Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Справжня радість – у Бозі, а не в загримованій красі марнославства
14:44 П'ятниця 0 236
9-06-2017, 14:44

Папа: Справжня радість – у Бозі, а не в загримованій красі марнославства

В найважчих хвилинах смутку й болю, також і перед обличчям образ та нападів, вартує обирати життя молитви, терпеливості й уповання на Бога, не піддаючись обманові суєтності. Про це Папа Франциск роздумував, проповідуючи у п’ятницю, 9 червня 2017 р., під час ранкової Святої Меси в «Домі святої Марти».
Зупинившись над читанням зі старозавітної Книги Товита, в якому розповідалося про зцілення Товита від сліпоти та його зустріч з невісткою Сарою, Святий Отець звернув увагу на те, що ці обидві постаті пережили не найкращі періоди в своєму житті: перший осліп, а дівчина не могла вийти заміж, бо злий дух вбивав усіх її наречених, аж доки не була визволена від цього нещастя Товією, сином Товита.
Як зауважив проповідник, і Товит і Сара переживали у своєму житті як прекрасні моменти, так і хвилини нещастя. Товит зазнавав переслідувань, насмішок, навіть і дружина його ображала, яка, однак, не була злою жінкою та дбала про дім в той час, як чоловік був сліпим. Сару ж обвинувачувано в смерті наречених. У такі хвилини обоє думали про те, «чи ж не було би краще померти».
«Всі ми, – сказав Наступник святого Петра, – проходили через важкі хвилини, може не такі важкі, які ці, але знаємо, що відчувається в хвилини темряви, болю, в період труднощів. Нам добре це відомо. Але Сара каже собі: «Якщо накладу на себе руки, чи ж не спричиню страждання своїм батькам?» – та зупиняється і молиться. І Товит каже: «Таким є моє життя, прямуймо вперед», – і молиться… Саме таке наставлення рятує нас у важких хвилинах – молитва. Ще одним є терпеливість: обоє були терпеливими в своєму болі, в надії на те, що Бог вислухає та віддалить ці важкі хвилини. Отож, в хвилини смутку, малого чи великого, в хвилини пітьми, потрібні молитва, терпеливість і надія. Не забуваймо про це»
Але в житті не бракує і світлих моментів. Були такі й у цій біблійній історії, але не в стилі «happy ending», притаманному романам. «Після випробування Господь наближається до них і спасає. І це дійсно прекрасні, автентичні хвилини радості, а не ті, краса яких походить із гриму, є штучною, минущою, немов феєрверки, в яких бракує краси душі», – зауважив Папа, додаючи, що також і в такі прекрасні хвилини герої сьогоднішнього читання моляться, підносять подяку Богові.
У цьому контексті Святий Отець заохотив слухачів замислитися над тим, чи в різних періодах свого життя ми здатні розпізнавати те, що діється в нашій душі, приймаючи важкі хвилини як «хрести», розуміючи, що слід молитися, бути терпеливими й не втрачати надію, а також намагаючись не потрапити в суєтність, пам’ятаючи про те, що «Господь завжди поруч»? І чи дякуємо Йому за радість, яку Він нам дарує?
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск поблагословить новий римський осідок «Scholas Occurrentеs»
Папа Франциск прийняв делегацію з Ахіарської дієцезії з Нігерії
Папа: Ми можемо вважати себе «безбожниками», але Бог не буде «Богом без людини»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 109 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.