(зел) ІІ Неділя звичайного періоду
Йоан Хреститель – це неординарна постать. Його не цікавили ні багатства, ні слава. Він прагнув одного – служити Ісусові і представити Його світові як Агнця, який світу гріх забирає. Він пригадує, що кожному з нас Бог доручив завдання – власним життям, словами, вчинками ми повинні іншим вказувати на Ісуса.АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі співає, * оспівує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.
Мовиться «Слава во вишніх».
КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, Ти керуєш і небес- ним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 3, 3б-10. 19
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями Самуїл лежав у Господнім храмі там, де стояв ковчег Божий. І покликав Господь Самуїла: «Самуїле! Самуїле!» Цей відповів: «Ось я!» І побіг до Елi й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Той каже: «Ні, не кликав. Вертайся й лягай!» І він пішов спати. Господь же покликав знову: «Самуїле! Самуїле!» Схопився Самуїл, пішов до Елi й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» «Не кликав я тебе, мій сину», – відповів Елi, – «вернися й лягай!» Самуїл не знав ще Господа, бо Господнє слово йому ще не було об’явлене. Знову Господь озвавсь до Самуїла, втрете; і схопивсь він, прийшов до Елi й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Тоді Елi зрозумів, що то Господь кликав хлопчину, тож і каже до Самуїла: «Йди спати, а коли тебе покличуть, скажеш: “Говори, Господи, бо слуга Твій слухає”». І Самуїл пішов і ліг на своєму місці. Прийшов Господь, став і закликав, як і першими разами: «Самуїле! Самуїле!» Самуїл озвався: «Говори, бо слуга Твій слухає!» Самуїл виріс, і Господь був із ним, і він не дав ані одному Його слову впасти на землю. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 2 і 5. 7-8а. 8б-9. 10-11а
Приходжу Божу виконати волю.
Я очікував Господа з великим нетерпінням, †
і Він до мене прихилився. *
Він почув крик благання мого.
Блаженний чоловік, для якого Господь – його надія, *
який не приєднався до гордих †
і тих, які схиляються до неправди.
Жертви і приношення не схотів Ти, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх не забажав Ти. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу.
У сувої книги *
написано про мене.
Виконати Твою волю, Боже мій, я бажаю *
і Твій закон у нутра мого глибинах.
Я благовістив правду на великому зібранні, *
адже своїм устам не забороню.
Господи, Тобі відомо. *
Твою правду я не заховав у своєму серці».
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 6, 13в-15а. 17-20
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Тіло не для розпусти, але для Господа, і Господь для тіла. Адже Бог і Господа воскресив, воскресить і нас своєю силою. Хіба не знаєте, що ваші тіла є члени Христа? Хто з Господом єднається – один дух з Ним. Утікайте від розпусти. Кожний гріх, який тільки чинить людина, є поза тілом. А хто чинить розпусту, той грішить проти власного тіла. Хіба ви не знаєте, що ваші тіла – це храм Святого Духа, який є у вас і якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі? Адже ви викуплені за високу ціну. Тому прославляйте Бога у вашому тілі. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 1, 41. 17б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми знайшли Месію, тобто Христа,
благодать та істина з’явилися через Нього.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 35-42
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Йоан стояв з двома своїми учнями. Побачивши Ісуса, який ішов, він промовив: «Ось Агнець Божий!» І коли він говорив, почули це обидва його учні і пішли слідом за Ісусом. А Ісус, обернувшись і побачивши, що вони слідують за Ним, каже їм: «Що ви шукаєте?» Вони ж сказали йому: «Раввi, – що в перекладі означає Вчитель, – де Ти перебуваєш?» Він каже їм: «Ходіть і подивитеся!» Вони прийшли й побачили, де Він перебував, і залишилися в Нього того дня. Було це близько десятої години. Андрій, брат Симона-Петра, був одним із двох, які почули це від Йоана і пішли слідом за Ним. Він спочатку розшукав свого брата Симона та й каже йому: «Ми знайшли Месію» – що в перекладі означає Христос. І він привів його до Ісуса. Ісус же, вдивившись в нього, сказав: «Ти – Симон, син Йони; ти будеш називатися Кифа» – що в перекладі означає Петро. Слово Господнє.
Мовиться “Вірую”
МОЛИТВА ВІРНИХ
Світ мав чимало вчителів і провідників, та все ж блукав у темряві; просімо Господа, нашого Вчителя:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона усьому світові проповідувала Христа – істинного Вчителя правди.
2. Молімося за Святійшого Отця, щоб він, незважаючи на протистояння сучасного світу, відважно проповідував істини Христової віри.
3. Молімося, щоб між усіма визнавцями Ісуса Христа була любов і злагода.
4. Молімося за богословів і проповідників, щоб вони ревно шукали правду і не вводили в оману інших, поширюючи хибні вчення.
5. Молімося за померлих, щоб омиті з провин Кров’ю Божого Агнця вони успадкували непроминаючі блага Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми уважно слухали Слово Боже і поглиблювали релігійні знання, читаючи Святе Письмо.
Боже наш і Отче, єдина й найвища Істино, не дай нам заблукати на стежках життя і будь нашим вчителем та провідником. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гі дно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вер- шиться ді ло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Христос заохочуючи нас практикувати Божу любов, точно визначає як це потрібно робити. Він не намагається описати це поетичними словами, але просто виконує її у своїх стосунках з кожною людиною. Дуже часто ми не бачимо як далеко вона сягає, але коли ВІн називає нас друзями, тоді можемо хоч частково відчути, як дуже близько Він хоче бути з кожним з нас.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса (стор. 124)
Ми потребуємо миру, але чи це є той самий мир, який хоче дати нам Христос? Щоб не було сумнів, що це не так, Христос зазначає, що цей мир не є з цього світу. Він не є вирішенням усіх проблем та важких умов життя, чи також просто, щоб забрали хрест з нашого життя. Христовий мир нерозривно пов’язаний з любов’ю, якою Ісус хоче нас з собою нерозривно об’єднати та обдарувати.