Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Меса мира в митрополичій базиліці у Львові
15:49 Середа 0 95
17-04-2019, 15:49

Меса мира в митрополичій базиліці у Львові

16 квітня, у Великий Вівторок, у львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася конгрегація священиків та богопосвячених осіб Львівської архідієцезії. Як і щороку, священики з’їхалися до катедри, щоби разом зі своїм ординарієм служити Месу мира. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Ця Меса припадає на ранок Великого Четверга, та через віддаленість багатьох парафій від Львова її перенесено на Великий Вівторок.

Перед Літургією відбулося молитовне чування, що завершилося адорацією Пресвятих Дарів й літанією до Христа Священика.

На початку Меси архієпископ Мечислав Мокшицький привітав присутніх Генерального консула Республіки Польща у Львові Рафала Вольського і його співробітників-дипломатів, усіх священиків, богопосвячених осіб і вірян, які численно прибули на урочистість. Митрополит окремо привітав посла польського Сейму Казимира Голоюха, який довгі роки допомагає Львівській архідієцезії.

З архієпископом Мечиславом Мокшицьким співслужили єпископи-помічники Леон Малий і Едуард Кава, генеральний вікарій Львівської архідієцезії отець інфулат Юзеф Павлічек, ректор Львівської ВДС отець прелат Петро Бжеський, настоятель собору отець прелат Ян Нікєль, вихователі й викладачі семінарії та священики з усіх деканатів.

Під час Меси священики відновили обіти, які давали під час свячень. Архієпископ Мечислав Мокшицький виголосив проповідь й освятив миро (запашну олію, яку протягом року використовуватимуть під час Таїнств Хрещення, Миропомазання і Священства), єлей для Таїнства Єлеопомазання хворих і єлей катехуменів, які після Святої Меси священики забрали до своїх парафій.

Після Євхаристії вітання ординарієві від імені всіх священиків архідієцезії склав отець Анатолій Шпак, декан чернівецький.

У Митрополичій Курії за сприяння Генерального консульства Польщі у Львові відбувся вже традиційний почастунок для священиків і богопосвячених осіб. Зі словом до присутніх звернувся Рафал Вольський, який присвітав духовенство з Великодніми святами.

Релігійна Місія «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії запропонувала прибулим священикам і черницям придбати оригінальну святкову випічку, свічки й мед.

Костянтин Чавага

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:12 П'ятниця 0 79 Освячення єлеїв і мира в харківській катедрі 17 квітня, у Велику Середу, у харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ Ян Собіло та ще понад двадцять священиків Харківсько-Запорізької дієцезії зібралися на Святу Літургію освячення єлеїв та мира.