Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканське душпастирство в Києві: сенс церковних заповідей
13:35 Середа 0 720
25-04-2018, 13:35

Домініканське душпастирство в Києві: сенс церковних заповідей

Учасники домініканського душпастирства в Інституті святого Томи Аквінського увечері 21 квітня обговорили церковні заповіді, аби пригадати та краще зрозуміти їхнє значення. Попровадив зустріч отець Ігор Гнюс ОР.
Свята мати Церква завжди піклується про своїх дітей, аби вони не зійшли з дороги. Вона встановила мінімум духу молитви та морального зусилля у зростанні любові до Бога і до ближнього (пор. ККЦ 2041), сподіваючись на більшу горливість вірних щодо духовного життя. Ці умови, знані як церковні заповіді, зобов’язаний виконувати кожен, хто належить до Католицької Церкви і має відповідний вік, а недотримання їх становить тяжкий гріх.

1. Брати участь у Службі Божій у неділю і свята й утримуватися від тяжких робіт у ці дні. Основа цього припису – третя заповідь Декалогу. Неділя – день, коли Господь воскрес із мертвих. Ця подія надає особливого змісту першому дневі тижня. Участь у Месі допомагає людмні бачити діло Божого спасіння й переживати ті події, через які Бог її врятував.

Як і неділі, обов’язкові свята показують основи християнської віри. Бог освятив ці дні, а людина, через участь у Літургії й утримання від праці, має виявити пошану. Звісно, є різні обставини, тому необхідно керуватися сумлінням і розпізнавати конкретну ситуацію. Головне, аби намір і дії людини відповідали величі святкового дня.

Темп сучасного світу шалений, але зміст людського життя полягає не в постійній праці. Надзвичайно важливо вміти зупинитися, аби сягнути глибини своєї гідності й зустріти Бога.

2. Сповідатися з гріхів принаймні раз на рік. Кожна особа грішна, і заради спасіння Церква прагне повернути її до єдності з Богом і спільнотою. Людина на сповіді кається у смертних гріхах. Але до них можуть довести гріхи повсякденні, тому є побожна сповідь – вияв любові до Господа та праці над собою. Добре, коли піклування про чистоту душі проявляється в частій сповіді, тому сповідь у першу п’ятницю місяця стала хорошою практикою в Римсько-Католицькій Церкві.

3. Причащатися принаймні раз в рік, у Великодній час. Ця заповідь випливає з попередньої. У Таїнстві Сповіді пробачення і мир уділені людині не задля спокою совісті, а для того, щоб вона могла перебувати в сопричасті з Богом і Церквою. Немає нікого, вповні гідного приступити до Святого Тіла Господнього, але Бог став людиною, щоб жити в храмі людського серця. А хто приймає Тіло і Кров Христа, має життя вічне.

4. Дотримуватися посту в установлені Церквою дні. Аскетичні вправи тренують волю, і в час спокуси вона буде стійка. За практикою посту стоїть глибокий сенс віри, але треба пам’ятати, що піст не повинен шкодити. Обов’язок постити в усі п’ятниці року (окрім тих, на які припадає урочистість), дотримуватися суворого посту в Попільну Середу, Страсну П’ятницю та в день перед Різдвом дозволяє християнинові заглибитись у спасительні страждання Христа й так з’єднатися з ними. Також піст готує до глибокого переживання літургійних свят. Година посту перед Таїнством Євхаристії надзвичайно важлива, бо готує душу й тіло до зустрічі з Христом.

5. Допомагати в потребах Церкви. Часто цю заповідь залишають осторонь або зводять до символічної пожертви. Вимогу матеріального піклування про Церкву можна побачити вже у християнських спільнотах перших віків. Дбати про стан храму, про нужденних людей означає усвідомити родинний вимір Церкви. Пожертва не обов’язково має становити десятину. Кожна людина дає стільки, скільки може, а коли можливості обмаль, підтримує Церкву молитвою, волонтерською працею чи іншими способами.

Неможливо вірити, а не практикувати. Справжній християнин має бути слухняний Церкві, яка стоїть на сторожі Божої істини. І велика подяка Богові, що маємо можливість вільно сповідувати нашу віру.

Наступна зустріч, присвячена темі «Штучне запліднення: чому Церква каже "in vitro" ні?», відбудеться 28 квітня в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського.

Юлія Бойко

За темою:
Свята Меса в неділю чи в понеділок?
Як брати участь у Літургії?
Про що нагадує нам кропильниця біля входу в храм?

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:02 Середа 0 179 Духовні вправи для священиків Львівської архідієцезії 18 лютого в каплиці Реколекційного будинку в Брюховичах архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу священиків Львівської архідієцезії, котрі зібралися там на трьохденні духовні науки.