Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Людина – це істота, яка шукає правду, а правда вказує на Господа: єпископ Пйотр Тужиньскі про свій досвід зустрічі та реколекцій із пресвітерами Львівської архідієцезії
12:30 П'ятниця 0 217
1-12-2017, 12:30

Людина – це істота, яка шукає правду, а правда вказує на Господа: єпископ Пйотр Тужиньскі про свій досвід зустрічі та реколекцій із пресвітерами Львівської архідієцезії

Єпископ Пйотр Тужиньскі, який провів реколекції для священиків, розповів про свій досвід зустрічі з пресвітерами Львівської архідієцезії та про власні враження від цих реколекцій.
«Я вже втретє в Україні. Був у Білій Церкві, де відвідував нашого місіонера о. Ярослава Палку, який там служив, а тепер працює на Волині. Кілька років тому разом з черницями здійснив паломництво до Львова. Ця зустріч для мене надзвичайно важливо, я під великим враженням від зустрічі зі священиками Львівської архідієцезії. Хоч традиція латинської Церкви у Львові й сягає давнини, вона відродилася порівняно нещодавно. Я навіть пожартував, що ця Церква така молода, що ще не має священиків-пенсіонерів. Переважно отці належать до молодших поколінь. Відновлена семінарія також молода. Це прекрасне свідчення священиків: праця, посвята, часто у важких умовах, у занедбаному храмі, з маленькою групою вірних. Однак вони позитивні, служать із оптимізмом. І це для мене є свідченням віри й зміцнення».

Враженнями єпископ поділився з сайтом Львівської архідієцезії.

Торкаючись теми реколекцій, єпископ Пйотр Тужиньскі зазначив, що він – патролог. «Люблю святого Августина, отців пустелі, завжди актуальних. Перша конференція була про правду, і я хотів пояснити, що за вченням св. Йоана Павла ІІ людина – це істота, яка шукає правди. Це найважливіше. А правда вказує на Господа. Правда запитує, як живе людина. Це стосується також і священика: хто він, які його моральні риси, як йому поводитися в житті. Необхідно себе запитувати, як дійти до людей, як здобути їх для Ісуса, якими методами. Яка є правда про теперішній світ? Як нам, священикам, нині бути? Також ми розважали про радість, про те, що необхідний оптимізм, адже християнство – це добра новина. Ще була тема про Ісуса Христа, про зв'язок із Ним, про молитву, про Божу Матір. Переживаємо століття Фатімських об'явлень, чого я не міг оминути під час цих реколекцій. Бо я переконаний, що все, що там сталося, – зокрема прохання Матері Божої про молитву за Росію – це щось незвичайне. Скільки ж то нещасть приніс комунізм, скільки людей загинуло. Такі теми ми розглядали.

Я мав нагоду поспілкуватися з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, його єпископами-помічниками. Під час Євхаристії в Митрополичій базиліці в рік єпископа Яна Цєньського у Львівській архідієцезії мав можливість більше дізнатися про цю постать.

Хочу скласти щиру подяку всім священикам, які тут служать, за їхнє свідчення віри, за поширення Доброї Новини, відбудову спільнот і храмів. За те, що вони дають людям сенс життя, надію. Це все дуже важливо. Бажаю вашим священикам, щоби ніколи не втратили ентузіазму, радості від служіння і щоб раділи з плодів своєї праці, привертали до Церкви, до християнства, до Ісуса Христа».

Підготували: Костянтин Чавага та о. Олександр Кусий

По темі:
У Брюховичах відбулися спільні реколекції римсько-католицьких і греко-католицьких єпископів України
Завершення реколекцій і зустріч настоятелів парафій із єпископом

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
12:45 П'ятниця 0 70 День зосередження для семінаристів Вищої духовної семінарії Святого Духа у Городку на Хмельниччині Людина, якій Бог відкриває Себе і Свою волю в містичних явищах, не в змозі охопити, осягнути й виконати все це самотужки. Тим паче, що її дар – це надбання всієї Церкви, і саме Церква в особі своїх пастирів покликана оцінити цей дар і підтримати Божого обранця. Нерідко люди, що мають такий дар стикаються зі скептицизмом, заздрістю та глузуванням. Але Господь не залишає Своїх обранців без підтримки  Він посилає їм духовного наставника, сповідника, сподвижника, який часто всупереч сформованій думці світу мудро вслухається в Божий голос, що промовляє вустами містика, і ніжно, як Ісус, направляє його душу.
Новини з України 12:01 Четвер 0 186 Бог обрав нас, щоби ми були святими З 17 по 18 квітня у Вищій митрополичій семінарії у Брюховичах відбувся день зосередження в рамках перманентної формації священиків, які були висвячені у Львівській архідієцезії від 2007 до 2016 року.  У зустрічі взяло участь 17 священиків, з якими зустрівся Митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокщицький.