Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Бальдіссері про «Christus vivit»: Живий Христос закликає молодь до повноти життя
14:08 Середа 0 1 263
3-04-2019, 14:08

Кардинал Бальдіссері про «Christus vivit»: Живий Христос закликає молодь до повноти життя

У вівторок, 2 квітня 2019 року, у Ватикані відбулася прес-конференція, під час якої кардинал Лоренцо Бальдіссері, генеральний секретар Синоду про молодь, презентував апостольське повчання Папи Франциска «Christus vivit», що стало плодом цього Синоду.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Апостольське повчання «Christus vivit» стало фіналом Синоду, розпочатого в жовтні 2016 року. Сам Папа назвав цей документ поворотним моментом на синодальному шляху, адже Синод – це не обмежена в часі подія, а процес, у якому бере участь весь Божий люд під проводом Понтифіка. Повчання стане мапою душпастирства молоді й покликань на наступні роки.

Структура документа

Апостольське повчання складається з 299 пунктів, зібраних у 9 розділах.

Перший розділ – це відповідь на запитання «Що Боже Слово каже про молодь?» з погляду Старого й Нового Завітів. У другому розділі, «Ісус Христос завжди молодий», ідеться про молодість Господа й молодість Церкви, яскраво втілену в численних святих, а передовсім у Пречистій Діві Марії.

«Ви – Боже теперішнє» – таку назву має третій розділ, мета якого – допомогти молоді позбутися песимістичного бачення світу, яке їй часто пропонують дорослі, також і в Церкві. Тут ідеться про конкретні виклики життя (насильство, маргіналізацію, соціальне відкинення), про тілесний і статевий вимір людини, суттєві для становлення ідентичності, та про цифровий простір; велику увагу приділено молодим мігрантам і постраждалим від різних форм насильства, зокрема з боку духовенства. Папа згадує також про численних душпрастирів, що становлять більшість, які чесно й віддано працюють заради блага молоді.

У четвертому розділі, «Велике звіщення для всієї молоді», ідеться про Добру Новину для сучасних молодих людей: Бог – це любов, Він любить людей, Він послав у світ Свого Сина, аби нас спасти, і через Святого Духа надалі дарує нам життя благодаті.

П’ятий розділ описує «шляхи молоді», наголошуючи, що молодість – це «час мрій і вибору», якому властиве «прагнення жити й експериментувати». Зростання та дорослішання мусять живитися братерством, конкретним служінням і мужнім місійним свідченням.

У шостому розділі, «Вкорінена молодь», Папа Франциск повертається до теми стосунків молоді з літніми людьми у світлі пророцтва Йоіла про мрії літніх людей і видіння молоді.

Сьомий розділ пропонує деякі важливі вказівки для душпастирства молоді, яке має бути синодальне, тобто сприяти залученню всіх і визнавати дари й харизми, якими молодь може збагатити християнську спільноту. Ці вказівки стосуються виховних структур, насамперед школи, не оминаючи також сфер молитви, служіння, мистецтва й спорту.

Два останні розділи зосереджені на темах, що були ключовими під час Синоду: покликання й розпізнавання. Восьмий описує покликання як заклик до дружби з Христом, що втілюється в місійному служінні ближнім. Папа заторкує такі теми, як любов, сім’я, праця й покликання до богопосвяченого життя. Дев’ятий, поклилаючись на деякі думки апостольського повчання про святість «Gaudete et Exsultate», наголошує на важливості формування сумління, взаємим із Христом, вміння слухати й супроводжувати.

Живий Христос закликає молодь до повноти життя

Кардинал Лоренцо Бальдіссері спинився на деяких важливих аспектах апостольського повчання «Christus vivit». Щодо назви документа він зазначив, що основне послання, яке Папа бажає донести молоді й усім людям, полягає в тому, що «Ісус Христос належить не тільки минулому, а й теперішньому й майбутньому, бо Він – вічно живий». Його Святість запрошує молодь відповісти на заклик живого Христа також бути «живими», тобто здатними в повноті прийняти дар життя та зробити його плідним у любові.

Повчання також має Марійний відтінок: не випадково Папа Франциск вирішив підписати документ на свято Благовіщення в санктуарії в Лорето, зазначаючи, що дім Пречистої Діви Марії, там розташований, є домом молоді, бо в ньому молода Марія, повна благодаті, «надалі промовляє до нових поколінь, супроводжуючи кожного в пошуках його покликання». Пречиста Діва Марія на сторінках повчання постає як приклад для «молодої Церкви, що бажає наслідувати Христа з наснагою й покірністю».

Лист до молоді й не тільки

Генеральний секретар Синоду єпископів вказав і на інші важливі аспекти апостольського повчання: його адресатів і стиль. Папа Франциск обрав форму листа, у якому звертається до молоді безпосередньо, прямо, просто, з ніжністю та приязню. Його адресати – це молодь не тільки побожна, а й невіруюча, яка перебуває в пошуку. Цитуючи Його Святість, кардинал Бальдіссері зазначив, що документ «звернений також до всього Божого люду, до душпастирів і вірних», тобто запропонований усім: душпастирям, богопосвяченим особам, катехитам і вихователям, молодим і дорослим, – аби всі разом у завданнях, які їм довірив Господь, могли сприяти тому, аби нові покоління брали активну участь у житті Церкви третього тисячоліття.
Новини з Ватикану 14:00 Середа 0 60 Папа: дорога віри – це постійне «учнівство», яке пережили також і апостоли Віра це шлях, який вимагає постійного дозрівання, протягом якого вчимося насправді бути християнами. Думками про це поділився Папа Франциск, роздумуючи над прикладом святих апостолів Петра і Павла.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.