Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 квітня, четвер
17:38 Середа 0 448
3-04-2019, 17:38

Літургія на кожен день, 4 квітня, четвер

(фіол) Четвер ІV тижня Великого Посту
В сьогоднішньому фрагменті Євангелія Ісус вказує, що Він є Сином Божим. Юдеї не вслуховуючись в це, не вірять Йому, не вірять також Богові. Він показує їм, що вони відкидають не тільки Його свідчення, а й свідчення Отця, Йоана Хрестителя і Мойсея. Він має трьох свідків, які заслуговують довіри і пошани: Отця, Мойсея і Йоана. Свідками правдивості слів Ісуса стають Його учні, коли споглядають Ісуса, що йде по воді, коли бачать насичення п’яти тисяч людей, щодня зміцнюються у вірі, що Він Месія, Син Божий. Чи я своїми вчинками також є свідком того, що увірував Господу?
Колекту можна взяти зі спомину св. ІСИДОРА, єп. і Вчителя Церкви
Св. Ісидор народився у 560 році. Він мав двох братів-єпископів і сестру, настоятельку монастиря. Після смерті батька його виховував рідний брат, після якого він перейняв архієпископство у Севілії. Святий організував синоди, що об’єднали іспанську Церкву. Він був одним з найвидатніших вчених своєї епохи. Залишив після себе багато письмових праць у різних галузях науки. Головною його працею є 20-томна енциклопедія богословської та світської науки тих часів. Помер 4 квітня 636 року в Севілії.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання


АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА
Покірно взиваємо до Твоєї милості, Господи, † вчини, щоб ми, Твої  слуги, очищені покутою та освячені виконанням добрих учинків, вірно дотримувались Твоїх заповідей * і з чистим серцем могли відзначати великодні свята. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, вислухай наші молитви, які ми у день спомину святого Ісидора возносимо до Тебе, * і за його заступництвом опікуйся своєю Церквою, яку він зміцнював небесним вченням. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 32, 7-14
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Господь сказав Мойсеєві: «Іди притьмом униз, бо згрішив народ твій, який ти вивів з Єгипетської землі. Занадто скоро звернули вони зі шляху, який Я вказав їм. Зробили собі литого тельця, поклонились перед ним, принесли йому жертву та й кажуть: “Ось бог твій, Ізраїлю, який вивів тебе з Єгипетської землі!”» І говорив далі Господь до Мойсея: «Дивлюсь Я на цей народ і бачу, що народ цей твердошиїй. Тож тепер полиши мене; нехай запалає Мій гнів на них та хай винищу їх. З тебе ж виведу народ великий». Та Мойсей благав Господа, Бога свого, кажучи: «Навіщо, Господи, палатиме гнів Твій на народ Твій, який Ти вивів з землі Єгипетської потужною силою й міцною рукою? Навіщо мали б єгиптяни говорити: “На лихо вивів Він їх, щоб повбивати їх у горах та вигубити їх з лиця землі?” Відверни лютість обурення Твого та зміни гнів на милість супроти Твого народу. Згадай Авраама, Ісаака й Ізраїля, слуг Твоїх, яким Ти клявся самим собою цими словами: “Розмножу ваше потомство, як зорі небесні, і всю ту землю, яку Я обіцяв, дам нащадкам вашим у віковічну посілість”». І відвернув Господь те лихо, що надумав був навести на свій народ. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 19-20. 21-22. 23
Пробач, о Боже, своєму народу.
І зробили тельця на Хориві, *
і вилитому ідолові поклонились.
Проміняли свою славу *
на подобу теляти, що траву споживає.
Забули Бога, який спас їх, *
який зробив велике в Єгипті, –
дивовижне в землі Хама, *
страшне – на Червоному морі.
І сказав Він, що їх знищить, *
коли би не Мойсей, Його обранець,
який став перед Ним у розламі, *
щоб Його гнів відвернути, †
аби Він їх повністю не знищив.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 5, 31-47
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус сказав юдеям: «Якщо Я свідчу сам про себе, то Моє свідчення неправдиве. Є інший, хто свідчить про Мене; і знаю, що свідчення, яким Він свідчить про Мене, істинне. Ви посилали до Йоана, і він засвідчив істину. Я ж не від людини приймаю свідчення, але кажу це для того, щоб ви були спасенні. Він був світильником, який горів і світив, ви ж хотіли порадуватися якийсь час у його світлі. Я ж маю свідчення більше, ніж свідчення Йоана, адже діла, які дав Мені Отець, щоб Я їх довершив, – самі діла, які Я роблю, свідчать про Мене, що Отець Мене послав. І Отець, який послав Мене, Він сам засвідчив про Мене. А ви ані голосу Його ніколи не чули, ані виду Його не бачили, і не маєте Його слова, яке перебувало б у вас, тому що Тому, кого Він послав, ви не вірите. Дослідіть Писання, адже ви думаєте в них мати вічне життя, саме вони і свідчать про Мене. Та ви не хочете прийти до Мене, щоб мати життя. Слави від людей Я не приймаю, але знаю вас, що Божої любові ви не маєте в собі. Я прийшов у Ім’я Мого Отця, – і ви не приймаєте Мене. Якщо би інший прийшов у своє ім’я, того ви приймете. Як можете ви повірити, коли приймаєте один від одного славу, а слави, що від єдиного Бога, – не шукаєте? Не думайте, що Я буду оскаржувати вас перед Отцем; є той, хто вас звинувачує, – Мойсей, на якого ви звірились. Бо коли б ви вірили Мойсеєві, то вірили б і Мені, адже про Мене він написав. Якщо ж його Писанням ви не вірите, то як Моїм повірите словам?» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Образ Мойсея, який просить Бога за грішників, спонукає нас також до ревної молитви під час цієї сорокаденної покути. Будемо волати: Господи, прости своєму народові:
1. Разом із Марією, Заступницею грішників, просімо в Господа відпущення гріхів усьому людству: Господи, прости своєму народові.
2. Разом зі святими благаймо Бога про відпущення усіх гріхів синам і дочкам Церкви: Господи, прости своєму народові.
3. Разом зі святими покровителями нашої Батьківщини й усіма мучениками за віру молімо Господа, щоб пробачив гріхи всієї України: Господи, прости своєму народові.
4. Разом з усіма хворими просімо Бога про відпущення гріхів алкоголізму, наркоманії та еротоманії: Господи, прости своєму народові.
5. Разом з усіма святими сповідниками молімо Господа про відпущення гріхів померлим вірним: Господи, прости своєму народові.
6. Разом з усіма побожними душами перепрошуймо Бога за наші особисті гріхи та провини: Господи, прости своєму народові.

