Пильність, служіння, безкорисливість – над цими трьома словами заохотив призадуматись Папа Франциск під час проповіді у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 24 листопада 2017 року.
Вселенський Архиєрей наголосив, що найважливішим Божим храмом є наше серце, адже в ньому мешкає Святий Дух. Тому слід запитати себе: «А як можна очистити Божий храм?». А відповідаючи, проповідник вказує на три моменти: пильність, служіння та безкорисливість.
Людина повинна бути пильною, щоб у тому Божому храмі мешкав лише Господній Дух, щоб мати глибокі стосунки з Богом, щоб бути уважною до того, що відбувається в нашому серці: які там думки, які ідеї, які почуття… Слід бути пильними!
Далі Папа пригадав, що Бог особливим чином присутній у хворих, немічних, ув’язнених. Отож, наскільки ми оберігаємо той Божий храм нашим служінням? Чи ми служимо потребуючим: чи ми готові їм допомогти, вислухати, втішити? Проповідник зазначив, що ще святий Іван Золотоустий картав тих, які робили щедрі пожертви на оздоблення фізичних храмів, а не дбали про потребуючих, наголошуючи на тому, що спершу потрібно послужити бідним та знедоленим, а потім думати про оздоблення святинь. Служачи ближнім, ми уподібнюємось до Ісуса, Який живе у їхньому серці.
А говорячи про безкорисливість, Єпископ Риму зазначив, що, іноді, заходячи до храму, до єпископської курії, ми не знаємо де перебуваємо: чи в Божому домі чи, можливо, в супермаркеті, адже бачимо навіть ціни послуг. Не вистачає безкорисливості! Ісус Христос спас нас безкорисливо, Він не виставив нам рахунок за наше спасіння. При цьому Папа підкреслив, що кошти є необхідними для того, щоб утримувати церковні структури, священиків, персонал, проте, наші храми повинні бути святинями служіння, безкорисливими церквами.
Джерело - Радіо Ватикану
По темі:
«Мігранти і біженці: чоловіки й жінки, що шукають мир». Послання Папи на 51-й Всесвітній день миру
Папа: Як християни, ми віримо і знаємо, що мир – можливий
Папа: Євхаристія – це не винагорода для добрих, а ліки для слабких