Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Вступні частини Меси – не для того, щоб можна було спізнюватися
17:31 Середа 0 262
20-12-2017, 17:31

Папа: Вступні частини Меси – не для того, щоб можна було спізнюватися

Служба Божа складається з двох частин: Літургії Слова та Літургії Євхаристії, тісно пов’язаних; вони формують єдиний акт культу. Нагадуванням про це Папа Франциск розпочав катехизу, промовляючи до численних вірних, які прибули на загальну аудієнцію в середу, 20 грудня 2017 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Богослужіння, яке має підготовчі та прикінцеві обряди, – це єдине тіло, якого не можна розділити. Але для кращого розуміння спробую пояснити різні його моменти, кожен із яких здатний заторкнути та зробити співучасником один із вимірів нашої людської природи. Потрібно знати ці святі знаки, щоб у повноті переживати Службу Божу й насолоджуватись усією її красою».

Понтифік нагадав, що Меса розпочинається вступними обрядами, які складаються із входу священнослужителів, привітання «Господь із вами», «Мир вам», акту покаяння, яким ми просимо прощення гріхів, співу «Господи, помилуй», «Слава во вишніх Богу» та колекти, яка має таку назву «не тому, що під час неї збираються пожертви, ні… Це збір намірів усіх народів, яка підноситься до Неба як молитва. Мета цього впровадження полягає в тому, щоб "вірні, об’єднані разом, сформували спільноту та приготувались до слухання з вірою Божого слова та гідного служіння Євхаристії"».

Папа підкреслив, що ці частини – не для того, щоб вірні могли спізнюватися на Літургію, але все одно вважати, що виконали заповідь щодо участі в Месі, пропустивши лише вступні частини. Служба Божа розпочинається від першого знаку святого хреста, тому потрібно прийти на Літургію навіть трішки заздалегідь, щоб підготувати серце до спільної молитви.

Коли вірні співають пісню входу, священик з іншими спіслужителями прямує до вівтаря й віддає йому шану, глибоко вклоняючись, а якщо є кадило, то й кадить. Навіщо? Бо вівтар символізує самого Христа. «Дивлячись на вівтар, ми дивимося туди, де є Христос. Вівтар – це Христос. Ці жести, які можуть залишитись непоміченими, дуже важливі, адже уже від самого початку виявляють, що Меса є зустріччю любові з Христом, Який, "жертвуючи Своє Тіло на хресті, […] стає вівтарем, жертвою та священиком". Вівтар, знак Христа, стає центром дії благодаті, яка звершується в Євхаристії». Папа нагадав, що вірні стають довкола вівтаря не для того, аби дивитись на обличчя одне одного, а щоб споглядати Ісуса, Який перебуває в центрі зібраної спільноти.

Далі – знак хреста, який християнська спільнота засвідчує, що кожне літургійне діло звершується "в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа", тобто у площині Пресвятої Трійці. Святий Отець закликав батьків, дідусів і бабусь учити дітей та онуків, щоб вони вже змалечку вміли правильно й гарно хреститися та розуміли, що це означає. «Роблячи на собі знак хреста, ми не лише згадуємо своє хрещення, а й підтверджуємо, що літургійна молитва є зустріччю з Богом в Ісусі Христі, Який задля нас воплотився, помер на хресті та воскрес».

Потім священик звертається до вірних із літургійним привітанням «Господь з вами» або схожим. На це зібрані відповідають: «І з духом твоїм». Уже на початку Меси бачимо, як священик і спільнота через діалог вступають у «симфонію». Так виявляється віра та спільне бажання бути з Господом і жити в єдності з усією спільнотою. Молитовна «симфонія» проявляється також і в тому, що священик запрошує всіх присутніх визнати свої гріхи, адже кожен із нас грішний, і попросити в Господа прощення.

Акт покаяння – не просто визнання гріхів; це визнанням їх перед Господом і перед спільнотою братів та сестер, із покорою та щирістю, як це зробив євангельський митар у храмі. «Якщо Пресвята Євхаристія насправді оприсутнює таємницю Пасхи, тобто перехід Христа від смерті до життя, то перше, що ми мусимо зробити, – це визнати, які є наші ситуації смерті, щоб могти воскреснути з Ним до нового життя», – мовив Папа, вказуючи на важливість акту покаяння під час Меси.

За темою:

Папа: Християни покликані до плідного життя
Папа Франциск вирушить у паломництво до святого Піо з П’єтрельчіни
Папа: Святий Йосиф – приклад мовчазного й вірного виконання Божої волі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки