Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Християни покликані до плідного життя
09:23 Середа 0 111
20-12-2017, 09:23

Папа: Християни покликані до плідного життя

Про плідність і безплідність – фізичну й духовну – говорив Папа Франциск під час Меси в домі святої Марти у вівторок, 19 грудня 2017 року. Християнин завжди має жити плідно, з серцем, «відкритим для того, щоб отримувати й дарувати життя». У Біблії плідність, чи фізична, чи духовна, це «знак Бога та Його благословення»; як же разюче це контрастує з країнами, де матеріальний добробут призводить до справжньої  «демографічної зими».
Як повідомляє Радіо Ватикану, Папина проповідь спиралася на літургійні читання про Самсона та святого Йоана Хрестителя.  Їхні матері довго не мали дітей, а Єлизавета навіть втратила надію колись завагітніти. У ті часи бездітність була справжнім лихом і вважалася ганьбою. Папа зазначив, що у Святому Письмі знайдемо багато історій про матерів, які або дуже бажали дитини, або оплакували її втрату.

«Плідність – це завжди Боже благословення», – наголосив Понтифік, додаючи, що це стосується не тільки фізичної плідності, а й духовної, бо йдеться про те, щоб «давати життя». Він окремо звернувся до священиків і богопосвячених осіб, вказуючи, що вони покликані бути плідними добрими ділами, даючи Боже життя ближнім.

Папа Франциск підкреслив, що диявол намагається спонукати нас до того, щоб жити не заради ближніх, а для себе самих. «Егоїзм, гординя, марнолюбство» призводять до того, що душа перестає жити для інших.

Святий Отець порівняв серця з порожніми яслами, куди під час Різдва покладуть Дитятко Ісуса.  «Яке наше серце? – запитав він. – Можливо, воно порожнє, але постійно готове прийняти і дати життя, щоб бути плідним? Чи, може, наше серце – немов музейний експонат, який ніколи не був відкритий для того, аби приймати й передавати життя?»

За темою:
Папа Франциск вирушить у паломництво до святого Піо з П’єтрельчіни
Папа Франциск не забуває постраждалих від землетрусу на Іскії
Папа: Святий Йосиф – приклад мовчазного й вірного виконання Божої волі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки