Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 січня, неділя
00:15 Неділя 0 1 372
7-01-2018, 00:15

Літургія на кожен день, 7 січня, неділя

ХРЕЩЕННЯ  ГОСПОДНЬОГО (біл) Свято
Цього разу Христос з’являється публічно. Приймаючи хрещення у Йоана, Ісус хоче показати кожному з нас дорогу навернення, дорогу пізнання правди про себе. А також обдарувати нас очищенням уже не з води, але з Духа, щоб ми, так як і Він, могли взяти участь у славі Трійці.

АНТИФОН НА ВХІД
А охрестившись, Ісус зараз же вийшов з води. * І ось розкрилось Йому небо, * і Дух Божий спускався, мов голуб, і зійшов на Нього. * І голос Отця пролунав з неба: * “Це Син Мій любий, * що Його Я вподобав”. (Пор. Мт 3, 16-17)

Мовиться „Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Бо же, пі сля Хрещення в Йордані Ти урочисто проголосив, що Христос, на кот- рого зійшов Святий Дух, є Твої м улюбленим Сином; † вчини, щоб Твої  усиновлені ді ти, відроджені з води і Святого Духа, * завжди жили у Твої й любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 42, 1-4. 6-7
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Ось Мій Слуга, якого Я підтримую, Мій вибраний, якого вподобала Моя душа. Я поклав духа Мого на Нього: Він понесе народам право. Він не буде кричати, ані вигукувати, і голосу свого на вулиці не дасть почути. Надломленої очеретини не доламає; льону, що куриться, Він не погасить; в істині провістить право. Він не ослабне і не зламається, аж поки не встановить на землі право, і острови чекають Його закон. Я, Господь, покликав Тебе у праведності, Я взяв Тебе за руку, Я чуватиму над Тобою. Я поставлю Тебе як завіт для народу і як світло язичникам, щоб сліпим очі відкривати, виводити з в’язниці в’язнів, з темниці тих, хто сидить у темряві». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 29, 1а і 2. 3а.в-4. 3б і 9б-10
Народ свій в мирі Бог благословляє.

Воздайте Господу, сини Божі, *
Господу славу Його Імені воздайте,
Господу вклоніться *
в святості прикрасах.
Господній голос над водами, *
над великими водами.
Господній голос могутній, *
Господній голос величний.
Загримів Бог слави, *
в Його храмі всі приносять славу.
Господь був у потопі, *
і Господь перебуває як цар навіки.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Діян 10, 34-38
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями відкривши уста, Петро промовив: «Справді розумію, що Бог не є тим, хто зважає на зовнішню подобу, але в кожному народі той, хто боїться Його і чинить праведне, є Йому милий. Він послав синам Ізраїля слово, благовістуючи мир через Ісуса Христа. Він – Господь для всіх. Ви знаєте про ті події, що сталися у всій Юдеї, починаючи від Галілеї, після хрещення, яке проповідував Йоан, про Ісуса з Назарета: як помазав Його Бог Духом Святим і силою, і Він ходив, роблячи добро й оздоровлюючи всіх поневолених дияволом, тому що Бог був з Ним!»  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 9, 7
Алілуя, алілуя, алілуя.
Небеса відкрилися і пролунав голос Отця:
«Це Син Мій улюблений, Його слухайте!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 7-11
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Йоан проповідував, кажучи: «Слідом за мною йде сильніший за мене, якому я не достойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я похрестив вас водою, а Він буде хрестити вас Духом Святим!» Сталося, що тими днями прийшов Ісус із Назарета галілейського і був хрещений Йоаном у Йордані. І тут же, виходячи з води, Він побачив розкриті небеса і Духа, який, мов голуб, сходив на Нього; і голос пролунав з небес: «Ти – Син Мій улюблений, Тебе Я уподобав!» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Хрещення Христа у Йордані було початком Його відкритої діяльності і провіщенням таїнства святого Хрещення; молімося до Господа, щоб усі християни укріплялись в дотриманні обітниць, даних під час цього таїнства:
1. Молімося за всіх охрещених, щоб Небесний Отець міг сказати: “Це сини мої любі, що їх Я вподобав”.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби його настанови сприяли відродженню віри в сучасному світі.
3. Молімося за наших братів греко-католиків та православних, які сьогодні святкують Різдво Христове, щоб ми об’єдналися в одну Церкву Христову на славу Бога Отця.
4. Молімося за наші сім’ї, щоб Господь обдарував нас здоров’ям, взаємною любов’ю та миром.
5. Молімося за всіх померлих християн, щоб Господь милостиво простив усі їхні гріхи та дав їм вінець святості у небесах.
6. Молімося за нас, зібраних у цьому храмі, щоб ми через життя у вірі, молитву та прийняття таїнств зростали в благодаті святого Хрещення.

Боже, Ти під час Хрещення в Йордані явив світові свого Сина, Ісуса Христа; вислухай наші прохання і вчини, щоб усі, кого омила вода святого Хрещення, отримали благодать вічного спасіння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, прийми дари, які  ми принесли для вшанування явлення Твого возлюбленого Сина, † нехай приношення Твоїх вірних переміняться в жертву Того, * хто милостиво схотів змити гріхи світу. Котрий живе і царює навіки вічні.

ПРЕФАЦІЯ: Хрещення Господнє.

С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий О тче, Всемогутній, вічний Боже. Ти явив чудесну тайну нового омивання у водах Йордану, * Твій голос пролунав із неба, * щоб ми уві рували у Твоє Слово, яке серед людей оселилося. * Святим Духом, що зійшов у вигляді голуба, * Христос, Твій Слуга, був помазаний єлеєм радості та посланий, * щоб проголошувати добру новину убогим. Тому із небесними силами * ми завжди славимо Тебе на землі , Твої й величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Тож Йоан свідчив, промовляючи: * “І я бачив і засвідчив: * Він – Син Божий”. (Йн 1, 32. 34)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені святим даром, Господи, смиренно благаємо Твою всемилостивість, † щоб ми, з ві рністю слухаючи Твого Єдинородного Сина, * удостоїлися називатися Твоїми ді тьми та ді йсно були ними. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.