Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 вересня, субота

Літургія на кожен день, 8 вересня, субота

НАРОДЖЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Свято
Ісус прийшов, щоб принести життя всім! Особливе місце у цьому родоводі займає Матір Спасителя Марія – брама, завдяки якій Син Божий, Віковічний Отцю, увійшов в людську історію, став в усьому (крім гріха) подібним до нас, щоб ми могли бути подібними до Нього, розділив з нами нашу історію, щоб ми могли розділити з Ним вічне життя.


АНТИФОН НА ВХІД
З радістю ми святкуємо Народження Пресвятої Діви Марії, * від Неї зійшло сонце справедливості – * Христос, наш Бог.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА

Господи, уділи своїм слугам дар небесної благодаті, † щоб свято Її Народження обдарувало миром тих, * для кого материнство Пресвятої Діви стало початком спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Міх 5, 1-4а
Читання з Книги пророка Міхея
Так говорить Господь: «Ти ж, Вифлеєме-Ефрато, занадто малий, щоб бути між тисячами Юди. З тебе вийде Мені той, хто має бути володарем в Ізраїлі; його походження із давніх-давен, з днів споконвічних. Тому він лишить їх до часу, коли породить та, яка має родити;  і  тоді  решта  їхніх  братів  повернеться  до  синів  Ізраїля. І він стоятиме й пастиме у Господній силі та величі Імені Господа, Бога свого. Вони житимуть безпечно, бо він тоді буде великим аж до кінців землі. Він же буде миром». Слово Боже.
Або:
Рим 8, 28-30
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Знаємо, що тим, які люблять Бога, котрі покликані за Його передбаченням, все сприяє до добра. Адже кого Він наперед пізнав, тих і визначив наперед, щоби були вони подібні до образу Його Сина, аби бути Йому первістком серед багатьох братів, а кого наперед визначив, тих і покликав, кого ж покликав, тих і оправдав, а кого оправдав, тих і прославив. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 13, 6
Душа радіє в Господі моєму.
Я покладаю надію на Твоє милосердя, *
моє серце радітиме Твоїм спасінням.
Заспіваю Господу, *
який вчинив мені добро.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Щаслива ти, свята Діво Маріє, і всякої хвали достойна,
бо з Тебе зійшло сонце праведності – Христос, Бог наш.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 1, 1-16. 18-23, або коротше: Мт 1, 18-23

† Читання святого Євангелія від Матея
Книга родоводу Ісуса Христа, сина Давидового, сина Авраамового. Авраам породив Ісаака. Ісаак породив Якова. Яків породив Юду та братів його. Юда породив Фареса і Зару від Тамари. Фарес породив Есрома. Есром породив Арама. Арам породив Амінадава. Амінадав породив Наассона. Наассон породив Салмона. Салмон породив Вооза від Рахави. Вооз породив Овида від Рути. Овид породив Єссея. Єссей породив царя Давида. А Давид породив Соломона від дружини Урія. Соломон породив Ровоама. Ровоам породив Авію. Авія породив Асафа. Асаф породив Йосафата. Йосафат породив Йорама. Йорам породив Озію. Озія породив Йоатама. Йоатам породив Ахаза. Ахаз породив Єзекію. Єзекія породив Манасію. Манасія породив Амоса. Амос породив Йосію. Йосія породив Єхонію та його братів під час вавилонського переселення. А після вавилонського переселення Єхонія породив Салатиїла. Салатиїл породив Зоровавеля. Зоровавель породив Авіюда. Авіюд породив Еліякима. Еліяким породив Азора. Азор породив Садока. Садок породив Ахима. Ахим породив Еліюда. Еліюд породив Елеазара. Елеазар породив Маттана. Маттан породив Якова. Яків породив Йосифа, чоловіка Марії, від якої народився Ісус, названий Христом.
Початок коротшого фрагменту
Народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його Мати Марія була заручена з Йосифом, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи праведним і не бажаючи її ославити, вирішив таємно відпустити її. Щойно він про це подумав, як ось Господній ангел з’явився йому уві сні, кажучи: «Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і даси Йому ім’я Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів». Це ж усе сталося, щоби збулося Господнє слово, сказане через пророка: «Ось, діва матиме в лоні та народить сина, і дадуть Йому ім’я – Еммануїл», що означає: «З нами Бог».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Радіючи в урочистий день народження Пресвятої Діви Марії, Матері Сина Божого і нашої Матері, за Її заступництвом просімо у Господа благодатей, потрібних усій Церкві:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, як Марія, була найкращою матір’ю для всіх людей землі.
2. Молімося за подружжя, щоб вони з радістю приймали кожну дитину, уповаючи на Боже Провидіння.
3. Молімося за матерів, щоб своєю побожністю та працьовитістю вони були прикладом для своїх дітей.
4. Молімося за всіх, хто прибігає до Богородиці у своїх проблемах, щоб Господь за Її заступництвом благоволив сповнити їхні прохання.
5. Молімося за наших померлих, щоб за заступництвом Пре- святої Діви Марії добрий Господь простив їх і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, складаючи честь Пресвятій Діві Марії у земних храмах, колись змогли прославляти Її в Небесному Царстві.

Боже, за заступництвом Пресвятої Богородиці прийми наші смиренні прохання і допоможи нам, своїм дітям. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Споминаючи з радістю Народження Пресвятої Діви Марії, приносимо Тобі, Господи, наші дари і смиренно благаємо: † нехай споможе нас людська природа Твого Сина, * який від тієї ж Діви благоволив прийняти тіло. Котрий живе і царює навіки вічні.

Префація про ПДМ № 30-31

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Діва породить Сина, * який спасе народ свій від гріхів їхніх. (Іс 7, 14; Мт 1, 21)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти зміцнив свою Церкву святими тайнами; † наповни її радістю в день свята Народження Пресвятої Діви Марії, * котра стала для всього світу надією і ранковою зіркою спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)