Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 березня, середа
17:49 Вівторок 0 181
12-03-2019, 17:49

Літургія на кожен день, 13 березня, середа

(фіол) Середа І тижня Великого Посту
Мешканцям Ніневії достатньо було заклику Йони, щоб щиро жаліти і покаятися за свої погані вчинки. Тим часом Ісуса, обіцяного Месію, який стоїть серед вибраного народу, не розпізнають і не приймають. Літургійний час Великого Посту закликає нас, щоб ми відкрили наше серце на присутність Бога у нашій щоденності.


АНТИФОН НА ВХІД
Згадай про Твоє милосердя, Господи, * і про Твою милість, вона бо споконвіку. * Не дай, щоб вороги мої втішались наді мною! * Визволь Ізра їля, о Боже, * від усіх його скорбот.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: поглянь милостиво на ревність Твого народу † і вчини так, щоб, опановуючи своє тіло стриманістю, * він відновив свій дух творенням добрих учинків. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йон 3, 1-10
Читання з Книги пророка Йони.
Надійшло слово Господнє до Йони вдруге: «Встань, іди в Ніневію, у те велике місто, й проповідуй йому те, що Я скажу тобі». Устав Йона й пішов у Ніневію, за Господнім словом. Ніневія ж була надзвичайно велике місто: на три дні ходи. І Йона почав входити в місто, один день ходи. Він об’явив, кажучи: «Ще сорок днів, і Ніневія буде зруйнована». І повірили ніневітяни Богові: оголосили піст і понадягали веретища, від найбільшого до найменшого. Вістка про це дійшла до ніневійського царя; він устав зі свого престолу, скинув одежу з себе, покрився веретищем і сів на попелі. Далі, на наказ царя і його вельмож, було голосно оповіщено в Ніневії: «Ні людина, ні скотина, ні воли, ні вівці – нічого не сміють їсти, ні споживати, та й води не сміють пити. Та щоб усі – від людини до скотини – понакривались веретищами й чимдуж взивали до Бога, і щоб кожен покинув свою нікчемну поведінку й насильство рук своїх. Хто знає, чи Бог іще не повернеться та не роздумає й не відверне від нас палаючий гнів свій, тож ми й не загинемо?» Побачив Бог їхні вчинки, що вони відвернулись від своєї нікчемної поведінки, й роздумався щодо лиха, яке Він погрожував їм учинити, – і не вчинив його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 3-4. 12-13. 18-19
Серце смиренне не відкинеш, Боже.
Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри мої беззаконня. *
Особливо омий мене від мого беззаконня
і від мого гріха мене очисти.
Бо я знаю свої беззаконня, *
і мій гріх постійно навпроти мене.
Тобі, я згрішив Тобі одному *
і вчинив те, що є злом перед Тобою.
Серце чисте створи в мені, о Боже, *
і віднови тривкого духа у нутрі моєму.
Не відкинь мене від свого обличчя *
і не забери від мене свого Святого Духа.
Адже Ти не маєш задоволення від жертви, – *
всепалення, якби я його приніс, Тобі не до вподоби.
Жертва Богові – це дух сокрушений; *
серцем сокрушеним і впокореним †
Ти, Боже, не погордуєш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йоіл 2, 12-13
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Тепер поверніться до Бога усім вашим серцем,
бо Він благий і милосердний.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 29-32
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу, коли скупчились натовпи, Ісус почав говорити: «Цей рід – рід лукавий: він знамення шукає, та знамення не буде дано йому, – хіба що знамення Йони. Бо як Йона став знаменням для ніневійців, так само буде й Син Людський для цього роду. Цариця Півдня підніметься на суд з мужами цього роду і засудить їх, бо вона прийшла з кінців землі, щоби послухати мудрість Соломона. А ось тут – більше від Соломона. Мужі ніневійські встануть на суд із цим родом і засудять його, бо вони покаялися на проповідь Йони, а ось тут – більше від Йони». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Голос пророка Йони і сьогодні лунає через уста священиків та проповідників; просімо Господа, щоб їхні великопісні про­повіді принесли щедрі плоди:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його голос без пере­шкод міг дійти до всіх країн та народів.
2. Молімося про духа тверезості для цілого суспільства.
3. Молімося за всіх людей, щоб свою працю вони вико­нували сумлінно заради слави Божої та заради блага су­спільства.
4. Молімося за наших близьких, родичів та знайомих, щоб вони, приймаючи участь у великопісних реколекціях, ще більше покохали Ісуса Христа.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь простив усі їхні провини і благоволив прийняти до свого Цар- ства.
6. Молімося за нас, зібраних у цьому храмі, щоб ми в цей святий час щоденною молитвою і покутою спричинялися до зростання віри наших ближніх.

Господи Ісусе, Ти наказав апостолам, щоб вони, йдучи по світі, навчали всі народи; підтримуй і сьогодні всіх тих, хто вико­нує дане апостолам завдання і вчини, щоб їхні повчання при­несли добрі плоди. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, ми складаємо Тобі  в жертву дари, які  Ти нам дав, щоб ми присвятили їх Твоєму Імені; * переміни їх в таїнство, що дає вічне життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
І всі ті, що до Тебе прибігають, Господи, * будуть радіти. (Пор. Пс 5, 12)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти не перестаєш живити нас своїми таїнствами, * вчини, просимо, щоб ця пожива дала нам вічне життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Споглянь, Господи, на Твій народ і милостиво очисти його від усякого гріха, † щоб йому нічим не зашкодив супротивник * і щоб він був ві льний від пут беззаконня. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.