Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 квітня, середа
17:44 Вівторок 0 1 188
2-04-2019, 17:44

Літургія на кожен день, 3 квітня, середа

(фіол) Середа ІV тижня Великого Посту
Ісус сильний не лише зцілити, але й воскресити з мертвих. Передує цьому наша віра і любов до Нього. З серця виникає потреба шанувати Отця і Сина; слухати Його Слово і вірувати, адже всесвіт разом з нами невпинно поспішає до дня воскресіння і суду.


АНТИФОН НА ВХІД
Але я молюся, Господи, до Тебе, у сприятливий час. * О Боже, вислухай мене у своїй доброті великій.

КОЛЕКТА
Боже, Ти даєш нагороду заслугам праведного та прощення грішникам, які покутують; † змилуйся над нами і почуй наш голос: * нехай визнання провини виблагає у Тебе прощення гріхів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 49, 8-15
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Я вислухав тебе в час сприятливий, у день спасіння Я допоміг тобі. Я зберіг тебе і поставив тебе як завіт для народу, щоб підняти землю, щоб розділити спустошену спадщину, щоб сказати в’язням: “Виходьте!”, а тим, хто в пітьмі: “Покажіться!” Вони пастимуться при дорогах; їхні пасовиська будуть по всіх верховинах. Ні голоду, ні спраги не зазнають; не вдарить на них ні палючий вітер, ані сонце, бо Той, хто жалує їх, буде їх водити, приведе їх на водні джерела. Я зроблю дорогами всі Мої гори, шляхи Мої будуть піднесені. Ось ці приходять здаля, і ось ці з півночі і з заходу, а ті з Сінім-країни». Ликуйте, небеса, радуйся, земле, гукайте славно, ви, гори, бо Господь утішив свій люд і змилосердився над його убогими. А Сіон сказав: «Господь мене покинув, забув мене Владика мій!» Невже може забути мати своє немовля, щоб не мати жалю до сина свого лона? Та хоча б вона й забула, Я тебе не забуду. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 8-9. 13вг-14. 17-18
Бог – милостивий, довготерпеливий.
Щедрий Господь і милосердний, *
довготерпеливий і милостивий дуже.
Господь до всіх добрий; *
Його милості – на кожному Його ділі.
У своїх словах Господь вірний *
і праведний – в кожному своєму ділі.
Господь підтримує всіх, які падають, *
і усіх повалених підносить.
Праведний Господь на всіх своїх дорогах *
і милосердний в кожному своєму ділі.
Господь близький до всіх, які Його кличуть, *
до всіх, які кличуть Його у правді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 11, 25а. 26
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Я є воскресіння і життя, – слово Господнє, –
кожний, хто вірить у Мене, – не помре повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 5, 17-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус відповів юдеям: «Мій Отець працює дотепер, – працюю і Я». Отже, юдеї ще більше намагалися Його вбити, і не тільки за те, що порушував суботу, але й що Бога називав своїм Отцем, роблячи себе рівним Богові. Тож у відповідь Ісус говорив їм: «Воістину, воістину кажу вам: Син не може робити нічого сам від себе, а тільки те, що бачить, що Отець робить; що Він робить, – те саме й Син робить. Адже Отець любить Сина й показує Йому все, що сам робить, і покаже Йому діла ще більші від цих, щоб ви дивувалися. Отож, як Отець воскрешає мертвих і оживляє, так і Син, кого хоче, оживляє. Адже Отець не судить нікого, але весь суд дав Синові, щоб усі шанували Сина, як шанують Отця. Хто не шанує Сина, той не шанує і Отця, який Його послав. Воістину, воістину кажу вам, що хто слухає Моє слово і вірить у Того, хто послав Мене, має вічне життя і на суд не приходить, але перейшов він від смерті до життя. Воістину, воістину кажу вам, що надходить година, – і вона є нині, – коли мертві почують голос Сина Божого і ті, які почують, оживуть. Бо як Отець має життя в собі, так дав і Синові мати в собі життя. І дав Йому владу суд чинити, бо він є Сином Людським. Не дивуйтеся цьому, бо надходить година, в котру всі, хто в могилах, почують Його голос; і вийдуть ті, які робили добро, у воскресіння життя, а ті, які робили зло, – у воскресіння суду. Не можу Я сам від себе робити нічого. Як Я чую, так і суджу, і Мій суд справедливий, бо не шукаю своєї волі, але волі Того, хто Мене послав». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа наші смиренні молитви, уповаючи, що Він вислухає їх у своїй великій милості:
1. Молімося за пастирів Церкви, щоб вони ревно сіяли зерно Євангелія і допомагали вірним наблизитися до Христа.
2. Молімося за країни, де йдуть війни, щоб вони у цей час благодаті знайшли можливість розв’язати свої конфлікти мирним шляхом.
3. Молімося в намірах священиків, які проводять зараз реколекції, щоб Святий Дух завжди надихав їх у проголошенні Божого Слова.
4. Молімося за всіх, хто перебуває в гріхах, щоб вони почули Божий голос і навернулися.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Христос, який відкупив усіх людей, обдарував їх вічним життям у своєму Царстві.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми у Великий Піст не тільки покаялися, але й виправили зло, яке скоїли своїм ближнім.

Боже, наш Отче, Ти голосом людської совісті закликаєш всіх повернутися на дорогу спасіння, вислухай наші молитви і допоможи нам знову стати Твоїми істинними дітьми. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай сила цієї жертви милостиво очистить нас від наслідків гріха * і принесе нам оновлення та спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Бо не послав Бог у світ Сина світ засудити, * лише Ним – світ спасти. (Йн 3, 17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи, щоб нам, які прийняли небесні дари, не стало приводом до засудження те, * що Ти передбачив як ліки для Твоїх вірних. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Оберігай, Господи, Твоїх вірних дітей, † щоб вони, творячи добро в земному житті, * прийшли до Тебе – найвищого блага. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.