Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа в Румунії. Кардинал Паролін: повернутися до християнського коріння Європи
15:31 Четвер 0 430
30-05-2019, 15:31

Папа в Румунії. Кардинал Паролін: повернутися до християнського коріння Європи

«Разом прямуймо вперед!» – під таким гаслом відбудеться тридцята апостольська подорож Папи Франциска – до Румунії. Триватиме вона з 31 травня до 2 червня 2019 року.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Під покровом Пречистої Діви Марії

Коментуючи цю подію в інтерв’ю для ватиканських медіа, Державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін зазначив, що візит Папи до Румунії розпочнеться в день, коли латинська Церква відзначає свято Відвідин Пресвятою Дівою Марією Єлизавети. Логотип цього візиту також вказує на те, що він матиме Марійське спрямування, наслідуючи приклад покори й милосердя Пречистої Діви Марії. За словами ієрарха, Святіший Отець бажає прямувати одним шляхом з християнськими спільнотами та громадським суспільством Румунії, а як пастир, бажає додати мужності своїм вірним, беручи до уваги багатство обрядів, що характеризують Церкву в Румунії. Папа бажає сприяти культурі зустрічі «в цей історичний момент, коли переважають поділи й протиріччя».

«Екуменізм мучеництва» в Румунії

Як зазначив Державний Секретар Святого Престолу, однією з характерних ознак цієї Апостольської подорожі буде екуменізм, оскільки в Румунії, де більшість становлять православні, Святіший Отець зустрінеться з католиками латинського й візантійського обряду. Кардинал Паролін пригадав Апостольську подорож Івана Павла ІІ до Румунії 1999 року, яка, за його словами, мала велике історичне значення, бо «відкрила двері для Апостольських візитів до інших країн, де більшість становлять православні».

Подорож Святішого Отця до Румунії, на думку кардинала, повинна стати ще одним кроком на шляху екуменізму. Щодо екуменізму, він додав, що Румунія, з одного боку, перебуває на перехресті Східної і Західної Європи, що відображається в її багатій мистецькій спадщині. З іншого боку, в цій країні християни різних конфесій під час панування атеїстичного режиму стали учасниками того, що Папа Франциск називає «екуменізмом крові». «Отже, вони вже досягнули єдності в терпінні, в мучеництві», – наголосив кардинал Паролін, висловлюючи надію, що ці вірні, які на землі постраждали разом, допоможуть з небес прямувати шляхом екуменізму.

Різноманітність в єдності

Відповідаючи на запитання про зустріч Святішого Отця з угорською меншиною під час відвідин Марійського санктуарію Шумулеу-Чук, кардинал П’єтро Паролін зазначив, що вже святий Іван Павло ІІ називав Румунію «садом Матері Божої», вказуючи на присутність різноманітних християнських спільнот в країні: православних, що становлять більшість, католиків латинського обряду румунського, угорського, польського й хорватського походження, греко-католиків та вірменської спільноти. «Я вважаю, – додав він, – що всі знають про те, що Папа постійно закликає до пошани до різних компонентів, традицій, культур, звичаїв, що є частиною одного цілого країни».

Цінності Європи, що ґрунтуються на християнській спадщині

В контексті нещодавніх виборів до Європейського Парламенту, кардинал Паролін зазначив, що Святіший Отець бажає підтримати Румунію, в історії якої було багато важких моментів, серед яких – тривалий період атеїзму. 2007 року країна ввійшла до складу Європейського Союзу. Ієрарх пригадав про нещодавній саміт в румунському місті Сібіу, під час якого вказувалося на велике значення збереження тривкого миру, забезпеченого Європейським Союзом, що сприяє добробуту й поступу.

За словами Державного Секретаря Святого Престолу, Папа Франциск, перебуваючи в Румунії, ймовірно, також вказуватиме на такі цінності Європи, як пошана до людської гідності та солідарність, що ґрунтуються на християнській спадщині, носієм якої є також і Румунія. «Отож, це буде закликом до того, – додав він, – аби зробити свій внесок у будування Європи, яка, надіємося, ставатиме міцнішою, дедалі більше спиратиметься на основні цінності, що є християнськими цінностями».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:15 Понеділок 0 94 Верховний Пенітенціарій сповідникам: Милосердя не зупиняється Кардинал Мауро П’яченца написав листа до сповідників, нагадуючи про те, що в період надзвичайного стану, викликаного вірусом, Бог не віддаляється від людини, свідками чого покликані бути священики.