Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Впровадження реліквій дерева Хреста Господнього до санктуарію Божого Милосердя в Ківерцях
16:14 Вівторок 0 1 037
2-04-2019, 16:14

Впровадження реліквій дерева Хреста Господнього до санктуарію Божого Милосердя в Ківерцях

31 березня 2019 року для ківерцівської парафії Пресвятого Серця Ісуса й санктуарію Божого Милосердя стало знаменною датою: до санктуарію були урочисто впроваджені реліквії дерева Хреста Господнього.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Історія реліквій незвичайна: їх передала в дар парафії сестра Люцина Любіньска, генеральна настоятелька Згромадження Сестер святої Терези від Дитятка Ісуса, з Подкови-Лесьної (Польща), але, ймовірно, цей релікварій належав до спадщини священиків Луцької дієцезії, ординарієм якої був слуга Божий єпископ Адольф Петро Шельонжек. У посрібленому релікварії містяться два малесенькі шматочки дерева. У документі щодо передання реліквій, який зачитав настоятель парафії отець Кшиштоф Орліцкі, написано, що їх передано «задля примноження культу та віри в Жертву Ісуса заради нашого спасіння».

Під час покутного молебню реліквії дерева Хреста Господнього внесли до храму дві парафіянки: одна з найстарших, пані Людмила, й одна з наймолодших, Боженка, яка нещодавно вперше прийняла Ісуса до свого серця у Причасті.

Покутний молебень складався зі співу «Гірких жалів», конференції отця Ігнатія Гвоздика ЧСВВ УГКЦ, який прибув зі своїми вірянами, й адорації Пресвятих Дарів. Зараз у ківерцівському католицькому храмі навперемін із римо-католиками звершують богослужіння віряни Української Греко-Католицької Церкви, а донедавна – також православна громада, яка зараз перейшла до свого новозбудованого храму. Ця парафія стала прикладом мирного співвіснування в одному храмі кількох конфесій.

Під час конференції отця Ігнатій підкреслив значення Святого Хреста в житті людини. Протягом адорації Пресвятих Дарів всі охочі могли приступити до Таїнства Сповіді – у сповідальниці служив ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський. Пізніше відбулася урочиста Літургія, яку очолив єпископ Віталій у співслужінні з отцем Кшиштофом та отцем Ігнатієм. Після Меси усі мали змогу особисто вшанувати реліквії Святого Хреста.

Храм у Ківерцях – одна з тих святинь Луцької дієцезії, де впродовж Року святості подружжя й сім’ї можна отримати повний відпуст. Тепер тут можна також вшанувати реліквії Святого Хреста. Двері санктуарію гостинно відчинені для паломників щодня, з ранку до вечора.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.