Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Меса освячення мира в Житомирі
09:21 Середа 0 246
17-04-2019, 09:21

Меса освячення мира в Житомирі

Тільки кілька разів на рік кафедральний храм святої Софії збирає стількох священиків, як на Месу мира. 16 квітня 2019 року понад 120 священиків із різних міст і селищ дієцезії традиційно з’їхалися на Месу, під час якої відбувалося освячення олій і відновлення священицьких обітів. Очолив її єпископ Віталій Кривицький у співслужінні з архієпископом Клаудіо Ґуджеротті, Апостольським Нунцієм в Україні, що стало знаком іще більшої єдності Церкви в такий важливий день.  
Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

У проповіді єпископ Віталій нагадав, що Ісус прийшов допомогти людям, а священики продовжують Його місію, ідучи до тих, до кого посилає Господь. Важливо усвідомити, до чого кличе Господь священиків. Освячені олії будуть видимими знаками невидимої благодаті, і ця благодать прийде через руки священика. Єпископ закликав священиків цього дня, коли вони відновлюють обіти, пригадати своє помазання в день свячень.

Після Євхаристійної Літургії священики відновили обіти, які складали ординарієві під час свячень, та освятили миро (запашну олію, яку протягом року використовують для Таїнств Хрещення, Миропомазання і Священства), єлей для Таїнства Єлеопомазання та єлей катехуменів.

Те, що олію для таїнств, освячують під час Євхаристії незадовго до Великодня, має велике значення. Таїнства черпають свій зміст у Пасхальній Таємниці, яку згадуємо в кожній Євхаристії, а особливо урочисто під час Великодня. Усі таїнства, пов’язані з Пасхою, є пасхальними таїнствами. Це можна зрозуміти, ставши свідками хрещення, миропомазання чи священицьких свячень, коли використовують святі олії, як і для намащення хворих.

Головна тема Меси мира – священство. Христос встановив його, давши Церкві Таїнство Євхаристії. Кожне священство – це участь у єдиному священстві Христа. Він є нашим Посередником і Первосвящеником. Він був помазаний Святим Духом. Через Таїнство Священства людина унікальним чином бере участь у священстві Христа. Тільки ці люди мають міць пробачати гріхи і перемінювати хліб і вино в Тіло і Кров Христа. Вони – особливі пастирі й учителі Церкви, служителі таїнств.

На закінчення Меси до всіх зібраних звернувся Апостольський Нунцій Клаудіо Ґуджеротті. Він переказав усім вітання від Папи Франциска й запевнив, що Папа пам’ятає про Україну. Нунцій нагадав, що в наш складний час, коли в людях стільки страху, багато хто буде звертатися до Бога і до священиків, які репрезентують Бога, тому важливо, щоб священики трималися якнайдалі від політики, але були присутні як відповідальні пастирі Божого люду. Історія показує, що Католицька Церква часто була опертям для слабкої держави і брала на себе обов’язки – наприклад, щодо навчання й соціальної підтримки – яких держава не могла виконати. Тому варто закачати рукави, відкрити серця та проявляти батьківство, якого люди шукають і на яке сподіваються. Без батьківських почуттів люди підуть. Також архієпископ звернувся до священиків із закликом до єдності.

Після Меси священики традиційно сфотографувалися на сходах поки ще музею (неповернутої власності Київсько-Житомирської дієцезії) й поїхали на обід. Опісля всі вони зустрілися з єпископом на дієцезіальній базі «Карітасу», щоб обговорити актуальні питання.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:12 П'ятниця 0 79 Освячення єлеїв і мира в харківській катедрі 17 квітня, у Велику Середу, у харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ Ян Собіло та ще понад двадцять священиків Харківсько-Запорізької дієцезії зібралися на Святу Літургію освячення єлеїв та мира.