Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Наслідуймо покору та готовність Пресвятої Богородиці
18:24 Неділя 0 56
24-12-2017, 18:24

Папа: Наслідуймо покору та готовність Пресвятої Богородиці

Розмірковуючи про Пресвяту Богородицю в мить, коли Вона погоджується на покликання до місії, дорученої Богом, Папа Франциск заохотив вірних, які в неділю, 24 грудня 2017 р., опівдні зібралися на площі святого Петра у Ватикані, просити в Неї допомоги приймати Божий задум щодо нас. Перед молитвою «Ангел Господній» Святий Отець коментував євангельську розповідь про Благовіщення.
Радіо Ватикану цитує Святого Отця, який підкреслив, що в цьому євангельському уривкові можна розгледіти контраст між обітницями, які представляє ангел, і відповіддю Пресвятої Марії. І його можна побачити як у розмірі, так і в змісті того, про що говорять обоє учасників цієї події.

Ангел каже Марії: «Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні й вродиш сина й даси йому ім'я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця». Це довге об’явлення, яке відкриває нечувані перспективи: «Дитя, яке народиться в цієї смиренної назаретської дівчини, буде назване Сином Всевишнього: більшу від тієї гідність годі уявити, – сказав Папа. – І після запитання Марії, яким Вона просить про пояснення, об’явлення ангела стає ще детальніше та більше вражає».

Відповідь Марії – це «коротка фраза, в якій не йдеться ні про славу, ні про привілеї, а лише про готовність та служіння: "Ось я слугиня Господня, нехай зі мною станеться за твоїм словом"». Але відрізняється і зміст: Марія не вивищується у світлі перспективи стати матір’ю самого Месії, а залишається покірною, тихо приймаючи Божий задум щодо Себе. «Цей контраст має велике значення. Він дає нам зрозуміти, що Марія справді покірна, Вона не намагається виставити Себе напоказ, а визнає, що незначна перед Богом і задоволена таким станом. Водночас Вона усвідомлює, що від Її відповіді залежить здійснення Божого задуму, а тому почувається покликаною прийняти його всією повнотою Своєї особи».

Як зауважив Папа, така поведінка Пречистої Діви досконало відповідає настанові Божого Сина, Який приходить у світ, щоб «стати Господнім Слугою», віддатися на служіння людству, сповнюючи Отчий задум. І як Марія каже: «Ось я слугиня Господня», – так і Божий Син, входячи у світ, каже: «Ось приходжу, Боже, сповнити Твою волю». Постава Марії віддзеркалює цю декларацію Божого Сина, Який стає Сином Марії. «Богородиця об’являється досконалою співробітницею Божого задуму» та «ученицею Свого Сина», тому, величаючи Господа, може стверджувати, що «Бог підносить вгору смиренних», адже Своєю «покірною та великодушною відповіддю Вона отримала найвищу радість та найвищу славу».

«Захоплені нашою Матір’ю, Яка так відповіла на покликання та Божу місію, просімо в Неї допомогти кожному з нас прийняти Божий задум щодо свого життя зі щирою покорою та сміливою великодушністю», – підсумував Папа Франциск.

Вітаючи після «Ангела Господнього» різні групи прочан, Святий Отець сказав: «У цей час, який відділяє нас від Різдва, прошу вас, знайдіть кілька хвилин, щоб у мовчанці зупинитися на молитві перед вертепом, аби в серці адорувати таємницю справжнього Різдва, народження Ісуса, Який наближається до нас із любов’ю, покорою та ніжністю».

За темою:
Папа Франциск завітав на 70-річчя до єпископа дієцезії Албано
Папа: Різдво – це чудова нагода встановити мир у своїй душі
Папа Франциск про зовнішнє служіння Римської Курії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 57 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки