Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 22 жовтня, неділя
17:38 Субота 0 1 040
21-10-2017, 17:38

Літургія на кожний день. 22 жовтня, неділя

(зел) XXІХ Неділя звичайного періоду (Початок місійного тижня)

Церква живе завдяки Євхаристії. Ми усвідомлюємо цю істину, коли збираємося на спільній літургійній молитві в урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христа. В Євхаристії міститься весь духовний скарб Церкви, яким є Христос – наша Пасха і живий Хліб, що дає людям життя. Молімося під час цієї Святої Меси, щоб ми зрозуміли, що Пресвята Жертва є джерелом і вершиною нашого життя, і, щоб це пізнавши, ми отримали плоди Божого відкуплення.

АНТИФОН НА ВХІД

До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в ті ні крил Твої х.


КОЛЕКТА

Всемогутній, ві чний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди ві дданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем пості йно служили Твої й величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Іс 45, 1. 4-6

Читання з Книги пророка Ісаї
Так говорить Господь про свого помазаника Кира: «Я взяв його за праву руку, щоб підкорити йому народи, щоб обернути спини царів, щоб відчинити перед ним двері, і щоб брами більш не зачинялись. Задля Якова, Мого слуги, Ізраїля, Мого вибранця, Я назвав тебе по імені, дав тобі шляхетну назву, навіть якщо Ти мене не знаєш. Я – Господь, і іншого немає. Окрім Мене немає Бога. Я підперізую тебе, хоч ти Мене й не знаєш, щоб знали від сходу сонця до заходу, що немає іншого, окрім Мене. Я – Господь, і іншого немає!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 96, 1 і 3. 4-5. 7-8. 9-10а і в

Воздайте Богу силу, честь і славу.

Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Звістіть між народами Його славу, *
серед усіх племен –Його діла дивовижні.

Воздайте Богу силу, честь і славу.

Бо великий Господь і гідний найвищої хвали. *
Він грізний – понад усіма богами.
Адже всі боги народів – це ідоли, *
а Господь – сотворив небо.

Воздайте Богу силу, честь і славу.

Покоління народів, принесіть Господу, *
віддайте Господу честь і славу.
Віддайте Господу *
славу Імені Його.

Воздайте Богу силу, честь і славу.

Поклоніться Господу – величному у святості. *
Нехай уся земля затремтить перед Його обличчям.
Сповістіть між народами: Господь воцарився! *
Він справедливо буде судити народи!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 1 Сол 1, 1-5б

Початок Першого Послання святого апостола Павла до солунян
Брати! Павло, Силуан і Тимотей – Солунській Церкві в Бозі Отці й Гос­поді Ісусі Христі: благодать вам і мир. Ми завжди дякуємо Богові за всіх вас, постійно згадуючи в наших молит­вах; пам’ятаємо перед Богом, нашим Отцем, про ваше діло віри, про від­чайдушну працю любові та терпіння в надії на нашого Господа Ісуса Хри­ста. Знаємо, улюблені Богом брати, про ваше обрання. Адже наше Євангеліє до вас було не тільки в слові, а й у силі, та у Святому Духові, й з повним пере­ко­нан­ням. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Флп 2, 15г. 16а

Алілуя, алілуя, алілуя.
Сяйте, мов світила у світі,
Дотримуючись життєдайного слова.

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 22, 15-21

Читання святого Євангелія від Матея
Того часу фарисеї пішли і зібрали раду, щоби зловити Ісуса на слові. І послали до Нього своїх учнів з іродіянами, кажучи: «Учителю, зна­ємо, що Ти є правдомовний, навчаєш Божої дороги по правді і не зважаєш ні на кого, бо не дивишся на облич­чя людей. Тож скажи нам, як Ти вва­жа­єш: чи належить давати податок ке­сареві, чи ні?» Знаючи їхнє лукавство, Ісус сказав: «Навіщо випробовуєте Ме­не, лицеміри? Покажіть Мені податкову мо­не­ту!» Вони принесли Йому динарій. А Він каже їм: «Чий це образ і на­пис?» Відповідають: «Кесаря!»  Тоді Він каже їм: «То кесареве віддайте кесареві, а Боже – Богові!» Слово Господнє.


МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ

Христос навчає нас правильного ставлення до земних речей, тож звернімося до Нього, прохаючи Його про допомогу у на­ших справах і проблемах:

1. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб їхня праця принесла плоди зростання духовності у всьому світі.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоби Господь дарував їй істинний мир, злагоду та процвітання.
3. Молімося за молодь, щоб вона будувала майбутнє України на фундаменті почуття відповідальності перед Богом і суспільством.
4. Молімося за людей, які переживають кризу віри, щоб вони духовно відродилися і повернулися до Христа.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив обдарувати їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, щоб у Євхаристії ми черпали сили для стійкості у вірі та вірності заповідям Божим.

Господи наш і Спасителю, допомагай нам вірно йти дорогою Твоїх заповідей і вдосконалюватися у чеснотах та святості, щоб ми могли удостоїтися Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дай нам ві льним серцем служити при Твої х дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тай- нами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯНАНЕДІЛЮ  (22)

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ми пізнали Твою незмірну славу, коли Ти нам зіслав свого Сина, * щоб Він став людиною і спас нас від вічної загибелі. * Таким чином наша смертна людська природа * стала знаряддям спасіння, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють воїн­ства Ангелів, * які завжди радіють у Твоїй присутності. * Вчи­ни, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, радісно з ними взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до ві чного. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.