Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до міністрів фінансів про «моральні розрахунки»

Папа до міністрів фінансів про «моральні розрахунки»

У понеділок, 27 травня 2019 року, Папа Франциск зустрівся з міністрами фінансів різних країн і президентом Генеральної асамблеї ООН Марією Фернандою Еспінозою, які прибули до Ватикану на симпозіум, присвячений кліматичним змінам і сталому розвитку.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Сумний рекорд

Звертаючись до учасників симпозіуму, який організувала Папська академія наук, Його Святість зазначив, що для більшості підприємств доходи й витрати мають більшу вагу, ніж людське життя чи смерть. Він закликав їх докладати всіх зусиль для того, аби зупинити глибоку кризу, спричинену тим, що замість «моральних розрахунків», світ керується «фінансовими розрахунками».

За словами Папи, Цілі сталого розвитку ООН та Паризька угода, прийняті 2015 року, спонукають фінансових лідерів країн здійснювати дії, спрямовані на здобуття цілей, які чотири роки тому зобов’язалися досягнути їхні країни задля добра людства тепер і в майбутньому. «Ми повинні здобути те, що узгодили, – наголосив Святіший Отець, – бо від цього залежить виживання і добробут».

Наступник святого Петра вказав на деякі негативні тенденції останніх років, серед яких зростання інвестицій у видобування корисних горючих копалин і зменшення інвестицій у відновлювані джерела енергії. Папа навів дані, нещодавно опубліковані групою вчених, які відзначили, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягнула рекордного рівня – 415 мільйонних часток. В цьому контексті, він закликав учасників симпозіуму прислухатися до вчених, які закликають до середини сторіччя знизити концентрацію вуглекислого газу завдяки використанню відновлюваних джерел енергії та покращенню коефіцієнта корисної дії (ККД).

Поради для Міністрів фінансів

Папа запропонував Міністрам фінансів декілька конкретних порад для діяльності, спрямованої на збереження довкілля:
- цінувати те, що важливе, а не те, що другорядне;
- корегувати рахунки країн і підприємств таким чином, аби уникати діяльності, що нищить планету;
- покласти край глобальній залежності від горючих корисних копалин;
- започаткувати новий етап відновлюваної і безпечної енергії;
- здійснювати економічну діяльність помірковано й відповідально, аби давати відповідь на потреби людей, сприяти людській гідності, допомагати бідним і позбуватися культу грошей.
На першому місці – «книга обліку» життя
«Ви відповідальні за фінанси ваших країн, – наголосив Папа, звертаючись до присутніх. – Ви ведете бухгалтерські книги ваших урядів. Але на перше місце потрібно ставити «книгу обліку» життя, людської гідності та виживання. Бо яку користь має людина, коли здобуде весь світ, але втратить життя?» (пор. Мк 8, 38)

На завершення Папа Франциск закликав Міністрів фінансів узгодити й запропонувати урядам своїх країн спільний план дій, відповідно до досліджень кліматичних змін, здобутків галузі відновлювальної енергетики та, насамперед, етики людської гідності.
Новини з Ватикану Папа: Молитися до Святого Духа, аби зберігати молодість серця Проповідуючи у вівторок, 28 травня 2019 року, під час ранкової Меси в каплиці Дому cвятої Марти, Папа Франциск зосередився на прощальному зверненні Христа до учнів, у якому Він обіцяє після Вознесіння послати їм Утішителя – Святого Духа (Йн 16, 5-11). Його Святість назвав цей фрагмент «справжньою катехизою про Святого Духа». Учні засмутилися, коли почули від Христа, що незабаром Він їх покине, але Ісус вказує їм на Утішителя, що провадитиме їх і допоможе подолати смуток.