Єпископ Пйотр Тужиньскі, який провів реколекції для священиків, розповів про свій досвід зустрічі з пресвітерами Львівської архідієцезії та про власні враження від цих реколекцій.
«Я вже втретє в Україні. Був у Білій Церкві, де відвідував нашого місіонера о. Ярослава Палку, який там служив, а тепер працює на Волині. Кілька років тому разом з черницями здійснив паломництво до Львова. Ця зустріч для мене надзвичайно важливо, я під великим враженням від зустрічі зі священиками Львівської архідієцезії. Хоч традиція латинської Церкви у Львові й сягає давнини, вона відродилася порівняно нещодавно. Я навіть пожартував, що ця Церква така молода, що ще не має священиків-пенсіонерів. Переважно отці належать до молодших поколінь. Відновлена семінарія також молода. Це прекрасне свідчення священиків: праця, посвята, часто у важких умовах, у занедбаному храмі, з маленькою групою вірних. Однак вони позитивні, служать із оптимізмом. І це для мене є свідченням віри й зміцнення».Враженнями єпископ поділився з сайтом Львівської архідієцезії.
Торкаючись теми реколекцій, єпископ Пйотр Тужиньскі зазначив, що він – патролог. «Люблю святого Августина, отців пустелі, завжди актуальних. Перша конференція була про правду, і я хотів пояснити, що за вченням св. Йоана Павла ІІ людина – це істота, яка шукає правди. Це найважливіше. А правда вказує на Господа. Правда запитує, як живе людина. Це стосується також і священика: хто він, які його моральні риси, як йому поводитися в житті. Необхідно себе запитувати, як дійти до людей, як здобути їх для Ісуса, якими методами. Яка є правда про теперішній світ? Як нам, священикам, нині бути? Також ми розважали про радість, про те, що необхідний оптимізм, адже християнство – це добра новина. Ще була тема про Ісуса Христа, про зв'язок із Ним, про молитву, про Божу Матір. Переживаємо століття Фатімських об'явлень, чого я не міг оминути під час цих реколекцій. Бо я переконаний, що все, що там сталося, – зокрема прохання Матері Божої про молитву за Росію – це щось незвичайне. Скільки ж то нещасть приніс комунізм, скільки людей загинуло. Такі теми ми розглядали.
Я мав нагоду поспілкуватися з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, його єпископами-помічниками. Під час Євхаристії в Митрополичій базиліці в рік єпископа Яна Цєньського у Львівській архідієцезії мав можливість більше дізнатися про цю постать.
Хочу скласти щиру подяку всім священикам, які тут служать, за їхнє свідчення віри, за поширення Доброї Новини, відбудову спільнот і храмів. За те, що вони дають людям сенс життя, надію. Це все дуже важливо. Бажаю вашим священикам, щоби ніколи не втратили ентузіазму, радості від служіння і щоб раділи з плодів своєї праці, привертали до Церкви, до християнства, до Ісуса Христа».
Підготували: Костянтин Чавага та о. Олександр Кусий
По темі:
Завершення реколекцій і зустріч настоятелів парафій із єпископом