Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Меса мира в луцькому соборі
13:46 Четвер 0 166
18-04-2019, 13:46

Меса мира в луцькому соборі

16 квітня 2019 року, у Великий Вівторок, у луцькому кафедральному храмі святих Петра і Павла священики з усіх парафій Луцької дієцезії на чолі з єпископом-ординарієм Віталієм Скомаровським зібралися на урочисту Месу мира – особливий знак єдності Церкви, який вказує на повноту священицької влади єпископа та єдності з ним усіх священиків.
Як нагадує Луцька дієцезія, під час цієї Меси єпископ благословляє єлей хворих, єлей катехуменів і освячує миро згідно з обрядом, поданим у Римському понтифікалі. Зазвичай Месу мира звершують у Великий Четвер, однак якщо цього дня складно зібрати духовенство й вірних навколо єпископа, це благословення можна провести в один із попередніх днів; тому в українських дієцезіях, зокрема у Луцькій, миро освячують у Великий Вівторок.

Ця Літургія – особлива для священиків, адже її провідною темою є Таїнство Священства. Передаючи Церкві Таїнство Євхаристії, Христос одночасно встановив Таїнство Священства. Через нього людина по-особливому бере участь у священстві самого Христа, може бути пастирем і вчителем Церкви та звершувати таїнства.

У проповіді єпископ Віталій Скомаровський навів слова з енцикліки Папи-емерита Бенедикта XVI «Deus Caritas Est» про внутрішню природу Церкви, виражену в трьох тісно пов’язаних завданнях: проголошення Слова – керигма-мартирія, звершення таїнств – лейтургія, любов – дияконія. Звільнитися від любові означатиме звільнитись від людини.

Після проповіді священики урочисто відновили свої священицькі обітниці, підтверджуючи відданість виключному служінню Христові й Церкві, зобов’язуючись до тіснішої єдності з Христом і вірного служіння Йому в священстві. Вони обіцяли навчатимуть і благословляти в Ім’я Христа й вести до нього інших. 

Потім священики врочисто принесли посудини з єлеєм до вівтаря. Перед закінченням Євхаристійної Молитви єпископ освятив єлей для помазання хворих. Наприкінці Меси відбулося благословення єлею катехуменів й освячення мира. Цю молитву здійснювали всі священики; вона належить до найурочистіших і підкреслює гідність і силу таїнств, зокрема Таїнства Хрещення. 

Пізніше єпископ привітав священиків, дякуючи їм за віддане служіння й підкреслюючи, що люди дуже потребують їхнього слова, молитви, присутності. Священики також привітали свого пастиря. Представники парафіяльної молоді склали побажання єпископу Віталію й усім священикам і подарували їм білі троянди – символ радості, любові та вдячності Богу за їхній вибір дороги священицького служіння.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:37 Четвер 0 78 Таїнство Миропомазання в Житомирі Парафія святого Вацлава в місті Житомир давно не переживала такої піднесеної та урочистої події. Святкування відпусту на честь другого покровителя храму святого Йоана з Непомук, було поєднане з уділенням таїнства Миропомазанням.