Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 вересня, понеділок
18:17 Неділя 0 361
9-09-2018, 18:17

Літургія на кожен день, 10 вересня, понеділок

(зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому житті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.


АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 5, 1-8
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Ходять чутки, що між вами є розпуста, і то така розпуста, якої навіть між язичниками немає, що хтось має за дружину – дружину батька. А ви загорділи, замість того, аби плакати, щоб видалений був з-посеред вас той, хто зробив це діло. Тому, будучи від- сутній тілом, але присутній духом, я, немов присутній між вами, так розсудив того, хто таке вчинив: коли в Ім’я Господа на­шого Ісуса зберетеся ви і мій дух, із силою Господа нашо­го Ісуса, – віддати такого сатані на погибель тіла, щоби дух був спасенний в день Господній. Не добре ваше вихваляння себе. Хіба не знаєте, що невелика кількість закваски заквашує все тісто? Усуньте стару закваску, що- би бути новим тістом, бо ви прісні, адже наша Пасха – Христос, принесений у жертву. Тому святкуймо не в старій заквасці й не в заквас- ці злоби та лукавства, а в опрісноках чистоти та істини. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 5, 3а і 5. 6-7. 12
Боже, веди нас святістю своєю.
Прислухайся до голосу мого благання, †
мій Царю і мій Боже, *
адже Ти – Бог, який не може погодитися з беззаконням,
і не поселиться біля Тебе *
той, хто зло чинить.
Боже, веди нас святістю своєю.
Порушники закону не встоять перед Твоїми очима: *
Ти не злюбив усіх, які чинять беззаконня, –
Ти вигубиш тих, хто говорить неправду. *
Кровожерною та підступною людиною †
Господь гидує.
А всі, які надіються на Тебе, хай відчують радість. *
Вони веселитимуться повік, а Ти будеш їх захищати.
І будуть хвалитися Тобою *
ті, хто Ім’я Твоє любить.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 6-11

† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося в іншу суботу, коли увійшов Ісус до синагоги й навчав, був там чоловік, права рука якого була всох­лою. Книжники й фарисеї стежили за Ним, чи зцілятиме в суботу, аби знайти звинувачення проти Нього. А Він знав їхні думки й сказав чоловікові, який мав суху руку: «Підведися і стань посередині». Той підвівся і став. Ісус же промовив до них: «Запитую вас: чи дозволено в суботу робити добро чи робити зло, душу спасти чи погубити?» І, обвівши усіх поглядом, сказав йому: «Простягни свою руку». Той і зробив, і рука його відновилася. А вони сповнилися люттю і змовлялися один з од­ним, що б це зробити з Ісусом. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Заздрість породжує ненависть, а ненависть засліплює людину; просімо Господа навчити нас дивитися на людей очима Євангелія та вимолювати благодаті, потрібні для життя земного і вічного:

1. Молімося за святу Церкву, щоб, проповідуючи і подаючи взірець любові до людини, вона утверджувала у світі мир та злагоду.
2. Молімося за країни зі слабкою економікою, щоб вони зуміли вирішити свої проблеми, а їхні народи жили в мирі та достатку.
3. Молімося за людей, які змушені працювати в неділю, щоб вони не втратили віри та побожності.
4. Молімося за тих, хто працює на ланах, щоб Господь благословив їхні зусилля щедрим врожаєм.
5. Молімося за померлих, щоб всемилостивий Отець прийняв їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вміли співчувати ближнім у клопотах та проблемах і завжди охоче їм допомагали.

