Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Християни мають бути радісними
17:00 Четвер 0 641
21-12-2017, 17:00

Папа: Християни мають бути радісними

Обличчя християнина має випромінювати радість завдяки спасінню та прощенню, які нам приніс Христос. Життєвий песимізм не притаманний християнству. На це звернув увагу Папа Франциск під час проповіді, яку він виголосив у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у Ватикані в четвер, 21 грудня 2017 р.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

На ці думки проповідника надихнули біблійні уривки, прочитані під час Меси. В них ішлося про глибоку радість, яка пломенить ізсередини, а не спричинена якимось святкуванням. Вселенський Архієрей наголосив,що передусім християнська радість випливає з Господнього прощення – він відкликав покарання, на яке ми заслужили: «Це є справжнім коренем християнської радості».

Проповідник пригадав слова одного філософа, який критикував християн за їхній сум, кажучи: «Ті, християни кажуть, що вони мають Спасителя; я повірю, повірю в Спасителя тоді, коли вони матимуть обличчя спасенних, радісних від того, що їх спасли». Якщо християнин має понуре обличчя, то хто повірить, що Ісус Христос його порятував та простив йому гріхи? «Бог є Богом прощення», – наголосив Єпископ Риму, закликаючи всіх прийняти те Боже прощення і з радістю прямувати вперед.

Інша причина для радості та, що Господь «прямує разом із нами» від того моменту, як покликав нашого праотця Авраама. Він є серед нас, разом із нами серед наших труднощів та випробувань, у радостях, у всьому... Тому Папа закликає протягом дня принаймні кількома словами звертатись до Господа, Який поруч, Який постійно присутній у нашому житті.

Наостанок Папа наголосив, що життєвий песимізм не властивий християнству, його спричиняє брак віри в те, що ми спасенні та прощені, нестача відчуття Божої ніжності до нас. Послідовник Ісуса Христа не може бути песимістом та опускати руки в труднощах та невдачах. Пресвята Богородиця є для нас чудовим прикладом оптимізму та радості: Вона завдяки дії Святого Духа з радістю «підвелася та швидко рушила в дорогу». Святий Дух завжди спонукає до того, щоб ми не барилися й з радістю прямували вперед.

За темою:
Папа затвердив нові декрети в канонізаційних процесах
Папа: Вступні частини Меси – не для того, щоб можна було спізнюватися
Папа: Християни покликані до плідного життя

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:10 Субота 0 28 Розповідати про добро, що нас єднає: підсумок послання Папи на День комунікації «Після того, як Бог стався історією, кожна людська історія, в певному сенсі є божественною історією», – на цьому наголошує Святіший Отець у Посланні з нагоди 54-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, закликаючи розповідати про те, що є доброго в людстві, та долати спокуси деструктивних розповідей.