Господи наш і Отче, Ти колись вислухав молитви Мойсея, почуй молитви всієї Церкви, якими вона перепрошує Тебе за скоєні гріхи, і даруй нам благодать Твого прощення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, вчини, щоб дар цієї жертви завжди очищував від усякого зла нашу слабку природу * і її зміцнював. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вкладу закон Мій у їхнє нутро і напишу його у них на серці. * Я буду їхнім Богом, вони ж Моїм народом, – говорить Господь. (Єр 31, 33)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай таїнство, яке ми прийняли, очистить нас † і звільнить Твоїх слуг від усяких провин, які обтяжують наше сумління, * щоб ми могли радіти повнотою небесного зцілення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Боже, опікуне тих, хто уповає на Тебе, † благослови свій народ, спаси, збережи і оберігай його, * щоб він, вільний від гріхів у цьому світі, перебував постійно у Твоїй любові. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Понеділок 0 37 Літургія на кожен день, 17 вересня, вівторок (зел) Вівторок ХХІV звичайного тижня
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви


Літургійний зошит 18:03 Четвер 0 181 Літургія на кожен день, 13 вересня, п'ятниця Так легко виправляти інших, так легко звертати їхню увагу на помилки. Ісус же каже: “Лице­мі­ре, вийми спочатку колоду з влас­но­го ока, а тоді побачиш, як вий­ня­ти скалку з ока брата твого” (Лк 6,42). Скільки ж то є причин мого необ’єктивного бачення людей та їхніх проблем?
Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Золотоустий народився 354 року в Антіохії. Розпочав кар’єру службовця, однак незабаром залишив її і як пустельник присвятив себе аскетизму та вивченню Святого Письма. Згодом став пресвітером в Антіохії, потім – єпископом у Константинополі. За дар красномовства його назвали Хризостомом, тобто Золотоустим. Переслідуваний імператрицею Євдоксією, помер у вигнанні 14 вересня 407 року. Його реліквії знаходяться в базиліці св. Петра в Римі.