Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Залишки середньовічного монастиря в Барнслі, Велика Британія
11:43 П'ятниця 0 127
7-09-2018, 11:43

Залишки середньовічного монастиря в Барнслі, Велика Британія

Серед індустріальних зон і сонних житлових районів заховані від очей більшості туристів руїни однієї з жертв боротьби Генріха VIII з католиками – монастиря Монк Бреттон. Збудований майже 900 років тому, він несе на собі сліди численних конфліктів, проте досі вражає величністю й незмінністю.
Абатство було побудоване в середині 1150-х років як частина клюнійського комплексу, але пробело в цьому статусі недовго через конфлікти між місцевими землевласниками. 1281 року мешканці монастиря відійшли від своїх перших правил і стали незалежною бенедиктинською спільнотою.Відтоді святиня й землі довкола кілька разів змінювали власників. У листопаді 1538 року абатство, внаслідок ліквідації монастирів за Генріха VIII, остаточно перестало бути місцем культу. Через це монастир перетворився у руїни, а камені з його стін крали й використовували для спорудження інших об’єктів. Лише на початку ХХ століття залишки взяла під опіку держава.Цей чарівний уламок Середньовіччя оточений спокоєм: на відміну від багатьох історичних місць Великої Британії, монастир не збирає туристичних натовпів. Сюди мало хто приходить, хіба місцеві мешканці використовують це місце для пікніків.Хоча в деяких місцях від абатства мало що залишилося, крім кам'яних фундаментів первісного монастиря, адміністративний корпус XIII століття зберігся чудово, як і двоє воріт, частина келій і глибокі дренажні тунелі. Тут можна побачити чудові зразки каменярського мистецтва – особливо приваблюють увагу великі декоративні вікна.Джерело – Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 14:48 Четвер 0 324 Напівзруйнований храм Усіх Святих у Годовиці на Львівщині За 12 кілометрів від центру Львова розташований один із найкращих зразків барокових храмів – церква Всіх Святих у селі Годовиця, збудована в 1751–1758 роках. Творіння відомого архітектора Бернарда Меретина та геніального скульптора Йогана Георга Пінзеля протягом останнього півстоліття повільно вмирає.