрібно сміливо сказати вам про патріарха Давида, який помер і був похований, і його гріб у нас аж до сьогодні. Будучи пророком і знаючи, що Бог клятвою урочисто пообіцяв йому посадити на його престолі когось з плоду його стегон, він, передвіщаючи, говорив про воскресіння Христа, що Він не залишиться у відхлані, і тіло Його не побачить тління. Цього Ісуса воскресив Бог, свідками чого є ми всі. Отже, правицею Божою Він був вознесений і, одержавши від Отця обітницю Святого Духа, вилив те, що ви бачите і чуєте».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 16, 1-2а і 5. 7-8. 9-10
Врятуй нас, Боже, Ти – наша надія. (Або: Алілуя)
Збережи мене, Боже, бо я на Тебе покладаю надію. *
Ти сказав Господу: «Ти – Господь мій».
Господь – частка мого спадку, Ти – моя доля; *
Ти – Той, хто мою спадщину оберігає.
Благословлятиму Господа, який дав мені пораду. *
Навіть ночами моє нутро давало мені настанови.
Я завжди маю Господа перед собою, – *
Він праворуч мене, я не похитнуся.
Через це зраділо моє серце і моє єство звеселилось, *
навіть моє тіло спочине у надії,
бо Ти не залишиш душі моєї в шеолі *
і не даси своєму святому побачити тління.
Ти даси мені дорогу життя пізнати, *
повнота радості – перед Твоїм обличчям,
у Твоїй правиці – *
радість навіки.
(Можна заспівати Пасхальну Секвенцію – стор. 128)

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 118, 24
Алілуя, алілуя, алілуя.
Це день, що його створив Господь:
радіймо і веселімось у ньому!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 28, 8-15
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу жінки з поспіхом відійшли від гробниці – зі страхом та великою радістю; побігли, щоби сповістити Його учнів. Аж ось Ісус зустрів їх, кажучи: «Радійте!» Вони ж підійшли, обняли Його ноги й поклонилися Йому. Тоді каже їм Ісус: «Не бійтеся, ідіть, сповістіть Моїм братам, щоб ішли до Галілеї, – там Мене побачать». Коли вони йшли, дехто з вартових, прийшовши до міста, сповістив первосвященикам про все, що сталося. Зібравшись зі старшими і відбувши нараду, вирішили дати достатньо срібняків воїнам і сказали: «Говоріть, що Його учні, прийшовши вночі, викрали Його, коли ми спали. А як почує це правитель, ми переконаємо його і звільнимо вас від неприємностей». Тож вони, взявши срібняки, зробили так, як їх навчили. І це слово розійшлося між юдеями – аж до сьогоднішнього дня.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сповнені радості з Христової перемоги над смертю, гріхом і сатаною, просімо Господа:
1. Молімося за Святу Церкву, щоб перемога Христа була для всіх віруючих провіщенням і початком перемоги їхньої віри, надії та любові над байдужістю, розпачем та ненавистю.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб проголошенням Божого слова він зміцнював віру людей у воскреслого Христа.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб її діти скинули з себе пута брехні та заздрощів та вбрались у шати правди й людської гідності.
4. Молімося за наших родичів та близьких, щоб Господь щедро обдарував їх своїми благодатями.
5. Молімося за померлих, щоб воскреслий Христос простив їхні провини і дарував їм вічне життя.
6. Молімося за всіх нас, щоб Христос завжди знаходив у наших серцях для себе гідне помешкання.
Господи Ісусе Христе, Спасителю світу, смиренно просимо Тебе: вчини, щоб добро завжди перемагало зло, мир – війну, а любов тріумфувала над ненавистю, і допоможи нам боротися та перемагати самих себе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб він, відроджений сповідуванням Твого Імені та святим Хрещенням, * осягнув вічне щастя. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Христос, воскреснувши з мертвих, вже більше не вмирає, * смерть над Ним вже більше не панує. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Просимо, Господи: нехай наповнить наші серця благодать пасхального таїнства, * та сподоби нас, яких Ти вивів на путь вічного спасіння, Твоїх дарів. Через Христа, Господа нашого.
Ідіть, жертва звершена. Алілуя, алілуя.
Богу подяка. Алілуя, алілуя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.