Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 24 грудня, неділя
00:10 Неділя 0 1 549
24-12-2017, 00:10

Літургія на кожний день. 24 грудня, неділя

(фіол) IV Неділя Адвенту

Приходу на світ Божого Сина, Втіленого Слова, передувало Благовіщення – слово, сказане Марії. Подібно з нами: народження Христа в людській душі стає можливим через слово, яке має, зазвичай, різне походження. Слова батьків, які вчать дитину першої молитви; почута проповідь; прочитане слово Євангелія; свідоцтво віри друга чи знайомого… А, може, й моє слово посіяло в чиємусь серці зернятко віри?

АНТИФОН НА ВХІД
Небеса, зішліть Справедливого, немов росу, * нехай, мов дощ, зійде з небес, * нехай відкриється земля і зродить Спасителя. (Пор. Іс 45, 8)

Не мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА

Просимо, Господи: влий у наші серця свою благодать, † щоб ми, які завдяки ангельському благовіщенню пізнали втілення Христа, Твого Сина, * через Його страсті та хрест були прилучені до слави воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

2 Сам 7, 1-5. 8б-12. 14а. 16
Читання з Другої книги Самуїла.
І сталося, коли цар Давид осівся у своїм домі, і дав Господь йому відпочинок від усіх його ворогів навколо, промовив цар до пророка Натана: «Оце я живу в кедровім домі, а ковчег Божий перебуває між завісами намету!» І сказав Натан цареві: «Все, що маєш на серці, йди й чини, бо Господь з тобою». І сталося тієї ж ночі, що прийшло слово Господнє до Натана: «Іди й скажи слузі моєму Давидові: Так Господь говорить: Чи ти будуватимеш Мені дім, помешкання для Мене? Я взяв тебе від отари з пасовиська, щоб ти був князем над Моїм народом, над Ізраїлем. Я був з тобою всюди, куди ти ходив. Я викорінював усіх твоїх ворогів з-перед твого обличчя і вчинив для тебе ім’я велике, як ім’я величних цієї землі. Я призначу місце Моєму народові Ізраїлеві і насаджу його, й він буде на ньому жити й не буде більше хитатися, бо сини беззаконня не будуть більш його гнобити, як раніше, з того дня, як Я поставив суддів над Моїм народом Ізраїлем. І усмирю для тебе усіх твоїх ворогів. І оце Господь звіщає тобі, що Він збудує тобі дім. А як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, Я поставлю по тобі твого потомка, який вийде з твого лона, й утверджу його царювання. Я буду його батьком, а він буде Мені сином. Твій дім і твоє царство перед Моїм обличчям повіки існуватиме, і престол твій буде тривалий повіки”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 2-3. 4-5. 27 і 29
Про милість Божу буду ввік співати.

Милості Господні повіки оспівувати буду, – *
з роду в рід своїми устами †
буду сповіщати про Твою вірність.
Я ж сказав: «Навіки буде встановлене милосердя». *
Там, на небесах, встановиш Ти свою правду.
Я уклав завіт зі своїм обранцем, *
поклявся Давидові, слузі своєму:
Навіки затверджую твоїх нащадків *
і буду підтримувати твій престол †
з покоління в покоління.
Він закличе до Мене: «Ти – Отець мій, *
мій Бог, Скеля мого спасіння!»
Навіки зберігатиму над ним своє милосердя, *
і Мій завіт буде йому вірний.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 16, 25-27
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Тому, хто за моїм Євангелієм і проповіддю Ісуса Христа може вас зміцнити, згідно з відкриттям тайни, яка споконвіку була оповита мовчанням, а нині, за наказом вічного Бога, виявлена через Писання пророків і розголошена для послуху віри між усіма народами, єдиному премудрому Богові, через Ісуса Христа, слава навіки! Амінь. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 1, 38
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось я – слугиня Господня,
нехай буде мені за твоїм словом!

ЄВАНГЕЛІЄ

Лк 1, 26-38
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу посланий був ангел Гавриїл від Бога в місто у Галілеї, ім’я якому Назарет, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія. І, увійшовши до неї, сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою». Вона стривожилася на це слово і роздумувала, що ж це за привітання таке. І сказав їй ангел: «Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось, ти зачнеш в утробі й народиш Сина, і назвеш Його Ім’ям – Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього буде названий, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, Його батька, і царюватиме над домом Якова навіки, і Його царству не буде кінця!» А Марія сказала до ангела: «Як станеться це, коли я чоловіка не знаю?» У відповідь ангел сказав їй: «Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе отінить; тому й Святе, котре народиться, буде назване Сином Божим. Ось і Єлизавета, твоя родичка, і та зачала сина у своїй старості, і це вже шостий місяць тій, кого звуть неплідною, тому що жодне слово не є у Бога безсилим!» А Марія сказала: «Ось я – слугиня Господня, нехай буде мені за словом твоїм!» І відійшов від неї ангел. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогоднішня Літургія Слова говорить нам про прихід ангела до Пре- святої Діви Марії; просімо Господа за Її заступництвом про благодаті для нас – Його Церкви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона проголошенням Божого Слова і уділенням святих таїнств спричинялася до народження Христа в серцях людей.
2. Молімося за народи, які переживають війни та внутрішні, конфлікти, щоб вони хоча б святкові дні змогли прожити у мирі.
3. Молімося за бездомних, котрі як Марія та Йосиф шукають помешкання, щоб під час свят вони знайшли приязний для них дім.
4. Молімося за подружжя, які тимчасово розійшлися, щоб до них повернулися єдність та любов.
5. Молімося за померлих, щоб після трудів земного життя вони осягнули вічне спочивання у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, зібраних у храмі, щоб у нашій парафіяльній спільноті не було нікого, хто б під час свят не прийняв Христа у святому Причасті.

Просимо Тебе, Господи, за заступництвом Марії, Матері Твого Сина: вислухай наші молитви і вчини, щоб усі люди відкрили Ісусові свої помешкання та серця. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай той Дух, який своєю силою наповнив лоно Пресвятої Марії, * освя- тить дари, складені на Твоєму вівтарі. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 2

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Діва зачне і породить Сина, * і назвуть Його ім’ям Еммануїл. (Іс 7, 14)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Всемогутній Боже, ми, споживши завдаток вічного відкуплення, просимо Тебе: † щоб чим ближче надходить день спасенноносної урочистості, * тим ревніше ми чинили поступ у готов- ності гідно святкувати тайну Різдва Твого Сина. Котрий живе і царює на віки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.