Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 березня, неділя
17:32 Субота 0 375
23-03-2019, 17:32

Літургія на кожен день, 24 березня, неділя

(фіол) ІІІ Неділя Великого Посту  (День молитви за ненароджених дітей)
Ми знаємо, що світ є таким яким він є, багато в ньому несправедливості, гріха. Здавалося б, що всі ці люди можуть взяти себе в руки, навернутись, покаятись. Ми бачимо необхідність покаяння всіх навколо, але можемо не бачити її у себе. Але ж ми кращі від інших. Без покаяння, без Божої благодаті, без Його милосердя на нас всіх чекає лише одне – суд та смерть. Початок навернення – це визнання того, що ми, як безплідна смоківниця, яка сама з себе не зродить жодного плоду – ми потребуємо Бога, Його милості, та Його терпіння.


АНТИФОН НА ВХІД
Очі мої  завжди звернені до Господа, * Він звільнить від сіті мої ноги. * Зглянься і змилосердься надо мною, * бо я самотній і нещасний. (Пор. Пс 25 (24), 15-16)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого милосердя і доброти, Ти нам вказав як ліки для зцілення грішників піст, молитву та милостиню; † прийми наше смиренне визнання провин, які обтяжують наше сумління, * та піднеси нас у своєму милосерді. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 3, 1-8а. 13-15
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Мойсей пас вівці в Їтра, тестя свого, священика мідіянського. Раз погнав він був вівці поза пустиню і прийшов до Божої гори, до Хориву. І з’явився йому ангел Господній у вогняному полум’ї посеред куща. Глянув він, аж ось вогнем палає кущ, а не згоряє. І каже Мойсей сам до себе: «Підійду лишень ближче та подивлюсь на це велике видовище, чому то не згоряє кущ?» Побачив Господь, що він наближався подивитись, та й кликнув до нього з-посеред куща: «Мойсею, Мойсею!» І відповів той: «Я тут!» І сказав: «Не наближайся сюди! Скинь взуття з твоїх ніг: адже місце, на якому стоїш, – земля свята». А далі: «Я – Бог батька твого, Бог Авраама, Бог Ісаака, Бог Якова». І закрив Мойсей лице своє, не смів бо дивитися на Бога. І промовив Господь: «Бачу Я, бачу бідування народу Мого, що в Єгипті, і чую голосіння, яке спричиняє жорстокість доглядачів. О, Я знаю біль його! Тому Я й зійшов рятувати його з рук єгиптян». І сказав Мойсей до Бога: «Як прийду ж оце я до синів Ізраїля і скажу до них: “Бог батьків ваших прислав мене до вас”, а вони запитають мене: “Як Йому на Ім’я?” – то що мені їм відповісти?» І промовив Бог до Мойсея: «Я Є Той, Хто Є». І додав: «Так промовиш до синів Ізраїля: “Я – Є” послав мене до вас». І сказав Бог знов до Мойсея: «Так промовиш до синів Ізраїля: Господь, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова, послав мене до вас. Таке Моє Ім’я навіки і ним Мене згадуватимуть з роду в рід». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 103, 1-2. 3-4. 6-7. 8 і 11
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Господь чинить справедливість *
і суд усім тим, кому завдали кривду.
Він дав знати Мойсеєві свої дороги, *
а синам Ізраїлевим – діла свої дивовижні.
Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 10, 1-6. 10-12
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Не хочу, брати, щоб ви не знали, що всі наші батьки були під хмарою, і всі перейшли через море; всі хрестилися в Мойсея – у хмарі та в морі; всі їли ту саму духовну їжу; всі пили той самий духовний напій, бо пили з духовної скелі, що йшла слідом за ними, а тою скелею був Христос. Але не багатьох їх уподобав Бог, полягли бо вони в пустелі. Вони стали прикладом для нас, щоб ми не були пожадливі на зло, як були пожадливі вони. І не нарікайте, як деякі з них нарікали і загинули від губителя. А це сталося з ними як прообраз, і записано як пересторога для нас, для яких настав кінець віків. Тому, хто вважає, що він стоїть, нехай стережеться, аби не впав. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 17
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Покайтеся, – Господь говорить, –
бо наблизилось Царство Небесне!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 1-9
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу прийшли деякі й розповіли Ісусові про галілеян, кров яких Пилат змішав з їхніми жертвами. У відповідь Ісус сказав їм: «Чи ви думаєте, що ці галілеяни, були більш грішні від інших галілеян, бо так постраждали? Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі так само загинете. Або ті вісімнадцять, на яких упала силоамська вежа і вбила їх, чи думаєте, що вони були більше винні від усіх людей, які проживають в Єрусалимі? Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі отак загинете». І Він розповів таку притчу: «Один чоловік мав у своєму винограднику посаджену смоківницю і прийшов шукати на ній плоду, але не знайшов. Тож сказав він виноградареві: “Ось уже третій рік, як приходжу шукати плоду на цій смоківниці й не знаходжу; тому зрубай її, – нащо землю даремно займає?” А той у відповідь каже йому: “Пане, залиш її ще на цей рік, доки обкопаю довкола неї та підсиплю гною, то, може, наступного року зродить плід, а коли ні, зрубаєш її”». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Мойсей, який вивів вибраний народ з єгипетської неволі, є символом Христа, який виводить усе людство з неволі гріха; просімо Господа, щоб Він допоміг нам перемогти зло і визволив нас із пут гріха:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він був для всього люд­ства знаком віри і батьківської милості Бога.
2. Молімося за всіх християн, щоб вони жили згідно з Божою волею і щоб світ побачив щедрі плоди їхньої віри.
3. Молімося за батьків і вихователів, щоб вони виховували дітей та молодь власним добрим прикладом.
4. Молімося за людей слабкої віри, щоб період Великого Пос­ту був часом поглиблення і зміцнення їхньої віри.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Христос, який відкупив усіх своїх овець, обдарував їх віч­ним життям у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб наша віра плодами святого життя приносила радість Христові та нашим ближнім.

Господи Ісусе, Ти приходиш до нас і бачиш щирість нашої віри, просимо Тебе: вислухай наші молитви і вчини, щоб ми, виконуючи волю Отця, принесли стократний плід. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Цією жертвою, Господи, вчини милостиво, щоб ми, які просимо про відпущення власних провин, * навчилися пробачати нашим ближнім. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-8

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Навіть пташина знаходить собі хатку, і ластівка собі гніздечко, * куди класти своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, * Царю мій і Боже мій! * Щасливі ті, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе славлять!

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Отримавши завдаток небесної таємниці і вже на землі поживлені небесним хлібом, † смиренно просимо Тебе, Господи, * щоб те, що здійс- нюється в нас у тайні, довершилося у діянні. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Направляй, Господи, серця Твоїх вірних і обдаруй щедро своїх слуг благодаттю, † щоб вони, кохаючи Тебе і ближніх, * повністю виконали Твої  заповіді. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:52 Середа 0 285 Літургія на Великий четвер, 18 квітня 18 КВІТНЯ, ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР (біл)
Безкінечне смирення, перед тим як прославити Хрест, Ісус підперезався рушником, умив нам ноги: слугам і друзям, учням і браттям, вірним і грішним. Він за мить буде піднесений священиком над вівтарем, але відкриється лише простій душі. Слава Тобі, Господи.