Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість Воскресіння Господнього в парафії святого Антонія у Львові
10:11 Четвер 0 1 282
25-04-2019, 10:11

Урочистість Воскресіння Господнього в парафії святого Антонія у Львові

Щодня в Пасхальне Тридення, з 18 до 20 квітня 2019 року, храм святого Антонія був наповнений вірними, які приходили, щоб узяти участь в особливих передвеликодніх Літургіях.
Як повідомляє Львівська архідієцезія, у Великий Четвер Месу Вечері Господньої очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едуард Кава. Із ним співслужили отець Славомир Зелінський і францисканці, які щодня душпастирюють у храмі: отець Станіслав Кава, делегат міністра провінції Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні, отець Павло Одуй, настоятель парафії й монастиря, отець Станіслав Пенкала, секретар делегата міністра провінції, й отець Славомир Бистрий, вікарій парафії.

У Великий Четвер Церква по-особливому згадує встановлення Таїнств Євхаристії та Священства. Діти й дорослі з парафії вітали священиків з цим святом. Єпископ у слові до вірних говорив про глибину Таїнств Євхаристії та Сповіді, заохотив глибоко переживати зустріч з Ісусом під час кожної Меси, заторкнув тему служіння іншим, якого не вистарає в сучасному світі, і заохотив «виплисти на глибину нашої віри». Завершилась Літургія перенесенням Пресвятих Дарів до темниці, після якого розпочалась адорація.

У Велику П’ятницю під час Літургії Страстей Господніх вірні роздумували про страждання Ісуса. Богослужіння очолив отець Станіслав Кава, із яким співслужили отець Павло, отець Станіслав і отець Славомир. Літургія складалася з чотирьох частин. Спершу були зачитані Страсті Господні, а отець Славомир Бистрий і отець Станіслав Кава скерували до вірних роздуми про Христові страждання. Потім люди підходили до хреста і вшановували його поцілунком. Пізніше відбулося Таїнство Причастя, а насамкінець Пресвяті Дари було перенесено до Гробу Господнього. Адорація тривала до півночі. Вірні молилися спільно й індивідуально, мали змогу приступити до сповіді.

Літургією Великої Суботи розпочалося святкування Воскресіння Господнього. Спершу вірні зібралися у дворі, де відбулося освячення вогню. Із запаленими свічками вони ввійшли до храму. Там розпочалася Літургія Слова, під час якої вірні різними мовами зачитали вісім читань зі Старого й Нового Завіту. На завершення отець Павло, головний служитель Літургії, прочитав уривок із Євангелія про воскресіння Ісуса.
Проповідь до вірних скерували отець Павло і отець Станіслав Кава. Після проповіді відбулося відновлення хрещальних обітниць: вірні відреклися від усілякого зла і визнали віру в Бога. На Літургії Великої Суботи був присутній отець Броніслав Барановський, який часто сповідає у храмі святого Антонія.

У неділю Меса о 8-й ранку розпочалась резурекційною процесією навколо храму. Священики, сестри, діти, міністранти, хоругвянки, молодь і всі вірні йшли процесією, свідчачи, що Христос воістину воскрес. Урочисту Євхаристію очолив отець Станіслав Пенкала, з яким співслужили отець Станіслав, отець Павло і отець Славомир. Із проповіддю до вірних звернувся головний служитель, який говорив про віру в контексті Пасхи й побажав усім бути справжніми свідками воскреслого Ісуса й нести Його світу, як це робили апостоли.

Святкування Воскресіння Господнього триває вісім днів і завершиться в Неділю Божого Милосердя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.