Господи Ісусе, Ти навчаєш людей єднати любов до Бога з любов’ю до ближнього; вислухай наші молитви і вчини, щоб, люблячи Тебе, ми любили і чинили добро кожній людині. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством, † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:52 П'ятниця 0 59 Літургія на кожен день, 25 травня, субота (біл) Субота V Великоднього тижня
Перспектива переслідування не наповнює нас радістю. Ніхто не прагне, щоб хтось його ненавидів. Це простий наслідок нашого вибору і факту, який показує нам, як сильно відрізняються цінності цього світу від Христового вчення. Вибираючи Його, автоматично стаємо в опозиції до світу навколо нас. На щастя, ми знаємо, хто переміг у цій битві й тому ми не так сильно боїмося.
Або (біл) довільний спомин св. БЕДИ ДОСТОЙНОГО, пресвітера і Вчителя Церкви
Св. Беда народився в північній Англії у 673 році. Вступив до бенедиктинського абатства Джерроу, де провів все своє життя в молитвах і науковій праці. Ще за життя його називали “Достойним”. Помер він 25 травня 735 року. Його називають найученішим серед святих і найсвятішим серед учених. Він говорив: «Священик, який без поважної причини не відправляє Служби Божої, позбавляє Пресвяту Трійцю слави, ангелів – радості, грішників – відпущення вин, праведних – допомоги благодаті, душі в чистилищі – охолоди, Церкву Христову – духовних благословінь, себе ж – ліків та допомоги».
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. ГРИГОРІЯ VII, Папи
Гільдебранд народився у Тосканії близько 1028 року. Вступив до відомого бенедиктинського абатства в Клюні, був радником декількох Пап. У 1073 році був обраний Папою і прийняв ім’я Григорія VII. Взявся за реформу Церкви, але зустрів протидію з боку імператора Генріха IV. Продовжував реформи, що були направлені на незалежність Церкви від світської влади: через від- міну інвеститури, дякуючи якій світська влада назначала на церковні посади, через боротьбу з симонією, тобто купівлею церковних посад, й через за- кріплення целібату. Помер у вигнанні в Салерно у 1085 році. Його останніми словами були: “Я полюбив праведність, а неправду – зненавидів. Тому й помираю у вигнанні”. Поразка св. Григорія стала перемогою – його принципи були прийняті в усій Церкві.
Спільні Меси: про Папу (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. МАРІЇ МАГДАЛИНИ ДЕ ПАЦЦІ, діви
Св. Марія Магдалина народилася у Флоренції в 1566 році. У молодому віці вступила до монастиря Кармеліток. Гаслом її життя були слова: “Терпіти і не помирати”. Очищена стражданням, вона пізнала великі містичні переживання. Померла 25 травня 1607 року.
Спільні Меси: про одну діву


Літургійний зошит 17:57 Понеділок 0 162 Літургія на кожен день, 21 травня, вівторок (біл) Вівторок V Великоднього тижня
Ми потребуємо миру, але чи це є той самий мир, який хоче дати нам Христос? Щоб не було сумнів, що це не так, Христос зазначає, що цей мир не є з цього світу. Він не є вирішенням усіх проблем та важких умов життя, чи також просто, щоб забрали хрест з нашого життя. Христовий мир нерозривно пов’язаний з любов’ю, якою Ісус хоче нас з собою нерозривно об’єднати та обдарувати.
Або (черв) довільний спомин св. ХРИСТОФОРА МАГАЛЛАНЕС, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Св. Христофор Магалланес Хара народився 30 липня 1869 року в Мексиці. Працював настоятелем і місіонером серед індіанців. Коли розпочалися переслідування Церкви у Мексиці і було закрито семінарію у Гвадалахарі, він, незважаючи на погрози, відкрив семінарію у власній парафії. Разом зі сподвижниками був розстріляний 25 травня 1927 року.
Спільні Меси: про багатьох мучеників у Великодній період (стор. 121)
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА З НЕПОМУК, пресвітера  і мученика
Св. Йоан народився близько 1350 року в Непомуках. Як генеральний вікарій празької архідієцезії боронив права Церкви і ввійшов у конфлікт з королем Вацлавом IV, котрий 20 травня 1393 року наказав вбити його і тіло кинути у річку Влтаву. Реліквії святого покояться в соборі св. Віта в Празі.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 121)